5 padomi kā PANĀKT bērna DISCIPLĪNU bez draudēšanas

Bērna audzināšana ir skaists, taču grūts process. Teju katrai mammai diemžēl reizēm nākas saskarties ar atvašu uzvedības problēmām, tādēļ vienmēr aktuāls paliek jautājums – kā vislabāk panākt disciplīnu? Varbūt tevi tas pārsteigs, bet patiesībā to iespējams izdarīt bez sodiem un draudēšanas.

ROBEŽĀM – JĀ, DRAUDIEM – NĒ.
Psihologi apgalvo: brīžos, kad bērns uzvedas slikti, viņš signalizē vecākiem, ka ir laiks noteikt robežas uzvedībai, lai viņš zinātu, cik tālu drīkst iet, vecākus nesadusmojot. Lielākās kļūdas, ko šādā gadījumā var pieļaut vecāki – pirmkārt, robežas vilkt ar draudu palīdzību. Tas bērnam liks justies tikai mazvērtīgākam, tādēļ uzvedība visticamāk turpinās pasliktināties. Otrkārt, robežas atstāt neskaidras. Tas radīs biežas konfliktsituācijas, no kurām būtu iespējams izvairīties.

RĀDI PIEMĒRU.
Bērnam ir vajadzīgs piemērs, kam līdzināties. Vai tā būsi tu – tas ir tikai tevis pašas rokās. Rādi bērnam labu piemēru – esi iecietīga, taču ar stingru viedokli un redzēsi – uzvedība mainīsies.

NENOVĒRTĒ PAR ZEMU.
Nenovērtē par zemu bērna saprašanas spējas. Kad rodas konflikti, centies tos bērnam skaidrot, nevis visu risināt ar sodu palīdzību. Atrodot pareizo pieeju, bērnu izpratne mēdz būt apbrīnojami laba.

NEIZLUTINI PAR DAUDZ.
Ja atvasi nepieradināsi pie pārlieku lielas lutināšanas, nebūs arī problēmu ar disciplīnu. Piešķir bērnam pienākumus – kaut vai pavisam nelielus. Nedari viņa vietā to, ko bērns var izdarīt pats. Turklāt tas ļaus viņam sajusties svarīgākam un novērtētākam.

NE TIKAI MĪLI, BET ARĪ CIENI.
Atceries, ka arī bērnam ir tiesības uz savu viedokli. Uzklausi to! Tas nenozīmē, ka viedoklis vienmēr jāņem vērā, bet nedrīkst aizmirst, ka bērns ir personība jau no mazotnes un tu nevari viņa raksturu izmainīt pilnībā pēc savām iegribām. Atrodi balansu starp savām un bērna vēlmēm.

6 komentāru
  1. Te tiesām būs interesantāk palasīt komentārus, tiešām gribētos dzirdēt pieredzējušu māmiņu viedokļus.

  2. Viss it kā ir ļoti vienkārši un viegli saprotami, bet praksē bieži vien virsroku ņem emocijas un nevis veselais saprāts ar šiem piecām vienkāršajām un pašsaprotamajām lietām….

  3. Sodam ir jābūt, citādi, kā var bērnam norādīt uz to ka robeža ir pārkāpta. Nevajag aizmirst, ka bērni pārkāpj robežas visu laiku, tā pārbaudot gan robežu esamību, gan vecāku emocijas. Kāds ir tas soda mērs – tas ir vecāku ziņā.

  4. shitie visi raksti galigi neveicina domas par berniem. Sakot no pusotra gada vini sak kaprizes, striidus, robezu parbaudisanas, un tas viss nebeidzas praktiski nekad… jau ta no rita knapi tieku uz darbu, tiesam nespeju iedomaties, kaa tas ir, celties 2h atrak, lai tiktu gala ar sevi un vel izstridetos ar divgadnieku, kas atsakaas gerbties…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.