12 lietas, kuras vilkt mugurā ir izaicinājums, ja esi MAMMA

Šis raksts ir par divām sievietei tik būtiskām lietām – par modi un par bērniem. Respektīvi, par to, ka kļūstot par mammu, vismaz sākuma periodā, šī jaunā loma diezgan stipri konfliktē ar modīgajām un, iespējams, tev ļoti mīļām lietām, kuras valkāji vai lietoji pirms kļuvi par mammu. Vai mēs ar to domājam, ka mammas nevar būt stilīgas? Nebūt nē, mēs tikai sakām, ka būt mammai ir loma, kas prasa pārmaiņas teju visās tavas dzīves jomās, un, iespējams, arī tavā drēbju skapī!
 
Apģērbs, kuru var tīrīt tikai ķīmiskajā tīrītavā. Protams, ja tev ir šādi apģērba gabali, turklāt ļoti mīļi, vari tos lietot, tikai zini – tu būsi viena no pastāvīgākajām ķīmiskās tīrītavas apmeklētājām, jo mazulim diez vai būs būtiski, ka tieši šī tava jaka ir tā, kuru nekādā gadījumā nedrīkst aiztikt ar mazajām roķelēm, kurās tikko turēta šokolādes konfekte! Ir jau arī savs labums – par lielo un regulāro tīrīšanā ieguldīto naudu, tev, iespējams, ķīmiskās tīrītavas darbinieki piešķirs kādas atlaides!
 
Jebkurš apģērbs bez lencēm. Vienalga vai tā būtu kleita, krekliņš vai, varbūt tagad tik modernais bikškostīms, ja tam nav lences, kas garantē šī apģērba gabala stingru turēšanos savā vietā, tad iebīdi šo lietu dziļāk savā skapī un uz kādu laiku aizmirsti to. Sevišķi bīstams šāds apģērbs ir komplektā ar tiem mazuļiem, kas nu tikai sākuši staigāt, dara to arvien drošāk un līdz ar to ir sācies arī periods, kad nepieciešamības gadījumā tu tiec raustīta aiz rokas, vai vēl labāk – aiz kleitas malas, jo to ir gana vieglāk saķert mazajās roķelēs…
 
Apģērbs ar lielu dekoltē. Pirmais, par ko varam runāt šajā gadījumā, ir tīri vizuāli estētiskais aspekts – nez vai iespaidīgs dekoltē labi iet kopā ar mazuli uz rokām. Taču otrs, bieži vien vēl pārliecinošāks arguments tam, ka lielos dekoltē labāk atstāt kādiem vakara pasākumiem, kuros mazulis netiek iesaistīts, ir tas, ka bērniem bieži vien rodas gluži dabiska interese par tavu dekoltē (kā nekā viņiem tas ir visai labi pazīstams)! Un parasti jau dzīvē sanāk tā, ka šī interese rodas tieši tajā brīdī un vietā, kad tas vismazāk nepieciešams!
 
Augstpapēžu apavi. Nē, protams, neviens nestrīdas par to, ka tavas spējas noturēties uz 12 cm papēžiem, skrienot pakaļ mazulim, kurš nodomājis doties brīvsolī, ir izcilas. Taču būsim godīgas – no malas tas izskatās diezgan jancīgi, turklāt, tā tu riskē arī gūt dažādas, ne visai patīkamas traumas, piemēram, slaveno sastiepto potīti. Skaidrs, ka papēžu apavi jaunajām māmiņām nav un nevar būt aizliegti, taču papēžu augstumam vēlams iekļauties normas robežās – smailos, ultra augstos kaķsievietes apavus atstājot kādam īpašākam gadījumam, kurā mazulis nepiedalīsies.
 
Apģērbs ar lieliem un uzkrītošiem fliteriem. Pirmkārt, nez vai mammai ikdienā būtu jāizskatās kā disko zvaigznei, otrkārt – viss, kas ir spīdīgs, gaismu atstarojošs, vizošs un vēl kustīgs (uz tava auguma, kad kusties pati) var bērnu nopietni ieinteresēt. Un ko dara mazuļi, kad tos kaut kas tiešām ieinteresē? Tie to mēģina pataustīt un pagrābt, kas šajā gadījumā nozīmē vienu – noraut.
 
Bikses ar daudzām pogām rāvējslēdzēja vietā. Ja sākumā tev šis punkts no visiem 15 nešķiet saprotams, tad tu to noteikti izpratīsi pēc pirmās reizes, kad mēģināsi doties uz tualeti situācijā, kad tev būs vienlaicīgi jātur uz rokām arī mazulis, jo to vienkārši nebūs kur atstāt (kam uzticēt). Tici – rāvējslēdzējs tomēr ir ērtāks izgudrojums par pogu!
 
Lieli auskari. Arī šajā gadījumā strādā likums par to, ka bērni iepazīst pasauli un pēta to izmantojot galvenokārt tausti – tiem it viss interesējošais ir jāpagrābj un jāpatausta. Un ko gan ir visvieglāk pagrābt, ja mazulis atrodas uz tavām rokām? Protams, tie ir tavi lielie, uzmanību nenoliedzami piesaistošie auskari, kuri mazuļa uztverē, ļoti iespējams, izskatās pat ļoti līdzīgi grabuļiem, kas piestiprināti pie viņa gultiņas!
 
Balts apģērbu. Ja tavā garderobē ir daudz baltu apģērba gabalu un tev ir arī daudz laika tos nemitīgi mazgāt, tad droši vari izvēlēties tos arī ikdienas valkāšanai! Tikai zini, ka, ļoti iespējams, būs jāpārģērbjas vairākas reizes dienā, jo nez vai ar vienu balto kārtu spēsi visu dienu izvairīties no mazajām, ar šokolādi vai citiem našķiem notašķītajām rociņām, netīrās mutītes, dubļainajām kājelēm utt.!
 
Plānas zeķubikses. Pirmkārt, daudz prātīgāka izvēle ir bikses, nevis svārki ar zeķubiksēm, bet ja esi liela svārku un kleitu mīļotāja, un ārā nav vasara, kad var bez zeķubiksēm iztikt, tad vēlams izvēlēties biezās zeķubikses, kurām ir pēc iespējas lielāks denu skaits. Pretējā gadījumā tu vari iedzīvoties lielos tēriņos, kas veltīti jaunu zeķubikšu iegādei! Plānās zeķubikses un mazulis (sevišķi tāds, kurš jau staigā) ir visai grūti savienojamas lietas.
 
Ļoti pieguloši svārki. Jā, tie ir modīgi, tie izskatās lieliski, taču tiem ir arī viens ļoti liels mīnuss – tie neļauj brīvi kustēties tad, kad tas visvairāk nepieciešams, piemēram, brīdī, kad tavs mazulis ir nodomājis doties citā, ne tevis izvēlētajā, virzienā! Te varētu vilkt paralēles ar augto papēžu apaviem, kas tāpat, kā šie šaurie un piegulošie svārki, ierobežo tevi tavās kustībās, neļauj justies gana ērti, un gluži vienkārši var traucēt brīžos, kad tas vismazāk nepieciešams.
 
Neelastīgi džinsi. Un atkal runa ir par ērtībām, ko pieguloši un neelastīgi džinsi diemžēl nepiedāvā. Patiesībā tādi džinsi problēmas un nepatīkamas sajūtas nesagādā vien tad, ja tos uzvelk un paliek kājās stāvot. Taču brīdī, kad jāsāk kustēties, turklāt visnotaļ aktīvi, kad runa ir arī, piemēram, par pietupšanos vai strauju celšanos augšā no gultas, tad šie džinsi noteikti nav labākā izvēle. Turklāt mūsdienās taču modes un apģērbu ražošanas industrija ir gājusi tik tālu, ka kuram gan vairs nepieciešami neelastīgie džinsi? Veikalos taču var iegādāties pēc skata tādus pašus, taču ar pievienoto vērtību – elastānu!
 
Ļoti īsi svārki. Mazulis un mini? Tas varētu būt visai interesants salikums, sevišķi, ja tavs mazais jau ir aktīvajā vecumā, kad sākta apgūt staigāšanas māka, skriešanas māka, mukšanas māka utt. Skriešana viņam pakaļ, pietupšanās, pieliekšanās un citas aktivitātes, kuras gribi negribi prasa pildīt mammas loma, komplektā ar ļoti īsajiem jeb mini svārkiem, varētu būt visai uzjautrinošs skats visiem apkārt esošajiem cilvēkiem!
 
           
 
           
 
           
 
           
 

13 komentārs
 1. Piekrītu, tās māmuļas augstpapēžos patiešām izskatās, maigi izsakoties – dīvaini…

 2. Péc raksta varétu domát,ka visám jaunajám mámiņām obligāti jāizskatās kā mūķenēm un vispār vairs dzīves nav. Tā nu nav taisnība, arī minisvārkos un baltā apģērbā var būt Super mamma! Un tās tiek novērtētas vēl vairāk 🙂

 3. Ha, cik labi, ka man veel nav beernu! 🙂
  Dievinu gaishas dreebes, särtas luupas, peguloshus svärkus, augstpapeezzu kurpes!
  Negribu veel no tä visa atteikties.

 4. Gandrīz bez auss, auskara dēļ, palikusi esmu :). Vēl tagad šito savam krustdēlam pieminu :).

 5. Rakstā jau nesaka, ka tu nevari visu šo vilkt, bet saka, ka varbūt sākumāa jaatsakaas! Vispār piekrītu – var jau mēģināt neatteikties, bet varen smiekliigi izsaktaas mamma mini ar papēžiem un veel milzu rinkiem ausiis

 6. izskatās, ka māmiņām jāstaigā kādu laiku plikām vai arī nopakotām kombītī (tāds kā auto mehāniķim) 🙂

 7. Toties, kad bērnam jau ir 4, 5, 6 gadi un vairāk, var to visu vilkt un visu lietot, jo labākais kompliments ko esmu dzirdējusi nāk no mana dēla mutes katru rītu un katru vakaru – Mamma – tu esi smuka!

 8. Es gan nesaprotu kāpēc krustdēlam joprojām jāpiemin par to auskaru?
  It kā viņš apzināti ko tādu darīja un tīšām. Maziņš tak bija. Otrs, var nedaudz pabrīnīties par tiem pieaugušajiem, kuri bērnam nākot pasaulē tās pašas ikdienas brilles nenomaina uz kontaktlēcām vai ko tādu un tad ikdienā visu laiku aizrāda bērnam, kuram loģiski gribas ieķerties tajās brillēs vai auskaros. Nu domāt vajag līdzi!

 9. Nu tiem, kuri te raksta, ka, ja jaunās māmiņas nevalkā augstpapēžu kurpes, mini svārkus un neuzkrāso sarkanas lūpas, tad viņās jābūt mūķenēm 😀 Man žēl Jūs. Mūsdienās veikali ir pilni ar skaistām biksēm, kurus var kombinēt ar skaistām maiciņām, jaciņām un foršiem stilīgiem zempapēžu apaviem un maigi rozā lūpām un ar bēbuku uz rokas.. varu derēt, ka vīrieši tā vien atskatīsies vairāk nekā uz tām mākslīgajām bārbijām 😉 Būsim brīvas, smukas un veselas 😉

 10. Eh, man gan šķiet, ka pilnīgi viss ir iespējams, tikai noteikti ir jāzin robeža. Un galveinais neaizmirst to, ko padomāja tajā brīdī, kad uzvelka tās baltās drēbes vai jebko citu tekstā minēto, un neizlikt savas dusmas uz bērnu par to, kas viņam šķita piesaistošs un viņš gribēja vienkārši uzzināt ”kas tas tāds”. Man pašai ir gandrīz gadu vecs puika, kuršs ir ļoti aktīvs, tomēr es labprāt velku gan augstpapēžu apavus (protams ne augstākus par kādiem 5cm), gan plānākas zeķubikses, gan baltos apģērbus. Es vienkārši rēķinos ar sekām, kādas var būt, man tas viss netraucē. Un par brillēm, ne kuram katram ir tik daudz naudas, lai nu uzreiz varētu pirkt kontaktlēcas. Ja bērns paķēris brilles, notīri un velc tālāk, tā nav problēma kā citi mēdz uzskatīt.

 11. Heh – ir jau daudzas citas foršas un modīgas alternatīvas. Tie pāris gadi kamēr mazais paaugas ir labākais laiks, kad ir iemesls vilkt ērtas, sportiskā vai jauniešu stila drēbes (es nerunāju par trenūzenēm ar adidas 3 strīpām).
  Par brillēm – var jau iekārt striķītī – man tūlīt teiks, ka tā dara tikai omes, bet striķītis maksā lētāk nekā jaunas brilles.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.