Mēneša NOTIKUMU afiša. JŪNIJS 2013

Jūnijs iesācies karsts un tāds solās arī turpināties – ja ne laika apstākļu ziņā, tad dažādu pasākumu veidā noteikti. Un, nē, tie nav tikai Jāņi un Dziesmu svētki, ko šomēnes gaidām. Izstādes, kino, koncerti, festivāli un pat teātra pirmizrādes. Tā vien gribēsies atvaļinājumu vai vismaz brīvu pēcpusdienu!
MŪZIKA
Klasika. No 4. līdz 6. jūnijam norisināsies „Rīgas Operas festivāls”, kas jau ierasti noslēdz Latvijas Nacionālās operas sezonu vēlreiz izrādot spilgtākās sezonas izrādes. Šogad festivālā tiks īpaši godināta komponista Riharda Vāgnera 200 gadu jubileja, piedāvājot skatītājiem baudīt viņa tetraloģiju „Nībelungu gredzens”. Šis festivāls tev ir lieliska iespēja šovasar sapucēties nemaz negaidot mazā brāļa izlaidumu vai draugu kāzas augustā!
Ar draudzeni. 14. jūnijā Arēnā Rīga uzstāsies šobrīd populārākā un interesantā ārzemju mūzikas māksliniece Lana Del Rey. Šis būs īstais pasākums lieliskai, vasarīgai meiteņu ballītei gaisīgās kleitās un ar gardiem kokteiļiem. Uzaicini līdzi savas vidusskolas laika draudzenes un pēc koncerta gremdējaties vissaldākajās atmiņās!
Mammai un tētim. 5. jūnijā Arēnā Rīga pirmo reizi Latvijā uzstāsies leģendārais ģitārists no mūsu mammu un tētu jaunības – Ēriks Kleptons. Viens no retajiem mūziķiem, kas dzīvo pāri laikiem uz aizkustina ne tikai savu laika biedrus, bet arī viņu bērnus un mazbērnus. Aizej kopā ar kādu no vecākiem vai uzdāvini biļetes viņiem abiem. Vienkārši tāpat – par to, ka viņi tev ir. Un izlasi arī mākslinieka biogrāfija – tā ir tieši tik koša, cik gaidāms, zinot kaut mazliet par sešdesmitajiem Amerikā…
www.arenariga.lv

IZSTĀDES
Ārā. Jā, diez vai pats vasaras sākums ir tas laiks, kad gribas apmeklēt iekštelpu izstādes, tomēr negribas arī tikai braukt uz pludmalei un kārtējo reizi sauļoties. Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja izstāžu zālē vēl visu jūniju būs skatāma izstāde „Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki”, kurā aplūkojamas fotogrāfijas un citas kultūras liecības. Pie reizes izstaigā arī Muzeja teritoriju un uzrīko pikniku pie ezera!
Daiļdārzniecēm. 8. un 9. jūnijā izstāžu centrā „Ķīpsala” notiks izstāde – gadatirgus „Vasaras svētki dārzam 2013”. Būs iespēja ne tikai apskatīt gan sēklas, gan stādus, aprunāties ar jomas profesionāļiem un gūt jaunu iedvesmu šīs vasaras dārzkopības aktivitātēm! Vai zināji, ka visātrāk iesauļoties var tieši darot dārza darbus? Tā ir psihoterapija un skaistumkopšanas salons vienlaikus!
Zvēru mīļotājām. Suņa izstāde „Crufts Riga/Rīgas kauss 2013” ir ļoti prestižs notikums suņu audzētāju dzīvēs. Šogad tā notiks 8. un 9. jūnijā izstāžu centrā „Ķīpsala” un tās laikā tiks noskaidrots, kuri suņi varēs doties uz „Crufts 2014” Lielbritānijā. Izstāde, kuras laikā tev ir iespēja redzēt tikai visvislabākos sugas pārstāvjus.
KINO
Ar bērniem. Apsveic savu mazo bērnu dārza absolventu ar kino apmeklējumu! No 21. jūnija Cinamonkino sāk rādīt multfilmu „Rifs” par mazo zivtiņu „Pī”. Starp citu, ja iesi sestdienā, izklaide visai dienai garantēta – šajās dienās kino piedāvā īpašu izklaides programmu ar supervaroņu drēbēs tērptiem izklaidētājiem un dāvaniņām mazajiem kino faniem.
Otrajam rītam. Filma, ko skatīties vai nu tieši pirms labas ballītes vai tieši pēc – otrajā, ne tik vieglajā rītā… Komēdiju „Paģiras” noslēguma daļa, kura, starp citu, vairs nav par kāzām vai vecpuišu ballīti Cinamonkino sāks rādīt jūnija vidū.
 
Romantika. Savukārt no 28. jūnija Cinamonkino sāks rādīt šīs vasaras romantiskāko filmu „Pirms pusnakts”, kas ir režisora Ričarda Linkleitera romantiskās triloģijas noslēdzošā daļa – iepriekšējās divas kļuvušas par neatkarīgā kino klasiku un liek domāt, ka arī šī filma būs baudāma. Skaties kopā ar mīļoto vīrieti vai to, kurš ir vienu soli no šāda statusa. Rekomendējam vēlo seansu un saulrietu pie jūras pēc tā…
www.cinamonkino.lv
TEĀTRIS
Saulgrieži. Nacionālais teātris kā katru gadu arī šosezon piedāvā skatīties Rūdolfa Blaumaņa klasiku „Skroderdienas Silmačos”. Izrāde, kas pirms Jāņiem ir gluži kā filma „Viens pats mājās” katros Ziemassvētkos. Ja šogad neplāno braucienu ārpus Rīgas Vasaras saulgriežos, noteikti vismaz aizej uz teātri. Varbūt pārdomāsi un pametīsi dzīvokli, lai dotos papardes un citu ziedu meklējumos?
Radoši. 12. jūnija pirmizrādi „Sabojātie” piedāvā Dailes teātris sadarbībā ar radošo apvienību „HArF” radošo meklējumu cikla „Brīvā skatuve” ietvaros. Skandalozās britu dramaturģes Sāras Keinas luga – provokācija par cilvēku attiecībām starp saprātu un neprātu. Kas ir ļaunāks – pasaule vai cilvēki? Vienā no galvenajām lomām nedzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa, kas izrādei piešķir īpašu emocionālu spriegumu.
Klasika. Ādolfa Alunāna joku luga „Džons Neilands” biju populāra visos laikos. Nu tā piedzīvos savu kārtējo pirmizrādi šajā jūnijā. Vai tu spēj iedomāties labāku lielībnieku un aušu kā Andri Bērziņu? Lūk, tieši viņš arī ir šī uzveduma galvenajā lomā šīs sezonas 5 izrādēs (nākamajā sezonā lomu spēlēs arī A. Skrastiņš). Lieliska aizmiršanās jūnijā vakaros!

ĪPAŠI ŠOMĒNES
Nu, protams, kas gan būtu jūnijs, ja tajā nebūtu vasaras saulgriežu svinēšanas! Tā tas ir arī šogad – saulgrieži nāks ar daudz un dažādiem pasākumiem, kas piemēroti ikvienai gaumei. Detalizētāku Līgo svētku programmu varēsi lasīt jau pavisam drīz – tepat espati.lv!

Un otrs šī mēneša īpašais pasākums, kas iesāksies mēneša beigās, protams, ir XXV Vispārējie Latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kas sāksies 30 jūnijā un turpināsies līdz pat 7. jūlijam! Tā kā šiem svētkiem gatavojas teju 40 000 dalībnieki, tad vari būt droša – šos svētkus varēs dzirdēt, redzēt un sajust visur!

2 komentāru
  1. Interesanti gan, kādēļ Lanas Del Ray koncerts būtu paredzēts tikai meitenēm???? Mākslai un mūzikai nav dzimuma un ierobežōjumu!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.