5 pazīmes tam, ka VIŅŠ būs LABS tētis

Attiecību sākumā mēs lidinamies pa mākoņiem, prāta analīzei uzspiežot spilgti sarkanu „off” pogu. Taču – kad esam sasniegušas noteiktu gada skaitli un psiholoģisku briedumu, lai veidotu ģimeni, nākas atskārt, ka svarīgs ir ne tikai tagadnes eiforiskais mirklis, bet arī pārliecība, ka izvēlētais vīrietis kļūs par atbildīgu vīru un lielisku tēvu jūsu bērniem.

Pamatojoties uz vecāku nozīmīgo lomu bērnu audzināšanā, psiholoģe Inese Taube palīdzēs mūs apgaismot – kādas pazīmes varētu liecināt par to, ka tavam vīrietim piemīt nepieciešamais, lai kļūtu par labu tēvu. Patiesībā tieši tās pašas īpašības, kas viņu padara par uzmanīgu un gādīgu mīļoto, palīdzēs viņam kļūt arī par labu tēvu, veidojot noteiktu audzināšanas, komunikācijas un ģimenes modeli.

VIŅŠ TEVI PAZĪST NO MATU GALIŅIEM LĪDZ PAPĒŽIEM
Ja mīļotais pamana, ka tev bijusi smaga diena – atrod pareizos vārdus, uzmundrinājumus, noslauka asaras un pienes pie gultas tavu mīļāko saldējumu – tu esi atradusi īsto. Viņš ir tendēts ne tikai uz sevi, bet arī uz otru cilvēku. Tas paredz, ka arī pret bērnu viņš izturēsies tikpat rūpīgi un uzmanīgi, izprotot viņa vēlmes, tajā pašā laikā ļaujot izpausties, pieņemot un neierobežojot.
 
PACIETĪBA UN ADAPTĒŠANĀS SPĒJAS
Ja tavs vīrietis pacietīgi gaida, kamēr tu pārvelc jau desmito kleitu, nevarot izlemt, kuru no tām vilkt uz balli, – novērtē viņu. Kurš gan no viņiem nevēlētos, ka viss norit pēc viņu plāna, taču ļoti bieži, ja ģimenē ir mazi bērni, viss mainās pašā pēdējā brīdī. Tāpēc adaptēšanās spējas (mierīga pielāgošanās situācijai) ir ļoti noderīga iezīme vīrietī, it sevišķi – audzinot bērnus. Gaidot un dodot laiku, vīrietis izrāda cieņu un sapratni pret sev mīļajiem, savas tā brīža vēlmes novirzot otrajā plānā.
 
VIŅŠ JOPROJĀM PATS PAR SEVI IR PERSONĪBA
Tas, ka jums ir nopietnas un laimīgas attiecības, nenozīmē, ka katrs par sevi neesat personības un atsevišķi viens bez otra nespējat funkcionēt. Vīrietis, kurš būs nostūmis malā savas vajadzības, nākotnē var netikt galā ar pienākumiem kuplā ģimenē. Ja viņam ir savi draugi, savi hobiji un privātās nodarbes, tas parāda, ka tavs vīrietis ir spējīgs rūpēties pats par savām vajadzībām. Tā ir cerīga iezīme tam, ka viņš spēs produktīvi pavadīt laiku kopā ar bērniem arī ārpus mājas.
 
NEUZKRĪTOŠS ATBALSTS
Harmonisks ģimenes mikroklimats bez rūpēm nav iedomājams, taču pārāk intensīvs atbalsts var likt indivīdam justies kā zem lupas un ieslodzītam krātiņā. Pilnīga kontrole (ieskaitot to, kādu darbu tev izvēlēties, ko vilkt mugurā, ko ēst utt.) ar laiku var novest pie nopietna emocionāla kraha. Tāpēc, ja vīrietis māk atrast viduceļu – uzmundrināt, rūpēties, bet tajā pašā laikā atstāt tik ļoti nepieciešamo privāto robežu, viņam ir potenciāls kļūt gan par labu vīru, gan – gādīgu tēvu. Privātā telpa ir nepieciešama ikvienam, vienalga – mazam vai lielam.
 
JŪTU ATKLĀŠANA
Tikai tas, kurš māk pastāstīt par savām jūtām, spēj sevi vadīt un kontrolēt, – tas attiecas gan uz bērniem, gan pieaugušajiem. Tas, ka attiecībās un ģimenē valda mīlestība, nenozīmē, ka jūs spējat lasīt viens otra domas. Tāpēc – ja tev blakus ir vīrietis, kurš ir atvērts un atklāts par to, kas viņu nomāc – tev ir paveicies! Ja viņš ir tik viegli uztverams un saprotams jūsu attiecībās, liela varbūtība, ka arī bērniem viņš būs labs piemērs, veidojot veselīgu komunikāciju, tādējādi sniedzot tik ļoti nepieciešamo drošības izjūtu (paredzamību un skaidrību). Vīrietis, kurš apveltīts ar emocionālo inteliģenci (spēju aptvert un atklāt savas emocijas mutiski) ir zelta vērts!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.