5 veidi kā paātrināt karjeras izaugsmi mūsdienu darba apstākļos

https://www.istockphoto.com/

Vai pašreizējā situācija liek jums aizdomāties par to kā tā ir ietekmējusi jūsu karjeru? Pēc ekspertu domām, profesionālā izaugsme pandēmijas laikā var būt sarežģīta, bet ne neiespējama. Cilvēkresursu plānošanas eksperti uzsver 5 galvenās stratēģijas, kuras pielietot darbā, lai karjeras izaugsme neapstātos un jūs turpinātu savas profesionālās darba gaita iekārtot tā kā pats vēlaties.

Karjeras izaugsmē esiet plūstoši

Stabils kāpums augšup nav vienīgais veids kā paātrināt savas karjeras izaugsmi. Padomājiet arī par virzību “uz sāniem” un “atpakaļ” . Apsveriet iespēju pārvietoties “uz sāniem” jeb pieņemt līdzīgu pozīciju un atalgojuma līmeni savā organizācijā vai nodaļā, kas sola vairāk jaunu zināšanu un pieredzes apguvi. Vai arī jūs varētu iet “atpakaļ” jeb strādāt amatā ar nedaudz mazāku atalgojumu vai mazāk prestižu amata nosaukumu, tomēr novatoriskākā uzņēmumā, kas piedāvā jaunas praktiskas mācīšanās iespējas. Pielietojot tās zināšanas, pieredzi un prasmes, kas iegūtas veicot šos gājienus, jūs palieliniet savas izredzes pakāpties pa karjeras kāpnēm.

Esiet elastīgs

Jums liekas, ka darba jomā neesat pietiekami stabils? Bostonas universitātes pētnieki ir atklājuši, ka visveiksmīgākie darbinieki IT industrijā un filmu veidošanas jomā (starp tām karjerām, kurām trūkst stabilitātes) veica “elastīgu darbu” – lomas, kurās uzsvars tika likts uz jaunu iemaņu apgūšanu, nevis uz ienākumu palielināšanu. Laika gaitā viņi bija krietni priekšā saviem kolēģiem. Ir vērts ne tikai mudināt sevi uzzināt un apgūt jaunas lietas, bet arī uzsvērt ilgtermiņa personisko izaugsmi, nevis tūlītēju finansiālu atdevi. Ja brīvprātīgā amats palīdz paplašināt darba portfeli vai nodibināt svarīgus kontaktus, nebaidieties pieņemt šo izaicinājumu un rūpīgi apsveriet vai šī iespēja nav domāta tieši priekš jums. Darbs kā brīvprātīgajam nebūt nav izšķiests vējā. Jūs veidojat profesionālo izturību un prasmi būt elastīgam jebkuros darba apstākļos.

Nostipriniet savu kontaktu loku

Veiksmīgi cilvēki saprot – ja viņi vēlas tikt galā ar lieliem izaicinājumiem un paātrināt savu karjeras izaugsmi, viņiem ap sevi jāveido dažādu, spēcīgu cilvēku tīklu, turklāt rūpīgi piestrādājot, lai izveidotu šīs attiecības. Ja esat viens no tiem cilvēkiem, kas meklē jaunu darbu pēc Covid-19, nebaidieties lūgt palīdzību. Jo vairāk jūs citiem liekat saprast, ka meklējat darbu, jo labāk jums klāsies. Ja kautrējaties sazināties ar saviem draugiem, paziņām un bijušajiem kolēģiem, atrodiet veidu kā uzsākt sarunu, pat tad, ja tikai vēlaties padalīties ar interesantu publikāciju internetā.

Virzieties tikai uz priekšu

Nepārtrauktas izmaiņas ir mūsu jaunā “normālā” dzīve. Lai uzplauktu šajā tik ātri mainīgajā laikā, mainieties līdz ar to. Šodienas uzvara profesionālajā jomā nav saistīta ar lielāku resursu izmantošanu, bet gan ar atjautību. Uz priekšu nevis ģēnijs, bet tas, kurš būs ģeniāls. Lai gūtu panākumus neparedzamā vidē, atrodiet drosmi izmantot visas jums sniegtās iespējas. Šī brīža apstākļos reti kurš vēlas riskēt, tomēr tā vietā, lai riskētu, izveidojiet konkurences priekšrocības, izvairoties no riska. Paredziet gaidāmās izmaiņas un veiciet rūpīgi aprēķinātas likmes, kas šodien jums var palīdzēt gūt jaunas zināšanas, kas rīt varētu būt pieprasītas. Lai kāds būtu jūsu mērķis, izvēlieties daudzsološu izaugsmes aktivitāšu portfeli – apmeklējiet angļu valodas nodarbības vai piesakieties tiešsaistes datorprogrammu kursos. Nesēdiet uz vietas, kamēr jūsu konkurenti un tendences attīstās.

Izmēģiniet jaunas iespējas

Ja Covid-19 ir uzlabojis jūsu nozari vai karjeras ceļu, tad tagad jums ir iespēja padomāt par to, kur jūsu pieredze varētu būt vērtība, iespējams tādā veidā, kādu jūs nekad iepriekš neesat uzlūkojis par svarīgu. Iepazīstieties ar savas nozares līderiem un konkurentiem, kā arī nesenajiem notikumiem savā pašreizējā profesionālajā vidē un saistītajās jomās. Paātriniet savu karjeras izaugsmi, gūstot labumu no jaunajām tendencēm. Iestatiet Google brīdinājumus, lai nenokavētu reģistrāciju virtuālām konferencēm un meklējiet atbilstošus akadēmiskus pētījumus. Kad pētījumā sākat redzēt tos pašus vārdus vai nosaukumus, tas ir labs rādītājs, ka esat uz pareizā ceļa. Tad jūs varat sākt attiecīgi pielāgot vai paplašināt savu prasmju kopumu. Vai arī izmantojiet savus talantus arvien jaunos veidos, lai palīdzētu darba devējiem citos uzņēmumos sasniegt savus mērķus.

Pašizolācija un sociālā distancēšanās var apgrūtināt profesionālo izaugsmi. Neskatoties uz šiem izaicinājumiem, jūs joprojām varat paātrināt savas karjeras izaugsmi. Viss kas jums nepieciešams ir mazliet radošuma, iniciatīvas un vēlmes ticēt, ka tas ir iespējams. Koncentrējieties uz šīm stratēģijām tagad un jūs būsiet priekšā citiem tajā brīdi, kad lietas neizbēgami pagriezīsies uz labo pusi.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.