KĀ NEPAZAUDĒT PAŠAI SEVI, KAD NEKAS NENOTIEK TĀ KĀ GRIBĒTOS

https://www.istockphoto.com/

KĀ NEPAZAUDĒT PAŠAI SEVI, KAD NEKAS NENOTIEK TĀ KĀ GRIBĒTOS

Darbā konflikts ar kolēģiem, saspīlētas attiecības ar dzīvesbiedru vai vienkārši slikta vispārējā pašsajūta – pietiekami svarīgas problēmas, lai nonāktu pie slēdziena – jāfokusējas uz sevi.

Sākumā der atcerēties, ka mazi soļi noved pie liela mērķa, jo dažkārt, kad vēlamies kļūt par labāku sevis versiju, mēs ķeramies klāt visam uzreiz, kas bieži vien noved pie tā, ka esam sevi pārslogojuši un ātri izdegam jeb citiem vārdiem sakot – necentieties izmainīt savu dzīvi pāris dienu laikā.

Lūk, 6 terapeitu apstiprināti ieteikumi, kuri palīdzēs fokusēties uz sevi un nonākt pie pozitīva galarezultāta.

  1. Koncentrējies uz savām patiesajām vēlmēm

Nūjo, meditē, raksti dienasgrāmatu vai vienkārši parunā ar draugiem, lai noskaņotu savu prātu uz šī brīža vēlmēm. Ja tev nav ne jausmas ar ko sākt, pievērsies savām attiecībām, karjerai un veselībai, padomā vai kādā no šīm jomām ir nepieciešami uzlabojumi.

Ja liekas, ka ar šiem dzīves aspektiem viss ir kārtībā, padomā par tiem plašākā mērogā un pajautā sev dažus vienkāršus jautājumus – kad esmu vislaimīgākais, kad es par sevi esmu vispārliecinātākais un kad es jūtos vissliktāk. Atbildēm uz šiem jautājumiem vajadzētu norādīt turpmāko virzienu – kaut ko dzīvē palielināt vai tieši pretēji – samazināt.

  1. Sāc ar nelielām, ilgtspējīgām pārmaiņām

Kā jau iepriekš tika minēts, šis process ir pielīdzināms maratonam, nevis sprintam. Tajā brīdī, kad esi noskaidrojis ar ko vēlies sākt, nospraud mazus mērķus lieliem panākumiem.

Pieņemsim, ka tu vēlies fokusēties uz sevi vairāk nodarbojoties ar sportu. Ja tu nekad neesi bijis pārāk aktīvs, nesāc ar stundu ilgu augstas intensitātes treniņu sešas reizes nedēļā. Tas visdrīzāk nebeigsies labi. Tā vietā nospraud sev mērķi katru dienu veltīt 20 minūtes pastaigai svaigā gaisā.

  1. Pievērs uzmanību savām pamatvajadzībām

Ja pagaidām neesi nonācis pie konkrēta mērķa vai īsti nevari izlemt, kāds tas varētu būt, sāc rūpēties par pamatlietām – kvalitatīvu miegu, veselīgu ēdienu un aktivitātēm svaigā gaisā, kā arī regulāri izkustini savu ķermeni. Izklausās gluži vienkārši, tomēr tu būsi pārsteigts kādas izmaiņas spēj sniegt šādas, it kā pašsaprotamas lietas.

Ja sāksi ar vienkāršām un ikdienišķām lietām, vēlāk būs vieglāk sasniegt lielākus mērķus, jo prāts būs jau tendēts uz to. Pat pavisam nelielas izmaiņas sevis respektēšanā pavērs plašākas iespējas pāriet citā līmenī ar nolūku dzīvē sasniegt vairāk.

  1. Pamēģini rakstīt dienasgrāmatu

Dienasgrāmatas rakstīšanu noteikti būtu vērts izmēģināt, jo šis ir viens no labākajiem veidiem kā izteikt savas domas pašam priekš sevis. Paņemot rokā vienkāršu kladi un pildspalvu un uzrakstot tā brīža domas un izjūtas, jums būs vieglāk organizēt savas domas, kā arī spēsiet vieglāk tikt vaļā no kaut kā, kas jūs ļoti uztrauc.

Šis ir arī lielisks veids kā fokusēties uz sevi, jo brīdī, kad rakstiet dienasgrāmatu, visas domas un sajūtas ir koncentrētas tikai uz šo procesu, kā arī šis ir laiks, kuru pavadiet sev.

Ja gadījumā rakstīšana jūs neaizrauj, pamēģiniet savas domas pierakstīt datorā vai ierakstot tās mutiskā veidā savā telefonā, bet ja esi nolēmis, ka šāda veida savu domu izklāstīšana nav domāta tev, neuztraucies, tas tiešām nav paredzēts visiem.

  1. Atrodi jaunu hobiju

Iespējams tu jau sen vēlies iemācīties spēlēt ģitāru vai sapņojot esi iekarsis deju ritmos. Tieši šis brīdis ir labākais, kad to sākt. Jauna hobija uzsākšana var būt aizraujošs un jautrs process, turklāt, ja tas tev sagādā prieku, pašcieņas palielinājums ir garantēts. Vienkārši pārliecinieties, ka tas ir kaut kas, ko jūs patiešām vēlaties darīt, nevis darbība vai prasme, kas, jūsuprāt jums būtu jādara, jo tas būs moderni un to dara visi.

  1. Apsveriet iespēju atpūsties no sociālajiem tīkliem

Atpūtieties, es neieteikšu jums dzēst visas savas lietotnes. Sociālo mediju izmantošanai var būt lielas priekšrocības. Bet, ja atrodat, ka ritiniet Facebook vairākas stundas dienā, iespējams, ir pienācis laiks pārdomāt savus ieradumus.

Viens vienkāršs veids kā ierobežot savu laiku sociālajos medijos ir iestatīt tālrunī signālu, kas atgādina jums pievērst uzmanību sev. Varat arī mēģināt izplānot konkrētus laikus, kad neskatāties uz savām ziņu plūsmām. Tas varētu būt pāris stundas dienā vai viena vesela diena nedēļā, ja jums ir pietiekami liels gribasspēks.

Neatkarīgi no tā, ko izlemjat, noteikti aizpildiet šo atvērto laiku ar kaut ko tādu, kas jums šķiet vērtīgi, piemēram, lasīšana, zvanīšana draugam vai treniņu nodarbība. Tādā veidā jūs nejutīsiet vēlmi atvērt Twitter un darīsit kaut ko tādu, kas ir vērsts uz jums.

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.