Birka: bērna audzināšana

Tava bērna PIENĀKUMI – ko nosaka LIKUMS?

„Mūsdienās bērniem nav nekādu pienākumu, tikai tiesības” – nereti sabiedrībā dzirdami šādi un līdzīgi izteikumi. Taču tā nav taisnība. Bērnu tiesību aizsardzības likumā bērna pienākumiem veltīti divi panti.

5 veidi, kādos tu KAITĒ sava bērna ATTĪSTĪBAI

Tava bērna veiksmes un panākumu koeficientu noteiks nevis tas, cik daudz būsi darījusi viņa vietā, bet gan – cik labi būsi iemācījusi viņam rūpēties pašam par sevi. Reizēm arī pieaugušajiem jāizvērtē sava rīcība – no kādas uzvedības labāk izvairīties, lai atraisītu, nevis nomāktu bērna potenciālu?

Bērns dodas CIEMOS – kas jāņem vērā VECĀKIEM?

Bērns uzaicināts uz dzimšanas dienu pie klases biedra. Vai mammai jāiet līdzi vai tikai jāpavada bērns? Kādu un cik dārgu dāvanu dāvināt? Kas jāvelk mugurā? Cik ilga ciemošanās ir pieklājīga? Vai man arī jārīko lielas svinības un jāaicina bērna klasesbiedri kā atbildes gājiens? Par to šoreiz!

5 padomi kā PANĀKT bērna DISCIPLĪNU bez draudēšanas

Bērna audzināšana ir skaists, taču grūts process. Teju katrai mammai diemžēl reizēm nākas saskarties ar atvašu uzvedības problēmām, tādēļ vienmēr aktuāls paliek jautājums – kā vislabāk panākt disciplīnu? Varbūt tevi tas pārsteigs, bet patiesībā to iespējams izdarīt bez sodiem un draudēšanas.

KĀ runāt ar bērnu par SEKSU?

„Dēliņ, laiks mums ar tevi parunāt par seksu! Labi, mammu, kas tieši tevi interesē?” Lai vecāku dialogs ar bērnu par seksu neizvērstos šāds, sarunai droši vien jānotiek nedaudz agrāk. Kā un vai vispār runāt ar bērnu par seksu? Uz sarunu aicinājām psihoterapeitu Andi Užānu.