5 TOKSISKI produkti un lietas, ko tu LIETO katru dienu

Nu jau arī zinātnieki atzīst, ka mājsaimniecības precēs atrodamās ķīmiskās vielas ir nopietns risks veselībai. Ja pilnībā izvairīties no toksīniem nav iespējams, tad vēlams vismaz samazināt saskari ar tiem. Uzskaitīsim dažus no biežāk lietotajiem un kaitīgākajiem!

Tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļi. Tu apzinies, cik kaitīgi ir ķīmiskie tīrīšanas līdzekļi, taču neredzi tiem alternatīvu? Tā nebūt nav! Dzeramā soda, ziepju pulveris, citrons un karsts ūdens bieži vien nostrādā tikpat efektīvi. Paeksperimentē un veikalā veic kritiskāku izvēli. Atceries – pat gaisa atsvaidzinātājs nevis attīra, bet gan piesārņo vidi!

Dzērienu un pārtikas produktu iepakojumi. Plastmasas pudeles ne tikai kaitē videi, bet arī tavai veselībai, tāpēc iespēju robežās vienmēr lieto stikla glāzi. Ne tikai plastmasas izstrādājumos, arī konservētās pārtikas iepakojumos atrodams visnotaļ nopietns apdraudējums veselībai – ķīmiskā viela bisfenols A, kas var izraisīt neauglību, sirds kaites un diabētu.

Kosmētika. Vidēji izmantojam 6 līdz 12 kosmētiskos priekšmetus ik dienas, turklāt lielākā daļa no tiem satur toksiskas ķimikālijas, piemēram, alumīnija sakausējumus. Sāc pievērst uzmanību dabiskai kosmētikai bez sintētiskām smaržvielām – uz minerālvielām un dabiskām eļļām balstītai.

Drēbes, mazgātas ķīmiskajā tīrītavā. Nosaukums ķīmiskā tīrītava jau vien sevī nes noteiktu vēstījumu. Tas, kas ir ķīmisks, ķermenim nav īsti draudzīgs. Audumu ķīmiskajā tīrīšanā tiek izmantots perhloretilēns, kas ir kancerogēnā viela un var izraisīt nopietnas veselības problēmas.

Tehnoloģijas. Elektromagnētiskā radiācija no datoriem, viedtālruņiem, planšetēm utt. ir viena no lielākajām mūsdienu sērgām. Tāpēc, cik vien iespējams – attīries no to klātbūtnes un pavadi vairāk laika svaigā gaisā!

Lasi arī – 7 lietas, kas visvairāk PIESĀRŅO tavu organismu

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.