Birka: audzināšana

Tava bērna PIENĀKUMI – ko nosaka LIKUMS?

„Mūsdienās bērniem nav nekādu pienākumu, tikai tiesības” – nereti sabiedrībā dzirdami šādi un līdzīgi izteikumi. Taču tā nav taisnība. Bērnu tiesību aizsardzības likumā bērna pienākumiem veltīti divi panti.

5 veidi, kādos tu KAITĒ sava bērna ATTĪSTĪBAI

Tava bērna veiksmes un panākumu koeficientu noteiks nevis tas, cik daudz būsi darījusi viņa vietā, bet gan – cik labi būsi iemācījusi viņam rūpēties pašam par sevi. Reizēm arī pieaugušajiem jāizvērtē sava rīcība – no kādas uzvedības labāk izvairīties, lai atraisītu, nevis nomāktu bērna potenciālu?

5 padomi kā PANĀKT bērna DISCIPLĪNU bez draudēšanas

Bērna audzināšana ir skaists, taču grūts process. Teju katrai mammai diemžēl reizēm nākas saskarties ar atvašu uzvedības problēmām, tādēļ vienmēr aktuāls paliek jautājums – kā vislabāk panākt disciplīnu? Varbūt tevi tas pārsteigs, bet patiesībā to iespējams izdarīt bez sodiem un draudēšanas.

KAD sākt ļaut meitai KRĀSOTIES?

Kad sākt ļaut savai meitai lietot dekoratīvo kosmētiku? Ko tu vari darīt, lai meita jau pirmajā klasē nestaigātu izkrāsota kā klauns? Kā kontrolēt šo procesu, un kā rast kompromisu? Par to šoreiz!

8 veidi, kā tavs mazulis IZRĀDA MĪLESTĪBU

Runāsim atklāti. Mazuļi, kuri jaunāki par sešiem mēnešiem, diez vai spēs pateikties par māmiņas negulētajām naktīm un ieguldīto darbu audzināšanā mums labi saprotamā veidā. Bet, kad mamma ar bērniņu ikdienas komunikācijā ir labāk iepazinuši viens otru, noteikti parādīsies dažas jau atpazīstamas reakcijas, ko var tulkot kā mīlestības izrādīšanu. Ar katru dienu bērniņš mammu iemīl arvien vairāk un saka tai paldies…

Mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu!

Ieraugot veikalā bļaujošu un gar zemi krītošu bērnu, ir grūti palikt vienaldzīgam. Daļa sašutumā groza galvas, purpinot kaut ko par sliktu audzināšanu, citi atviegloti nopūšas, sak, par laimi, šoreiz tas nav manējais. Lai cik nepatīkami tas būtu, kaut reizi mūžā šo sava bērna izrādi piedzīvojis teju katrs vecāks.

Runā ar bērnu pārdomāti

Parasti, kad bērni iebilst taviem norādījumiem vai vienkārši čīkst un neklausa, tu tūlīt ķeries pie soda piemērošanas vai arī mīļā miera labad ļoti ātri padodies, bet gan vienā, gan otrā gadījumā tā ir kļūda. Iemācies runāt ar bērnu tā, lai tam rastos vēlme tevī patiešām ieklausīties.

Vai drīkst aizrādīt svešam bērnam?

Kad runa ir par sveša bērna apsaukšanu, tu noteikti nevēlies aizvainot viņa vecākus, bet, ja bērna uzvedība kļūst bīstama vai dara tavam bērnam sāpes, tu nevari vienaldzīgi stāvēt malā. Tev jāatceras – ja vēlies pasargāt savu bērnu, tā nekādā gadījumā nebūs jaukšanās citu vecāku audzināšanas metodēs, tikai tev jāzina, kā reaģēt attiecīgajās situācijās, lai nevienu neaizvainotu un panāktu vēlamo rezultātu.

10 ieteikumi, lai nesabojātu savu BĒRNU

Lai kā tu gribētu palīdzēt savam mazulim laikā, kad viņš apgūst pasauli, ir brīži, kad tev būs jāpalīdz sev pašai – saņemties un neizdarīt kļūdas, kas varētu ietekmēt mazuļa rakstura veidošanos un attieksmi pret dzīvi.