6 zelta padomi kā būt par lieliskiem vecākiem

https://www.bigstockphoto.com/

Kā jau visi vecāki, mēs vēlamies, lai mūsu bērni būtu paši labākie mazie cilvēki kādi tie spēj būt. Vecākiem ir milzīga atbildība par bērnu audzināšanu vislabākajā iespējamajā veidā. Bet ko īsti nozīmē “laba audzināšana”? Tā paredz stabilas un mīlošanas mājas vides uzturēšanu un pozitīva parauga esamību, kā arī aktīvu abu vecāku piedalīšanos bērna dzīvē.

Pareiza vecāku rīcība ir atbildības uzņemšanās par bērna pilnīgu attīstību, morāla atbalsta sniegšana un garīga vadīšana, kā arī viņa / viņas vadīšana caur atklātu saziņu un savstarpēju cieņu. Atbildīgi vecāki savos bērnos ieaudzina vērtības, nosaka robežas un pozitīvi ietekmē bērna uzvedību.

Ikviens no mums vēlas dot savam bērnam vislabāko, taču, kā audzināt savu atvasi, lai jūs varētu sevi nosaukt par lieliskiem vecākiem?

Šeit ir 6 zelta padomi, kurus vajadzētu ņemt vērā ikvienam vecākam:

1) Kvalitatīva laika pavadīšana kopā ar bērniem

Labākais, ko jūs varat sniegt saviem bērniem, ir jūsu laiks. Esiet viņiem blakus. Neatkarīgi no tā, cik aizņemts esat jūs un jūsu bērni, veltiet laiku, lai būtu kopā, lai sazinātos un dalītos ikdienā paveiktajos darbos. Uzklausiet bērnu, radot lielāku sapratni un kopības sajūtu. Spēlējiet spēles, izklaidējieties parkā, plānojiet un dariet lietas kopā. Pavadot laiku kopā, noteikti ieaudziniet labus ieradumus un godaprātu. Jums nav jāņem atvaļinājums, lai pavadītu laiku kopā ar bērniem. Pietiks ar kopīgām ēdienreizēm, palīdzību mājasdarbu pildīšanā vai kopīgu filmu vai seriālu. Brīvdienās atliciniet bērniem vairāk laika, dodoties izbraukumos pie dabas, apmeklējot kinoteātri vai bērnam interesējošus sporta pasākumus. Rīkojiet ģimenes spēļu vakarus. Visas šīs kopīgās lietas bērnam liks justies nozīmīgam, kā arī veidos tik svarīgo ģimenisko sajūtu, kad visi esat kopā.

2) Bezierunu mīlestība

Jūsu mīlestība un siltums ir jūsu bērnu labsajūtas un laimes pamatsastāvdaļa. Jo vairāk bērni jutīsies mīlēti, jo vairāk viņi jūs uzklausīs un mācīsies no jums. Dodiet savam bērnam beznosacījumu mīlestību, pirms jūs viņiem mācāt pasaulīgos uzskatus. Sniedziet šo mīlestību ar apskāvieniem, skūpstiem un vārdiem. Pētījumos ir atklāts, ka bērnam ir nepieciešami 12 apskāvieni dienā! Tas varētu likties daudz, tomēr pat viegls pieskāriens bērna plecam vai galvas noglaudišana radīs drošības sajūtu un bērns viennozīmīgi jutīsies mīlēts.

3) Savaldība

Izvairieties no fiziska spēka pielietošanas, lai vai kā jūs būtu nokaitināts. Laiki ir mainījušies un pētījumi atklāj, ka pēriens negatīvi ietekmē bērna attīstību un pašcieņu. Dažreiz bērni mēdz darīt palaidnības, un, saprotams, vecākiem ir tendence zaudēt savaldību un pacelt roku pret bērnu ar domu viņu disciplinēt. Tas var palīdzēt vecākiem īslaicīgi nomierināt dusmas, taču tas ne tikai atstāj jūsu bērnam rūgtas atmiņas uz visu mūžu, bet arī māca viņus dusmoties, izmantojot vardarbību. Tāpēc dariet visu, kas jums jādara, lai kontrolētu sevi, bet nekad nelietojiet fizisku spēku. Pirms izdariet pērienu, izskaitiet līdz 5, ieelpojiet un padomājiet par to kā jutīsieties jūs un bērns pēc tam. Bērnam cieņu pret jums var iemācīt arī citos veidos, piemēra, ar pamācošiem vārdiem.

4) Solījumu turēšana

Vienmēr pildiet solījumus, ko dodat savam bērnam. Tādā veidā jūs mācāt savam mazajam būt atbildīgam un godīgam. Nekad nesoliet to, ko nevariet izpildīt. Ja jūs turpināsiet teikt lietas, ko jūs nekad nedarāt un visdrīzāk arī nedarīsiet, jūsu bērni nekad neklausīs un neuztvers jūs nopietni. Principā nav pat nepieciešams izrunāt vārdu „apsolu”, lai bērns kā tādu to uztvertu. Ja jūs paziņojat bērnam par gaidāmo notikumu, piemēram, ka šovakar pagatavosiet viņa mīļāko ēdienu vai spēlēsiet kopā kādu galda spēli, viņš domā, ka tas ir jūsu solījums un gaida, ka viss notiks tieši tā, kā jūs teicāt. Ja vecāki izpilda apsolīto, bērns saprot, ka var uz vecākiem paļauties. Piemēram, bērns zina – ja nebūšu izpildījis mājasdarbus, tētis man neļaus skatīties televizoru. Tas nenozīmē, ka vecāku rīcība neizraisa bērnā spēcīgas emocijas, nebūt ne. Bērns var dusmoties par tēta pateikto, bet paļaušanās sajūta ir paliekoša, savukārt emocijas nāk un pāriet.

5) Piemēra radīšana

Disciplinējiet savu bērnu, esot viņam par paraugu un pozitīvi ietekmējot. Ja vēlaties, lai jūsu bērnam ir labas manieres novērtēt laiku un naudu, esiet pieklājīgs, atbildīgs un godīgs. Bērni lieliski atspoguļo savus vecākus un to, ko viņi redz tiem apkārt. Ja mēs vēlamies pozitīvas pārmaiņas mūsu bērnos, mums ir jāmainās pašiem. Tāpēc dariet visu iespējamo, jo bērni jūs vēro un modelē vairāk nekā vienā veidā.

6) Regulāras uzslavas

Bērni tiešām vēlas iepriecināt savus vecākus un sagaidīt konstruktīvu, pozitīvu reakciju par padarīto darbu, labo atzīmi matemātikā vai uzvaru sporta sacensībās. Tomēr mēs, vecāki, bieži vien daudz laika un enerģijas veltām, lai norādītu, ko bērni varētu darīt labāk. Svarīgi lai šie mudinājumi līdzsvarotos ar atzinīgiem vārdiem par to, kas bērniem jau tagad padodas vislabāk. Gluži tāpat kā pieaugušie, arī bērni vēlas būt novērtēti.

Atzinīgi vārdi, komplimenti un bērnu iedrošinošas frāzes palīdz bagātināt bērna emocijas, justies mīlētam un saprastam. Lai neveicinātu bērnos mazvērtības sajūtu un neradītu negatīvas emocijas, vecākiem jāstiprina bērna pašapziņu un sajūtu, ka viņš spēj paveikt visu.

Slavējot savus bērnus, ir svarīgi būt maksimāli konkrētam. Tā vietā, lai vienkārši pateiktu „Tev labi sanāk!”, padomājiet tieši par to, ko jūs vēlaties bērnā novērtēt un pasakiet to. Piemēram, „Man ļoti patika kā tu šodien palīdzēji man sakārtot māju.”

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.