8 KAĶI un SUŅI – pasaules rekordisti

Cik cilvēks sevi atceras, tik viņam blakus ir dzīvojuši arī mājas mīluļi – kaķi un suņi. Un tāpat kā cilvēki, arī kaķi un suņi ir ļoti dažādi, gan raksturu, gan dažādu dotumu ziņā. Šoreiz esam apkopojuši un piedāvājam tev 8 kaķu un suņu Ginesa pasaules rekordus, kas pierāda to, cik dažādi un tieši tādēļ vēl jo mīļāki ir mūsu mājas mīluļi! Varbūt arī tavs dzīvnieks ir kādā ziņā pārāks un īpašāks par citiem?

PASAULĒ LIELĀKAIS SUNS 

Pasaulē lielākā suņa rekordu 2011. gadā ir ieguvis Zevs – Vācu doga šķirnes suns, kurš dzīvo Mičiganas štatā, Amerikā. Zeva augums ir tiešām iespaidīgs – tas augstumā sasniedz 1,118 metrus! Savu iespaidīgo izmēru dēļ Zevs ir ieguvis segvārdu Lielais Džordžs! Lielajam Džordžam šobrīd pieder divi Ginesa rekordi – viņš ir lielākais jebkad dzīvojušais suns, kā arī lielākais šobrīd dzīvojošais suns. Lielā Džordža saimniece Denisa gan apgalvo, ka mīluļa lielais augums neesot nekāds traucēklis, un kopumā Zevs ir gluži normāls suns, kuram tīk pastaigas, rotaļas un saimnieka uzmanība!

PASAULĒ GARĀKAIS KAĶIS

Pasaulē garākā kaķa Ginesa rekords pieder Mimainam Stjuartam Gilianam, kurš to ir ieguvis 2010. gadā. Mimains var lepoties ar veselus 123 cm garu augumu, ieskaitot asti! Kaķa saimnieki Robina un Ēriks stāsta, ka neskatoties uz savu ievērojamo garumu, Mimians ir gluži parasts kaķis, kuram piemītot kaķiem raksturīgā izveicība un graciozitāte! Mimians ir Amerikas garspalvainā kaķa šķirnes pārstāvis.

PASAULĒ MAZĀKAIS SUNS

Mazākais pasaulē zināmais reģistrētais suņuks ir garspalvainās Čivavas šķirnes kucīte vārdā BooBoo, kura kopā ar savu saimnieci Lanu Elsviku dzīvo Kentuki, Amerikā. BooBoo augstums ir 10,16 cm. Mazākā pasaulē dzīvojošā sunīša rekords BooBoo piešķirts 2007. gadā un līdz šim mazā BooBoo šo rekordu pārliecinoši ir noturējusi savā īpašumā.

PASAULĒ MAZĀKAIS KAĶIS

Pasaulē mazākais reģistrētais kaķis bijis Himalaju Persiešu šķirnes kaķis vārdā Tinkers Tojs, kurš dzīvojis Ilinoisas štatā, Amerikā. Tā saimnieki bijuši Katrīna un Skots Forbi. Tinkers pieaugušā vecumā sasniedzis 19 cm garumu un 7 cm augstumu. Tinkers piedzimis 1990 gadā un nodzīvojis septiņus gadus. Līdz šim Tinkers ir pasaulē mazākais zināmais kaķis un tā iegūto Ginesa rekordu nevienam minkam vēl nav izdevies pārspēt!

VISILGĀK NODZĪVOJUŠAIS SUNS 

Visilgāk nodzīvojušā suņa Ginesa pasaules rekords nu jau labu laiku pieder Bluijam – Austrālijas hīlera šķirnes sunim, kas dzīvojis Lesa un Esmas Holu ģimenē. Bluijs dzimis 1910. gada 7. jūnijā un citos medību laukos aizgājis vien 1939. gada 14. novembrī – 29 gadu, 6 mēnešu un 12 dienu vecumā. Līdz pat šim brīdim Bluija rekordu nav izdevies pārspēt nevienam citam sunim. Taču, iespējams, tas izdosies Japānā dzīvojošajam suņukam Pusukem, kas pēc Ginesa rekordu datiem ir dzimis 1985. gada 1. aprīlī – Pusukem pietrūkst pavisam nedaudz!

VISILGĀK NODZĪVOJUŠAIS KAĶIS 

Kaķa-ildzīvotāja Ginesa rekords pieder nu jau citos peļu medību laukos nonākušajam kaķim vārdā Pufs, kurš dzīvojis Teksasas štatā, Amerikā. Pufs piedzima 1967. gada 3. augustā un nomira 2005. gada 6. augustā. Tātad – Pufs nodzīvoja 38 gadus un 3 dienas! Turklāt, kā stāsta Pufa saimnieks Džeiks Perijs, Pufs ir bijis ļoti nosvērts un cienīgs kaķis līdz pēdējām savas garās kaķa dzīves dienām! Šobrīd Pufam pieder visilgāk nodzīvojušā kaķa Ginesa rekords, kuru citi minkas vēl tikai cenšas pārspēt.

PASAULĒ SKAĻĀKAIS SUNS 

Pasaulē skaļākā suņa statuss pieder Čārlijam no Austrālijas. Zelta retrīvera šķirnes suņuks, kurš dzīvo Belindas Frībeirnas ģimenē, savu skaļākā suņa rekordu ir ieguvis nupat – 2012. gadā! Līdz ar to par 5,1 decibelu pārspējot līdzšinējo skaļākā suņa titula nēsātāju Dazu no Lielbritānijas. Čārlijs ar savu riešanu ir spējis radīt troksni, kas mērāms ar 113.1 decibeliem, un varētu būt salīdzināms ar motocikla radītu troksni.

PASAULĒ SKAĻĀKAIS KAĶISPasaulē skaļākā minkas statusu godam ir nopelnījis Lielbritānijā dzīvojošais Smokijs! Lusindas Rutas ģimenē dzīvojošais Smokijs savu skaļākā kaķa rekordu nopelnījis 2010. gadā. Smokija īpašais talants ir skaļa murrāšana, kas jo sevišķi izpaužas, kad viņš tiek glaudīts un mīļots. Smokijs rekorda fiksēšanas laikā ar savu murrāšanu ir sasniedzis skaļumu, kas atbilst 67.7 decibeliem – to varētu salīdzināt ar virtuves miksera vai matu fēna skaņu skaļumu! Taču kaķa saimniece apgalvo, ka reiz minkam esot izdevies sasniegt pat 92.7 decibelu skaļu murrājienu!

 
2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.