10 padomi organisma ATTĪRĪŠANAI PAVASARĪ

Uz organismu ik dienas iedarbojas faktori, kas atstāj nelabvēlīgu iespaidu uz kopējo pašsajūtu, piemēram, stress, pārpūle, nesabalansēts uzturs u.c. Lai uzlabotu pašsajūtu, ķermeni ir nepieciešams attīrīt. Visveiksmīgāk to var izdarīt gadalaiku maiņas brīdī, kad ķermenis pielāgojas jaunajiem apstākļiem. Šoreiz par to, kā izmantot pavasara tuvošanos lietderīgi, lai vienkārši un dabiski attīrīt savu organismu no kaitīgajām vielām!

Superprodukti. Ķermeņa attīrīšanā svarīgu vietu ieņem gremošanas trakta atbrīvošana no nevajadzīgā. Sākumā pārskati savu ēdienkarti. Katrā maltītē iekļauj kādu no „superēdieniem” jeb ēdieniem, kas ir īpaši bagāti ar barības vielām un antioksidantiem. Šai grupā ietilpst produkti ar augstu Omega 3 taukskābju saturu, piemēram, lasis, tuncis, avokado, valrieksti, mandeles un olīveļļa.

Antioksidanti. Ēdienkartē iekļauj arī ar antioksidantiem bagātos augļus un dārzeņus, piemēram, mellenes, spinātus, tomātus, baklažānus, burkānus, ābolus.

Zaļā tēja ne kafija. Ķermeņa attīrīšanas kūres laikā ik rīta kafiju aizstāj ar tasi zaļās tējas. Ja esi no tām, kas baidās, ka bez kafijas nespēs pamosties – neuztraucies, arī zaļā tēja satur kofeīnu (un tam papildus vēl lielu daudzumu antioksidantu).

Jā attīrošam smūtijam. Organismu attīrīt palīdzēs arī vienas ēdienreizes dienā aizstāšana ar veselīgu, attīrošu smūtiju. Tas palīdzēs uzlabot gremošanas sistēmas darbību un uzlabos vielmaiņu. Ideja smūtijam: kālis vai kolrābis, ābols, banāns un svaigi pētersīļi. Sastāvdaļas sagriez un blenderē līdz kokteilis kļūst viendabīgs. Pievieno ūdeni, lai smūtijs būtu šķidrāks. Lasi arī – 5 gardas un veselīgas SMŪTIJU receptes

Nē vienkāršajiem ogļhidrātiem. Milti, cukurs un cepti ēdieni ir tie, kas ne tikai bojā tavu figūru, bet arī veicina toksīnu uzkrāšanos organismā, un ieguvums, ko tie sniedz ir nesalīdzināmi mazāks, nekā radītais kaitējums. Organisma attīrīšanas laikā centies izvairīties no produktiem, kas satur vienkāršos ogļhidrātus.  

Vairāk laika ārpus pilsētas. Ja tava ikdiena rit pilsētā, centies vairāk laika pavadīt ārpus tās. Brīvdienās dodies apciemot radus laukos, darba dienu vakaros nesēdi pie datora vai televizora, bet gan dodies paelpot svaigu gaisu tuvējā mežā, pie jūras vai jebkurā citā tuvākajā zaļajā teritorijā.

Akupunktūra. Akupunktūra jeb adatu terapija ir viens no labākajiem veidiem, kā attīrīt organismu. Tā harmonizē enerģijas plūsmas organismā, tādēļ adatu terapija būs lielisks palīgs organisma pilnīgā attīrīšanā. Tomēr atceries, ka akupunktūru praktizēt drīkst tikai sertificēts speciālists un nekādā gadījumā nemēģini to mājas apstākļos.

Joga un meditācija. Joga un meditācija ļaus organismu atbrīvot ne tikai no toksīniem, bet arī no uzkrātā noguruma un stresa. Doties uz nodarbībām vai praktizēt jogu mājas apstākļos (piemēram, youtube.com ir atrodams plašs klāsts ar jogas un meditācijas pamācību video gan iesācējiem, gan cilvēkiem ar iepriekšējām zināšanām) – tas paliek tavā ziņā!

Masāžas. Masāžas ir ne tikai patīkamas un nomierinošas, bet arī ļoti iedarbīgas, ja runājam par ķermeņa attīrīšanu no toksīniem. Organisma attīrīšanai izvēlies masāžas, kas koncentrējas uz ķermeņa punktiem, kas ikdienā ir noslogoti visvairāk. Par īsto masāžas veidu konsultējies ar masieri – viņš ieteiks tieši tev piemērotāko, balstoties uz tavu dzīvesveidu un sajūtām.

Ieklausies savā ķermenī. Pats galvenais – atceries, ka tieši tu pati jūti, kas tavam ķermenim ir nepieciešams visvairāk. Ieklausies tajā, ko ķermenis mēģina tev pavēstīt un paklausi tam!

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.