7 lietas, kuras NEKAD nav jāstāsta citiem

Sarunas un to temati var būt visdažādākie, taču katrai ir gadījies vismaz reizi nožēlot to, ko pati esi kādam izstāstījusi. Neatkarīgi no tā, vai sarunājies ar pazīstamiem un tuviem cilvēkiem vai pilnīgiem svešiniekiem ir jākontrolē tas, ko runā. Konkrētajā mirklī tevis stāstītais var šķist pat iederīgi, bet vēlāk sanāk kost pirkstos par sarunāto.
  
TĒMAS, KURAS NAV JĀAPSPRIEŽ NEKĀDOS APSTĀKĻOS 
Tava privātā dzīve ar vīru/draugu
Tā saucamā publiskā veļas mazgāšana attiecības tikai pasliktina. Arī sūkstēšanās par viņa sliktajiem paradumiem un jūsu ikdienas kašķiem nav vēlama. Piedevām, par tavām nesaskaņām ar otro pusīti uzzina apkārtējie, kas nekautrējas izteikt savu viedokli vai dalīties ar padomu. Sliktākajā gadījumā tas notiek tev aiz muguras aprunāšanas līmenī. Kāda sāncense, kas jau sen tīko pēc tava mīļotā, šo gadījumu var izmantot savā labā.
 
Tava alga
Ļoti privāta lieta, kuru nav jāzina nevienam. Reizēm pat tuvākajiem cilvēkiem. Tā ir tikai un vienīgi tava darīšana, kā tu nopelni, kā tērē un cik daudz. Reizēm nosaucot vienu un to pašu summu no dažādiem cilvēkiem vari saņemt atšķirīgas replikas. Vieniem liksies „ko tik maz, vai tad ar to var izdzīvot”, citiem atkal „tā nu gan var atļauties, kamēr es…”. Bet trešie, ne aci nepamirkšķinot, pajautās aizdot vai vēl labāk aizrādīs, ka ar tādu algu, šīs kurpes tu nevarēji atļauties.
 
Tava slimības vēsture
Agrāk pārciesta kāda slimība, kas ietekmējusi tavu dzīvi vai atstājusi redzamas sekas. Iespējams, ka šobrīd ir kādas veselības problēmas. Tas skar tevi, un, lai cik reizēm smagi būtu un gribētos izrunāties, uzticēties vari tikai ļoti tuviem cilvēkiem. Reizēm tieši šādos brīžos, saproti, cik īpatnēji var būt cilvēki, kam uzticējies. Ir tādi, kas uzzinot novēršas, citi žēlo, bet aiz muguras stāsta, ka pati vien esi vainīga. Reti kurš var iedziļināties tavā problēmā, izprotot to un atbalstot grūtā brīdi. Lai cik skarba būtu patiesība, arī darba devēji izvairās no darbiniekiem, kas bieži slimo vai ir ar kādām problēmām.

Tev uzticētie noslēpumi

Ja kāds ir izraudzījies tevi par uzticības personu, tavs pienākums ir glabāt šos noslēpumus. Pat, ja liekas, ka vari pastāstīt kādam, jo viņš taču nezina šo cilvēku, nedari tā. Pasaule ir maza. Ja ne pirmo, tad nākamo reizi noteikti būsi sarunājusi lieku un tas nāks gaismā. Tas mainās domas personai, kas tev uzticējās, tāpat kā tiem, kuriem pastāstīji. Rezultātā visi novērsīsies, kā no cilvēka, kas nespēj turēt mēli aiz zobiem.
 
Tavas patiesās domas par priekšniecību
Jā, tavs boss ir nekaunīgs tipiņš, kas nejūt savu jēlo joku robežu! Jā, tev ir viedoklis par priekšnieces ģērbšanās stilu un elementāro higiēnas neievērošanu! Tomēr, ja nevēlies zaudēt šo darbu, noklusē savu viedokli. Vai nu saki tieši acīs un esi gatava atkāpties no amata, vai klusē. Uzmanies arī paust savu viedokli starp kolēģiem. Tu nezini, kurš no padotajiem mēdz atpūsties kopā ar šefu un visu smalki atstāstīt.
 
Tuvu cilvēku privātā dzīve
Tā nav tava darīšana. Nekļūsti līdzīga vecajām uz soliņa dirnētājām tantēm, kas to vien zina, kā spriedelēt par māsīcu, kas vēl nav apprecējusies, krustbērnu, kurš izvēlējies nepareizo darbu un vedeklu, kura nejēdz audzināt bērnus, un tā tālāk un tā joprojām. Atceries dzīvot savu dzīvi un mazāk uztraukties par citiem. Tici, arī radi būs tev pateicīgi.
 
Tavu dzīves vīriešu patiesais skaits
Vai tas bija vienas nakts sakars vai ilgstošas attiecības, tas ir personīgs dzīves notikums. Par to nav jāatskaitās, tas nav jāapspriež. Atceries, vienmēr būs divas puses, kur vieniem liksies kā svētule, bet otriem kā vieglas uzvedības sievietes pie viena un tā paša skaita, ko būsi minējusi. Tomēr der zināt, ka katrs šo kritisko robežu no vienas galējības līdz otrai, mēra pēc sevis. Nesatraucies par to un dzīvo tālāk, kā sirdsapziņa liek!

Saistītie raksti: 6 situācijas, kad sanāk par daudz sarunāt lieku 

 
9 komentāru
 1. vismaz reizi mūžā ir pārkāpts katrs no šiem punktiem! ar to nelepojos, bet nedomāju, ka eksistē kāds, kurš nekad un neko un nevienam nav lieki izpļāpājies!!

 2. nu ja šo visu ievēro, gandrīz parunāt nebūs par ko, kā anekdotēs, par laikapstākļiem jārunā 😀

 3. Pilnīgi piekrītu. Vēl ne visiem var stāstīt ir par ceļojumiem un plāniem, ko dzīvē gribētos panākt. Ja ar ko padalās, tad vai nu ar tiešām savējiem cilvēkiem vai katram pa drusciņai – tik, cik nepieciešams pašam vai nu lai padalītos vai gūtu kādu atziņu, apstiprinājumu, ja pietrūkst informācijas.

 4. hmm…bet par ko tad runaat…?…tur taa ir muusu probleema,ka mees esam tik nosleegti sevii,kaa zveerinni…..
  var jau pastaastiit,tikai jaazin kam un kad…un veel,kad es pazzeelojos,man paliek vieglaak….jo padomus uzklausot es izdaru secinaajumus…un sapnnus es arii staastiit miilu…bet ne katram…bet ir cilveecinni,kam uzticos…un mani sapnni piepildaas…gadaas arii nee…bet tam nekaada sakara ar to vai izstaastiits…viss no situaacijas paveersiena atkariigs…
  …miilie…
  esiet atklaati viens pret otru…buus vieglaak nodziivot 6o dziivi…..un smaidiet..tas buus juusu cell6 uz veiksmi un sapratni.

 5. hm nu par pēdējo punktu esmu vienmēr klusējusi kā partizāns :))
  Pat labākajai draudzenei sirsnīgās sarunas laikā neatzinos, Jo uzskatu tā nu patiesi ir katra personīga darīšana …

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.