Birka: nepaklausīgs bērns

5 padomi kā PANĀKT bērna DISCIPLĪNU bez draudēšanas

Bērna audzināšana ir skaists, taču grūts process. Teju katrai mammai diemžēl reizēm nākas saskarties ar atvašu uzvedības problēmām, tādēļ vienmēr aktuāls paliek jautājums – kā vislabāk panākt disciplīnu? Varbūt tevi tas pārsteigs, bet patiesībā to iespējams izdarīt bez sodiem un draudēšanas.

Bērns nevēlas ģērbties, ko iesākt?

Jādodas ārā no mājas, bet tu jau saspringsti – tā, atkal jau pazīstamais niķis ar ģērbšanos, tavs lolojums kārtējo reizi saka: “Nē, es neģērbšos!” Kā dabūt spītnieku laukā no mājas un kas ir šo niķu īstais iemesls?

Mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu!

Ieraugot veikalā bļaujošu un gar zemi krītošu bērnu, ir grūti palikt vienaldzīgam. Daļa sašutumā groza galvas, purpinot kaut ko par sliktu audzināšanu, citi atviegloti nopūšas, sak, par laimi, šoreiz tas nav manējais. Lai cik nepatīkami tas būtu, kaut reizi mūžā šo sava bērna izrādi piedzīvojis teju katrs vecāks.

Bērna SPĪTĒŠANĀS – kā to pārvarēt, un ko labāk NEDARĪT?

“Uzvelc, dēls, bikses, lūdzu!” mīļi, bet stingri palūdzu savam divarpusgadīgajam puikam. “Nē!” atcirta mazais un pliku dupsi demonstratīvi apsēdās un grīdas, rādot dusmīgu sejas izteiksmi. Šādus “Nē!” un “Negribu!” es dienā dzirdu simtiem reižu. Atbildi parasti izkliedz tā, lai arī kaimiņu Daša no 10. stāva varētu dzirdēt, kas pie mums – pirmajā – notiek. Pirms pāris mēnešiem viņš bija mīļš,…