4 labākie padomi kā cīnīties ar izdegšanu

https://www.istockphoto.com/

4 labākie padomi kā cīnīties ar izdegšanu

Kā liecina nesen veikta aptauja – stress darba vietā pieaug. Iedzīvotāju aptaujā, kurā piedalījās 100 000 cilvēku, tika uzsvērts, ka 63% darbinieku – mājas un biroja darbinieku – jūtas pakļauti spiedienam pieaugošo izmaksu dēļ, tāpēc ir svarīgāk nekā jebkad agrāk, lai mēs varētu pamanīt stresa pazīmes un pēc iespējas ātrāk no tām tikt vaļā.

Šeit ir daži no labākajiem padomiem stresa mazināšanai.

Pirmās pazīmes

Neatkarīgi no tā vai jūs sevi identificējiet kā darba devēju, kolēģi, draugu vai ģimenes locekli, tiem, kuri cieš no emocionāla noguruma, bieži ir vairākas agrīnas brīdinājuma pazīmes:

  • Nogurums
  • Galvassāpes
  • Apetītes zudums vai ēšanas paradumu maiņa
  • Produktivitātes trūkums vai negatīvs domāšanas veids
  • Dezorganizācija vai problēmas ar laika izjūtu
  • Trauksmes vai satraukuma sajūta
  • Paaugstināta jutība vai aizkaitināmība

Kā indivīdam, kas rūpējas par sevi vai mīļoto, ir svarīgi pārrunāt problēmas, kas jums var rasties vai kuras pamanāt citos. Vienkārša, draudzīga saruna ir svarīgs pirmais solis cīņā pret stresu un izdegšanu, ļaujot kādam citam paklausīties.

Sabalansēts uzturs

Tas, ko mēs ēdam, ir saistīts ar mūsu vispārējo veselību, un pat mūsu miegs var tikt ietekmēts, ja mēs neēdam pareizi, kas savukārt var izraisīt ilgstošas ​​izdegšanas un noguruma sekas. Neveselīgs vai nepietiekams uzturs bieži ir saistīts ar tādām problēmām kā smadzeņu migla, tāpēc ir svarīgi aplūkot garastāvokli uzlabojošus un smadzeņu darbību veicinošus pārtikas produktus.

Šeit ir daži būtiski vitamīni un minerālvielas, kurus vajadzētu iekļaut uzturā:

  • Omega-3: treknās zivis, piemēram, lasis un forele, ir bagātīgs Omega-3 taukskābju avots.
  • Magnijs: nepieciešams enerģijas ražošanai, nervu darbībai un asinsspiediena regulēšanai. Tas ir atrodams pupiņās, sēklās un spinātos.
  • C vitamīns: darbojas kā neiromodulators, palīdzot jūsu šūnām izmantot svarīgas neiroloģiskas ķīmiskas vielas, piemēram, dopamīnu.
  • B vitamīni un dzelzs: tiem, kam ir dzelzs deficīts, var rasties smadzeņu miglas simptomi. Tas ir tāpēc, ka mums ir nepieciešams dzelzs, lai transportētu skābekli uz ķermeni un smadzenēm.
  • Antioksidanti: vielas, kas var novērst vai palēnināt brīvo radikāļu izraisīto šūnu bojājumu. Brīvo radikāļu uzbrukums smadzeņu šūnām var izraisīt apjukumu un atmiņas zudumu.
  • Kurkuma: garšviela, kas tiek slavēta tās antioksidantu īpašību dēļ un darbojas kā pretiekaisuma līdzeklis, kas vairākos veidos sniedz labumu smadzenēm.

Īsi pārtraukumi un robežu nospraušana

Tā vietā, lai domātu par visām jūsu darāmo darbu sarakstā iekļautajām lietām, mēģiniet koncentrēties uz trim galvenajiem uzdevumiem, kas jāpaveic vienā dienā un atstājiet vietu nelieliem pārtraukumiem no sava darba galda. Šie vienkāršie pārtraukumi var palīdzēt jūsu smadzenēm pārorientēties un atiestatīties. Mēģiniet iesaistīt sajūtas arī šajos pārtraukumos; ko jūs varat redzēt, saost vai dzirdēt? Tas palīdz jums būt klāt mirklī, radot miera sajūtu un palīdzot koncentrēties.

Tā kā tagad darbs no mājām ir daudz izplatītāks, ir viegli turpināt strādāt ārpus darba laika. Nosakiet sev robežas darba grafikā un nodrošiniet pienācīgu pārtraukumu; noņemiet darba WhatsApp ziņas un e-pasta ziņojumus no sava personīgā tālruņa un iestatiet automātiskās atbildes, kamēr atrodaties ikgadējā atvaļinājumā. Kad pienācis laiks pārtraukt darbu, ir svarīgi pilnībā atkāpties no galda un ļaut sev pilnībā izslēgties, kad beidzas darba laiks.

Koncentrēšanās uz pozitīvo

Pozitīvu domāšanas veidu dažreiz ir grūti noturēt, ja kādu laiku esat iestrēdzis negatīvā ciklā, taču jūs varat vērst stresa situācijas par labu sev. Mūsu skatījums bieži vien ir neskaidrs, kad ciešam no smadzeņu miglas, tāpēc mēģiniet pierakstīt trīs pozitīvas lietas no katras dienas un izmantojiet šo laiku kā pārdomu periodu par šķietami negatīvām situācijām.

Pajautājiet sev: kā jūs efektīvi pārvarējāt situāciju? Vai uzzinājāt ko jaunu? Vai ievērojāt termiņu? Šis domāšanas process var paplašināt un padziļināt mūsu izpratni par situāciju, kas dažkārt var izraisīt stresu, palīdzot mums domāt pozitīvāk ilgtermiņā.

 

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.