5 lietas, kurām iedvesmo SALDĒJUMS

Saldējums, šis saldais un aukstais našķis, pasaulē ir pazīstams jau vairākus tūkstošus gadu. No ekskluzīva, reta un tikai augstākajai sabiedrībai pieejama kāruma tas ir pārtapis par gardumu, kas nobaudāms ik vienam. Taču visas savas garās vēstures laikā saldējums nekad nav zaudējis savu šarmu un īpašā deserta statusu – tas ir kārums gan lieliem, gan maziem, un tam vienmēr ir piemitusi spēja cilvēkus iedvesmot… Kam? Lasi tālāk un uzzini!

Saldējums tavam garastāvoklim. Saldējums ir lielisks līdzeklis cīņā ar sliktu garastāvokli, bēdām, depresiju, dusmām un stresu. Kārtīga porcija saldējuma sniegs tev ne vien īstu garšas baudījumu, bet arī uzlabos tavu garastāvokli, ļaus sajusties laimīgākai un apmierinātākai. Ir pierādīts, ka saldējums garastāvokļa uzlabošanas ziņā ierindojas otrajā vietā aiz šokolādes, taču apvienojot abus šos kārumus kopā, tu iegūsi neaizstājamu kārtīga pozitīvā lādiņa avotu! Pietiek ar vienu karoti aukstā garduma, lai tavās smadzenēs tiktu aktivizēti tā saucamie „laimes centri” un garastāvoklis uzlabotos. Šīs saldējuma īpašības iemesls ir vienkāršs – tas ir gan piena gan saldā krējuma sastāvā esošais triptofāns, kuru varētu raksturot kā dabisku trankvilizatoru, kas nomierina, uzlabo garastāvokli un arī palīdz cīnīties ar bezmiegu.

Saldējums mīlētājiem.
Jau kopš seniem laikiem saldējums tiek ierindots arī afrodīziju (ēdienu, kas veicina seksualitāti) sarakstā. Iemesli tam ir visai vienkārši – saldējuma baudīšana, kā jau zinām, rada labu noskaņojumu un apmierinājuma sajūtu, kas viennozīmīgi ir svarīgs priekšnoteikums mīlas rotaļām. Varētu teikt, ka saldējums iedvesmo mīlas priekiem. Turklāt šī aukstā kāruma baudīšana divatā ar mīļoto cilvēku vēl vairāk pastiprina tā pozitīvo iedarbību – karsti ķermeņi, ledus auksts saldējums… Komentāri šeit ir lieki! Taču ņem vērā – par vispiemērotāko saldējumu mīlētājiem tiek uzskatīts tas saldējums, kuram pievienota ir… arī šokolāde!

Saldējums tavai figūrai. Vai zināji, ka pasaulē ir izstrādāta arī saldējuma diēta? Tā tik tiešām ir! Saldējums ir kārums, no kura atteikties nevar arī tās, kuras seko svaram un uztraucas par savu figūru. Un atteikties nebūt nevajag, jo zinātnieki ir pierādījuši, ka aukstā garduma baudīšana pat palīdzot svaru samazināt! Visa būtība slēpjas termodinamikas likumā – ja tu apēd desertu, kura temperatūra ir nulle grādu, ķermenim nepieciešams patērēt papildus enerģiju, lai šo auksto kārumu pēc iespējas ātrāk sasildītu. Deserta sasildīšanas laikā ķermenis, protams, patērē kalorijas, un ir aprēķināts, ka tās ir aptuveni 37 kalorijas uz katru apēsto saldējuma kumosu. Speciālisti iesaka droši baudīt porciju aukstā garduma katru dienu! Vai neizklausās lieliski?

Saldējums pirmajam randiņam.
Esot izskaitļots, ka tikai divas no simts meitenēm atteiktos no saldējuma pirmā randiņa laikā! Saldējums noder gan lai lieliski iesāktu randiņu, pasniedzot to ziedu vietā, gan arī laikā, lai mazinātu mulsumu brīžos, kad iestājas, pirmajiem randiņiem tik raksturīgais, neveiklais klusums… Turklāt, kopīga saldējuma baudīšana pirmajā randiņā var izvērsties par tradīciju arī nākamajiem skaistajiem randiņiem un kopīgo gadadienu atzīmēšanai!

Saldējums skaistai vasarai.
Kas gan saulainā un karstā vasaras dienā var būt labāks par auksta, viegla, gaisīga un neticami garšīga saldējuma baudīšanu? Saldējums pēc savas būtības ir neatņemama vasaras sastāvdaļa, kas garantē veldzējošu baudu vasaras karstumā un lielisku garastāvokli visai dienai. Turklāt, vai zināji, ka jūlijs ir oficiāli atzīts par starptautisko saldējuma mēnesi? Atzīmē to kā nākas arī tu!

Nogaršo Laimas jaunos saldējumus un pārliecinies par to pozitīvo iedarbību 
Saldējumu Laima – šokolādes krējuma saldējums ar šokolādes gabaliņiem tumšajā šokolādē,
Saldējumu Vāverīte– riekstu krējuma saldējums ar lazdu riekstiem piena šokolādē,
Saldējumu Serenāde – aprikožu krējuma saldējums ar aprikožu pildījumu un lazdu riekstiem tumšajā šokolādē.

10 komentārs
  1. Pagaidam esmu pagarsojusi 2 no tiem jaunajiem saldejumiem, treso – to sarkano, jau nemaz nevar dabut!!!

  2. liita – es ņeesmu provējusi tīru saldējuam diētu, taču nekad neesmu baidījusies iekļaut šo gardumu savās citās diētās, un varu droši apgalvot – tas rezultātus nu nekādi nebojā ! 😉

  3. ice bet trekns produkts pats par sevi nav iekljaujams dieetaa un saldais kreejums ir trekns!!!

  4. Pamēģināju visus, visēdamākais ir tas kurš ar šokolādes gabaliņiem tumšajā šokolādē un piekrītu tam, ka cena ir produktam neatbilstoši augsta, nu kā tā var būt, ka tas pats Kāruma saldējums ir par trešdaļu lētāks, bet es teiktu – daudz garšīgāks.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.