5 spēcīgi MĪTI par veselību, kas NAV patiesi

Visdažādāko mītu, kas saistīti ar veselību, ir ļoti daudz. Daži no tiem – tik veci, ka nav pat zināms, no kurienes cēlušies. Lūk, izvērtēsim ar vēsu prātu dažus mītus par veselību, kuri vijas cauri gadu desmitiem, bet, kurus esam dzirdējušas mēs visas.
 
Ķermenim nepieciešama detoksikācija. Diemžēl detoksikācija ir kļuvusi par sava veida modes kliedzienu un mārketinga triku, solot pavisam ātri un nesāpīgi attīrīt organismu no indīgajām vielām un liekā svara. Taču vai pozitīvais efekts tiešām ir pierādīts? Tā vietā, lai ļautu šaubīgiem produktiem ietekmēt mūsu organismā notiekošos produktus, labāk dzīvosim veselīgi, ļaujot aknām patstāvīgi dabiskā veidā veikt savu pamatdarbu – attīrīt mūs no toksīniem.

Lai dotos peldēt, pēc ēšanas jānogaida vismaz stunda.
Šo ieteikumu visbiežāk bērnībā esam dzirdējušas no mammām un vecmāmiņām. Protams, ar pilnu vēderu papeldēt būs fiziski grūtāk, taču medicīniska iemesla, lai to nedarītu, nav. Pārēšanās nav veselīga jebkurā gadījumā, tāpēc ēd bieži, mazām porcijām un dodies peldēties, kad vien vēlies!

Sievietes, kuras cilā svarus, kļūst smagākas.
Ja arī tu izvairies no spēka treniņiem, jo baidies kļūt masīva, neuztraucies – sievietēm tas nenotiek tik ātri kā vīriešiem, kuriem vīrišķā hormona testosterona līmenis organismā ir daudz aktīvāks.

Mēs saaukstēsimies, ja iziesim ārpus mājas ar slapjiem matiem.
Protams, tam nevajadzētu kļūt par ieradumu, taču, kopumā ņemot, ja cilvēks ir pakļauts vīrusu ietekmei, tad nav nozīmes, vai viņš atrodas mitrā vai sausā vidē, siltumā vai drēgnumā.

Krakšķinot kauliņus
, iegūsim artrītu.
Kamēr apkārtējiem šis ieradums var šķist visai kaitinošs, tavai veselībai tas kaitējumu nenodara, nemaz nerunājot par pastiprinātu apdraudējumu – saslimt ar atrītu.

2 komentāru
  1. Par slapjiem matiem un iešanu laukā gan būs taisnība. Lai gan gadu desmitiem zinātnieki teikuši, ka aukstumam/slapjuma un vējam nav nekādas nozīmes, jo saaukstēšanos izraisa vīrusi, tad beidzot zinātnieki atzina, ka ir kļūdījušies un tam visam ir nozīme: slapji mati, sabristas kājas, mitrs apģērbs, drēgns laiks, vējš (vai tieši otrādi – pārkaršana) samazina imunitāti, tādējādi ir vieglāk saslimt. Protams, bez vīrusiem nekas nenotiks, bet parastie “puņķvīrusi” ir teju visur.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.