Uzmanības zonā – dekoltē

Klāt ballīšu un saviesīgu pasākumu sezona. Oficiālas viesības, neformālas ballītes un draudzīgi tusiņi – visos gribas būt skaistai. Tāpēc neaizmirsti parūpēties, lai skaista un sakopta ir tava āda – ne tikai uz sejas, bet arī drosmīgajos kleitu izgriezumos.

Ziema nav draudzīgākais laiks ādas kopšanai. Sauss gaiss telpās, mitrs un drēgns uz ielas, biezs apģērbs, kas neļauj ādai elpot, un vitamīnu trūkums uzturā… Varbūt mazliet pārspīlēta, bet nemaz tik tālu no patiesības šā aina nav – āda gada aukstākajā sezonā cieš no šiem pāridarījumiem un ziņo par to ar savu izskatu. Bet vai tāpēc kārtējam pasākumam izvēlēties kleitu bez izgriezuma vai pat džemperi ar augsto apkakli? Protams, ne, jo, mazliet aprūpēta, dekoltē zona var būt lieliska jebkurā gadalaikā.

Visa pamats – tīrība 
Jau no bērnības zini, ka svarīgi ir pietiekami bieži mazgāties. Bet vai tu dari to pareizi? Dekoltē, kā arī visa ķermeņa ādas skaistumu var sabojāt nepareiza higiēna.

Jādomā, katra sevi cienoša sieviete neaizmirst par ūdens procedūrām. Tomēr to nedrīkst būt ne par maz, ne par daudz.
Pārāk bieža mazgāšanās (vairākas reizes dienā), spēcīgi attaukojošu dušas līdzekļu vai antibakteriālu ziepju lietošana iznīcina ādas dabisko aizsargslānīti, tāpēc nav ilgi jāgaida, līdz uz tās parādās pūtītes vai citi ne pārāk pievilcīgi veidojumi.
Dušojoties vislabāk lieto pH neitrālas ziepes vai mazgāšanās līdzekļus, bet, ja esi spiesta apmeklēt dušu vairākas reizes dienā, dažkārt atsakies no ziepēm vispār.

Slikti jūtas arī neattīrīta āda. Turklāt tā var gadīties, pat ja dušu apmeklē regulāri. Dažkārt ādas virsējais raga slānītis neatdalās pat pēc vieglas beršanas ar sūklīti, un āda izskatās nelīdzena un blāva. Tad nepieciešams skrubis. Tikai nepārspīlē, āda dekoltē zonā ir ļoti plāna (pat plānāka nekā uz sejas), un, pārāk stipri beržot, vari to sakairināt un pat traumēt. Skrubēšanu veic aptuveni reizi nedēļā (nedaudz biežāk, ja tava āda ir ļoti taukaina, vai retāk, ja tā ir izteikti sausa) ar īpašiem šim nolūkam piemērotiem līdzekļiem.

Palutināšana
Kad āda attīrīta, īstais brīdis to nedaudz palutināt. Dekoltē zonai pēc skrubēšanas ieteicams uzklāt masku. Izvēle ir tevis pašas ziņā, vien lūkojies, vai maska piemērota tavam ādas tipam.

Ja nu ikdienā par maskām esi aizmirsusi, bet labi jāizskatās jau drīz, izvēlies speciālu ekspresmasku, kas padara ādu tvirtāku un uzlabo tās krāsu jau pēc vienas lietošanas reizes. Par šādām maskām, kā arī straujas iedarbības ampuliņām (kas satur kofeīnu, elastānu un citas aktīvās vielas) noteikti laikus der pakonsultēties ar kosmetologu, lai nekļūdītos izvēlē, kā arī nepērc tās mazos nezināmos veikaliņos, jo vari iegādāties tā saucamo krutku, riskējot iedzīvoties nevajadzīgās ādas problēmās vai alerģijā.
 

Krēms
Pēc ūdens procedūrām un attīrīšanas āda jāpabaro ar kādu nomierinošu vai barojošu krēmu. Ja tavas ādas stāvoklis ir ideāls, var izmantot to pašu krēmu, ko visam ķermenim (piemērots arī sejas krēms). Tomēr, ja maciņš ļauj, dekoltē zonai izvēlies speciālu krēmu vai losjonu, kas padara ādu tvirtāku.

ņem vērā – ja tava sejas āda ir taukaina vai, gluži otrādi, sausa, tas nenozīmē, ka tāda pati ir visa ķermeņa āda. Tāpēc izpēti savu ķermeni pati vai līdz padomu kosmetologam.

Ziežot krēma kārtiņu uz sejas un dekoltē, neaizmirsti par kakla ādu. Šeit tā ir tikpat plāna kā uz sejas, tomēr daudz vairāk cietusi no apģērba un šalles berzes un citas mehāniskas iedarbības. Tāpēc tieši kakla āda ir pirmā, kas nodod sievietes patieso vecumu.

Lai āda tiktu ne tikai pabarota, bet arī nedaudz izmasēta, krēmu uz ādas dekoltē zonā uzklāj pareizi. Kakla sānos to dari virzienā uz plecu galiem, vidusdaļā kustības veic uz zoda galu.

Starojoša un svētkiem gatava
Lai gan ziemai piestāv nedaudz bālāks ādas tonis, pelēcīga seja un dekoltē nevienu nerotā. Tāpēc pirms balles vari nedaudz pagozēties mākslīgās saulītes staros. Lai āda pēc procedūras neiegūtu sāku krunciņu tīklojumu vai tu neizskatītos pēc tikko vārīta vēža, lieto solārijam paredzētu kosmētiku. Un vēlreiz, ievēro mērenību – sāc ar piecām minūtēm, pakāpeniski pagarinot sauļošanās seansa ilgumu.

Atceries, lai gūtu vienmērīgu un skaistu iedegumu, pāris dienu pirms solārija vēlams veikt pīlingu.

Nepatīkama, bet diemžēl visai izplatīta problēma pēc solārija ir ādas pigmentācijas plankumi. Ja esi drusciņ rada Pepijai Garzeķei un arī tavu degungalu rotā brīnišķīgi vasarraibumiņi, no nepatīkamā pārsteiguma palīdzēs izvairīties īpaši aizsargkrēmi solārijiem. Pigmentu iemesls var būt pirms solārija lietotas smaržas vai cita kosmētika, kā arī intensīvas, balinošas maskas. Tāpēc, ja dodies sauļoties, noskalojies dušā un nelieto ne smaržas, ne dezodorantu.

Ja nu nevēlies riskēt vai laika līdz pasākumam atlicis pārāk maz, lieliska alternatīva īstam iedegumam ir autobronzeri jeb pašiedeguma krēmi. Ja tādus nekad neesi lietojusi, labāk pirmo reizi uztici kosmetologam. Jo, uzklājot krēmu nevienmērīgi, tavs brūnais ādas tonis vairāk atgādinās tīģera kažoku, nevis salonu lauvu, par kuru vēlies pārtapt.

Punktiņš uz i
Kad visi sagatavošanās darbi veikti, atliek vien pēdējais sākums – dekoratīvā kosmētika. Ja lieto pūderkrēmu sejai, izmanto pūderi arī dekoltē zonai un kaklam. Turklāt saskaņo ādas toņus, lai neveidotos redzama pārejas līnija.

Esi radoša, īpaši svinīgam noskaņojumam tev noderēs pūderis ar mirdzumiņiem vai losjons, kas padara ādu mirdzošu. Drosmīgajām meitenēm kā forša odziņa var kalpot hennas tetovējums uz pleca vai dekoltē zonā, kas pēc laika vienkārši nomazgājas, taču var būt oriģināls tērpa papildinājums.
Galvenais – lai tu jūties pārliecināta!

1 komentārs
  1. Nosaukums bija tik daudzsološs! gribējās tiešām kaut ko vairāk tieši par dekoltē zonas kopšanu….:(

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.