10 patiešām STIPRU attiecību NOSLĒPUMI

Protams, protams, katras attiecības atšķiras un ir tikai vienas tādas – unikālas. Un tomēr pastāv lietas, kas ir pamatu pamats, lai attiecībās valdītu saticība, mīlestība un laime. Patiesībā tās ir mazas, it kā tik ikdienišķas lietas, bet pajautā sev – vai tu vienmēr par tām atceries attiecībās?

LAIKS. Laiks ir visa pamatā. Jebkuras attiecības prasa laiku. Laiku, ko sniegt otram, ko ieguldīt attiecībās. Ja laika nav, nav arī attiecību. Laika trūkuma dēļ tās var sākt irt un izirt pavisam. Tik vienkārši. Tādēļ – ja mīli, tad nežēlo laiku otram.

RŪPES. Rūpes par otru un uzmanība, ko velti, ir attiecību pamatā. Un, ja dod, saņem arī pretim. Rūpes un uzmanība liek jums abiem just, ka esat vajadzīgi viens otram. Svarīgi viens otram. Ja zūd rūpes un uzmanība, zūd stabils attiecību pamats. Bet atgūt to var būt jau krietni grūtāk.

ATBILDĪBA. Mēs atbildam par tiem, ko esam pieradinājuši. Un šo atbildību tu uzņēmies jau tad, kad atļāvi sev mīlēt otru cilvēku un viņam – sevi. Tā ir atbildība par jūtām, kas atraisījušās. Atbildība ir stipru un stabilu attiecību pamatā, jo tā pietur tevi pie taviem pienākumiem pret otru cilvēku.

PATIESĪBA. Lai nav noslēpumu un līdz galam nepateiktu lietu. Patiesība un uzticēšanās otram – tikai tā veidojas spēcīgas un stabilas attiecības. Un nav labākas sajūtas, kad zini – otram vari uzticēt jebko. Un arī pati par viņu zini visu. Tā ir laime. Patiesa.

HUMORS. Humora sajūta, kas ir abiem līdzīga, abiem pieņemama un saprotama. Humors spēj palīdzēt pārvarēt ne vienu vien attiecību vētru, no kurām nav pasargāts neviens. Un galvenais – nezaudēt to, arī gadiem ejot. Tā ir māksla, kas jāapgūst, bet tas ir tā vērts.

PIEKĀPĪBA. Runa ir par zelta vidusceļu. Par spēju rast kompromisus, kas abiem būs pieņemami. Jo tos būs jārod, bez tā nav izticis neviens. Un jārod arī lielās un ļoti svarīgās lietās. Mācēt būt piekāpīgai un sagaidīt to arī no otra – tā ir liela attiecību māksla. Tas var prasīt nolikt malā savas ambīcijas, savas vēlmes. Bet tas ir tā vērts.

SARUNA. Tas nemaz nav tik viegli – pateikt to, ko tiešām domā. To, ko tiešām vēlies. Un sagaidīt to arī no otra. Saruna ir kas tāds, ko pāri mācās visu mūžu. Un, ja paveiksies, jūs iemācīsieties saprasties no pusvārda. Un tas tiešām ir daudz.

PAĻAUŠANĀS. Ja zini, ka uz otru var paļauties, un viņš zina, ka var paļauties uz tevi – tas ir milzu ieguldījums stabilās attiecībās. Paļauties jebkurā situācijā, zināt, ka otrs rīkosies ģimenes labā. Tā ir rēķināšanās ar otru, kas nenes vilšanos.

SMARŽA. Jā, tava mīļotā cilvēka smarža. Tā ir kā neredzama stīga, kas jūs vieno, lai kur jūs būtu. Aizver acis un iedomājies viņu, viņa ādas, matu smaržu. Un ir sajūta, ka viņš ir tepat blakus. Arī tad, ja fiziski viņš ir kaut otrā pasaules malā.

IZDOMA. Un, protams, izdoma. Tā ir rēķināšanās ar to, ka rutīna ir, bija un būs pastāvīga pavadone jūsu attiecībām. Bet cīnīties ar to, izmantojot izdomu, ir tikai jūsu pašu spēkos. Un tas atmaksājas. Ļaujieties izdomai!

3 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.