5 svarīgākie soļi VEIKSMĪGAI karjerai

Veiksmīga karjera nenozīmē darbu vislabāk apmaksātajā darbavietā valstī. Veiksmīga karjera nozīmē nepārtrauktu augšupeju, savu personīgo mērķu sasniegšanu, prieku ikdienā doties uz darbu, un, protams, gandarījumu par padarīto. Veiksmīgas karjera ir nemitīgs darbs, plāna sastādīšana un realizēšana. Tas ir darbs ar sevi, paļaušanās uz sevi un sadarbība pašai ar sevi.

ĪSTĀ PROFESIJA
Tikko no skolas sola
. Īstā profesija ir tā, kuru tu izjūti ar sirdi. Darbs, kuru labprāt darītu arī tad, ja par to nemaksātu naudu. Tai nav nekāda sakara ar iespējām pelnīt milzu naudu vai nozares ilgtspēju – tie ir tikai blakus apstākļi.

Pieredzes bagāta. Ja savā profesijā esi strādājusi jau gadiem un tagad sapratusi, ka tas nav tavs sirds darbs, nebiedē sevi ar domām, ka profesijas maiņa prasa vēl vismaz 3 gadu sēdēšanu augstskolas solā – vispirms palūkojies apkārt, vai nav iespējas kaut kā savas iemaņas transformēt un darīt kompetencei atbilstošu, tomēr patīkamu darbu? Varbūt vienkārši jānomaina uzņēmums uz tādu, kura darbības sfēra tevi piesaista vairāk? Varbūt jāatver savs uzņēmums, kurā vari apvienot gan savu līdzšinējo pieredzi un profesiju, gan jaunas idejas?

ĪSTĀ IZGLĪTĪBAS IESTĀDE
Tikko no skolas sola
. Kad esi sapratusi, ko vēlies mācīties, jāsameklē īstā augstskola. Lai arī izglītības programmas un apgūstamie priekšmeti daudzās skolās ir stipri līdzīgi, tas ne vienmēr nozīmē, ka līdzvērtīga ir izglītības kvalitāte. Pirms iesniedz dokumentus, papēti, kādi pasniedzēji skolā strādā, vai skolas studentiem ir kādi īpaši sasniegumi tevis izvēlētajā jomā un paskaties arī augstskolu reitingā, kurā vietā, salīdzinot ar citām, tā atrodas.

Pieredzes bagāta. Mācīties nekad nav par vēlu – vai nu meklē labākos kursus savā jomā vai gaidi rudeni un stājies vēlreiz augstskolā, tavu izglītību papildinošā jomā.

PIEREDZES GŪŠANA
Tikko no skolas sola
. Kamēr vēl studē vai strādā kādu darbiņu uz pusslodzi, meklē iespējas gūt pieredzi savā jomā. Tas nekas, ja tavas aktivitātes tiek noformētas kā brīvprātīgais darbs vai prakse un netiek atalgotas. Atceries darba devējam palūgt rekomendācijas vēstuli, kuru iesniegt tad, kad būsi atradusi savu sapņu vakanci.

Pieredzes bagāta. Pieredze tev jau ir, izglītība arī un tu nesaproti, kāpēc nespēj atrast izaugsmes iespējas? Ieej apritē no jauna – piedalies konferencēs, rīko seminārus pati, raksti rakstus nozares žurnāliem – apgrozies savu kolēģu vidē un jaunas iespējas noteikti atnāks.

SAPŅU UZŅĒMUMS
Tikko no skolas sola
. Ja esi atradusi uzņēmumu, kurā labprāt strādātu, netēmē uzreiz uz priekšnieces amatu – sākumā ir gluži vienalga, kādu darbu darīt, ka tik savā sapņu darbavietā. Pa pakāpienam vien nonāksi savā vietā – no asistentes par vadītāju, no vadītājas par nodaļas priekšnieci.

Pieredzes bagāta. Tas nekas, ka tavs sapņu uzņēmums šobrīd nav izsludinājis nevienu vakanci – gādā, lai tavs CV būtu viņu personāldaļas vadītāja plauktā. Mierīgi turpini darīt savu darbu esošajā vietā, turpini sevi pilnveidot un ik pa laikam atgādini par sevi (nekļūsti uzbāzīga, zvanot reizi mēnesī!). Daudzos uzņēmumos vispirms pārskata savas datu bāzes un tikai tad, ja nav atraduši atbilstošus speciālistus, izsludina konkursu uz vakantajām vietām.

KAS VĒL BŪTISKI?
Ja atver savu uzņēmumu, gādā, lai esi pamanām starp citiem. Ja esi praktikante, strādā tā, lai uzņēmums tevi pieņemtu pastāvīgā darbā. Ja gadiem strādā savā nodaļā, strādā vislabāk no visiem, lai priekšnieks tevi ievērotu. Ja esi priekšniece, pilnveidojies un apgrozies savu amata brāļu vidū, lai vienmēr būtu gatava lieliskam piedāvājumam no klunkurējošā uzņēmuma. Esi pamanāma – tāds ir karjeras veidošanas zelta likums!

Ja lasi šo rakstu, tad iespējams, ir pienācis laiks pārmaiņām. Piesakies sarunai www.mazkalnina.lv par Karjeras maiņu pieaugušajiem.
Atrast un sākt darīt to, kas patīk vislabāk ir katra mūsu pienākums pašam pret sevi!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.