Birka: vecāki

Kad BĒRNS saka MAMMAI: “Tu esi slikta, ļauna un neglīta…”

Dzirdēt no sava bērna pārmetumu: „Tu esi slikta. Ļauna. Neglīta. Neinteresanta,” rada pietiekami spēcīgas emocijas jebkurai mammai. Mazāk mūs spēj skart aizvainojums, ko izteicis bērns, bet gluži citādi ir tad, kad to saka pusaudzis, kurš ļoti skaidri apzinās savus vārdus.

7 svarīgas lietas, lai BĒRNS nejustos ģimenē ATSTUMTS

Pārsvarā visās ģimenēs strādā abi vecāki, bet atvase visu dienu pavada bērnudārzā, skolā vai auklītes sabiedrībā. Šobrīd, kad darbam un iztikas pelnīšanai tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, attiecības ar bērniem cieš visvairāk. Stress, pārslodze, laika un uzmanības trūkums nav labākie sabiedrotie audzināšanas procesā. Espati.lv piedāvā vairākus padomus strādājošiem vecākiem, kā uzlabot attiecības ģimenē, neliekot bērnam justies atstumtam.

Ne lūgti, ne prasīti – padomi

Padomi bērna audzināšanā, Padomdevēji – viņi ir visur. Pa ielu pretī nāk jauka izskata tantiņa, kura nekautrējas pienākt un pajautāt, vai tu mazuli jau piebaro, un izklāstīt, kā tas jādara. Arī trolejbusā onkulītis nepalīdzēs iecelt ratus, bet padalīsies informācijā, kā audzināt puiku par īstu vīrieti. Pateicīgi uzklausīt? Ignorēt vai domās pasūtīt vienu māju tālāk? Kā tikt galā ar nelūgtajiem padomniekiem?

Juris Šteinbergs – palīdz noskaidrot, kurš ir tavs tētis

Paternitātes tests spēj ieviest skaidrību pat miglainās attiecībās. Iespējams, ka tavas dzīves ceļi metuši dīvainus līkumus vai tava otrā puse īsti netic, ka mazā brīnuma tēvs ir tieši viņš… Lai uzzinātu, ko var noskaidrot un kā mums var palīdzēt mūsu pašu DNS, devāmies uz sarunu ar molekulārbioloģijas zinātņu doktoru Juri Šteinbergu. Lai gan bieži vien zinātniskie atklājumi šķiet tāli un…

Vērtīgi ieteikumi, lai palīdzētu bērnam SĀKT runāt un IZKOPT savu runu

Viens no vecāku gaidītiem brīžiem mazuļa attīstībā ir pirmie vārdiņi. Lai arī mēs mazliet grēkojam ar vēlmi salīdzināt mūsu bērnu ar draugu un paziņu atvasēm, to nevajadzētu darīt, izvērtējot gadu līdz divu gadu vecu cilvēciņu runāšanas prasmi un vārdu krājumu. Ārsti un zinātnieki, kuri šajā jomā centušies ieviest standartus un parametrus, spējuši noteikt vien ļoti plašas normas robežas. Saskaņā ar…