13 lietas ATTIECĪBĀS, ko mēs visbiežāk saprotam, kad ir jau par VĒLU

Tās ir lietas, ko vērts iegaumēt un pieņemt pēc iespējas ātrāk. Lai attiecības spētu būt stipras, stabilas un pašpietiekamas. Tomēr realitātē – ir lietas, ko mēs bieži vien saprotam tikai tad… kad viss jau ir izjucis. Un ir par vēlu.

NEVAJAG PAZAUDĒT SAVU IDENTITĀTI. Tu vienmēr, pirmām kārtām, esi tu pati. Jā, attiecību sākumā ir skaidrs, ka tev interesē partnera hobiji un intreses. Ideāli, ja jums tā sakrīt. Taču, ja nē, tad nepazaudē savējās! Jo tu viņu ieinteresēji tāda, kāda esi. Tev nav jāzaudē sava identitāte, nekad nepieļauj to.

NEVAJAG ATRĀDĪT VISU VISIEM. Lai vai cik laimīgi jūs būtu, lai vai kā gribētos ar to palielīties citiem, nedari to. Jums nav sava laime jādala ar visu pasauli. Kāda starpība ko tie citi domā? Un patiesībā – to, kas priecāsies par jums ir uz roku pirkstiem saskaitāmi. Pārējiem… jā, visticamāk, vienkārši skaudīs.

VISS SLĒPJAS KOMPROMISOS. Nekad nav tā, ka attiecībās lēmumus pieņem tikai viens vai tikai otrs. Jo ātrāk sapratīsi, ka viss sāls ir kompromisos, jo stabilākas un saskanīgākas attiecības spēs būt. Tā tiešām ir – nekad nav tikai melns vai tikai balts, vienmēr vajag censties atrast to pelēcīgo pa vidu.

NEVAJAG UPURĒT SAVU LAIKU. Ja tev bija svarīgi pabūt vienai ar sevi un savām domām pirms, tad tā tam jābūt arī pēc attiecību uzsākšanas. Lai vai kas tas būtu – pastaiga, grāmatas lasīšana vakarā, dārza darbi vai brauciens ar mašīnu, tas ir tavs laiks. Viņam tas tev ir jādod.

ATCERIES, KA ARĪ VIŅAM VAJAG SAVU LAIKU. Un – otrādi. Arī viņam vajag savu laiku. Un tev tas viņam jādod. Lielākā kļūda ko attiecībās parasti pieļaujam – gribam visu darīt kopā. Jums nav jābūt salipušiem visu laiku kopā. Tā nekad nebūs, un tā nevajag būt. Jo galu galā – jūs esat divi cilvēki, kuriem katram vajag reizēm pabūt arī pašiem ar sevi.

NEUPURĒ CITAS ATTIECĪBAS ŠO DĒĻ. Tev bija draugi pirms, tev ir draugi arī pēc attiecību uzsākšanas. Protams, reizēm draugu loks mainās, tomēr – neaizmirsti par draugiem! Tāpat kā par savu ģimeni. Tie visi ir tavi cilvēki. Un attiecības ar viņiem ir jāuztur un jākopj. Vienmēr un visa mūža garumā.

NEKAD NEAIZMIRSTI PATEIKT PALDIES. Lai vai cik kopdzīves gadi aiz muguras – nekad neaizmirsti pateikt paldies, ja otrs tev ir palīdzējis. Jo nē – tas nav viņa pienākums. Viņš to dara, jo esi viņam svarīga. Paldies pateikšana parāda, ka novērtē un cieni otru cilvēku.

NEKĻŪSTI FINANSIĀLI ATKARĪGA. Protams, dzīve mēdz piespēlēt dažādas situācijas, tomēr, ja pastāv iespēja, pelni savu naudiņu, nekļūsti finansiāli atkarīga no otra cilvēka. Un otrādi – neļauj viņam kļūt finansiāli atkarīgam no tevis. Sava nauda katram no jums ir svarīga. Savs ir savs, par savu nav katrā sīkumā jāatskaitās. Savi ienākumi sniedz arī pašapziņu, kas ir ļoti būtiska.

NEVAJAG MEKLĒT UN SASKATĪT TIKAI SLIKTO. Sliktais ir mūsos visos. Tas jāpieņem un viss. Un nevajag vienmēr koncentrēties tikai uz to. Jo – ir arī labais. Tikai problēma, ka koncentrējoties uz slikto, tas labais paslīd garām nepamanīts.

NEVAJAG ATSTĀTIES NO SAVIEM SAPŅIEM. Būt attiecībās nenozīmē pārstāt dzīvot savu dzīvi. Piepildīt savas vēlmes un sapņus. Patiesībā – otrs cilvēks, ja patiesi ir un vēlas būt ar tevi, tev var palīdzēt piepildīt šos sapņus. Tāpat kā tu – vari palīdzēt un mudināt viņu, lai viņš neatsakās un piepilda savējos!

NEVAJAG PAZAUDĒT CIEŅU. Tas ir pamatu pamats. Cieniet viens otru. Jūs katrs esat cilvēks ar savu personību, savām stiprajām un vājajām pusēm. Līdzvērtīgi. Un nekad nekādos apstākļos to nedrīkst aizmirst. Nezaudējot cieņu vienam pret otru, daudzas klapatas aiziet gar degunu.

„ES TEVI MĪLU” IR NOPIETNI VĀRDI. Ar tiem nemētājas tāpat vien. Tos ciena un neuztver viegli. Ja šos vārdus saka, tad tas ir pa īstam. To vajazētu saprast abiem. Ja jūs to saprotat, tad šiem vārdiem ir pavisam cita, daudz dziļāka un nopietnāka jēga.

LAIME KATRAM IR CITĀDA. Tas, kas šķiet laimes piepildījums tev, var tāds nebūt viņam. Pieņem un saproti to. Cilvēki ir dažādi, arī izpratnes par to, kas ir laime, kas to sniedz, ir dažādas. Ja spēj to pieņemt un saprast, tad attiecības var veidot tā, lai laimīgi justos abi, lai tas piepildījms, lai vai kāds, būtu abiem.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.