Svētku gaidīšanas tradīcijas

Katrā ģimenē ir savas tradīcijas, kā sagaidīt Ziemassvētkus. Vieni šai laikā ļaujas pārdomām, citi cenšas ziemas tumšos vakarus gaisināt, svecēm degot. Bet bērnu sirsniņas gaidīšanas laikā iepriecina Adventa kalendārs.

Ģimenēs, kurās aug bērni, decembrī aizvien biežāk dzirdams jautājums, cik ilgi vēl jāgaida līdz Ziemassvētkiem. Tomēr mazam bērnam ir grūti saprast, ko nozīmē vēl desmit, divdesmit vai pat vairāk dienu. Tāpēc, lai palīdzētu saskaitīt, noder Adventa kalendārs. Mazs nieciņš, ko ik pa laikam uzdāvināsi savai atvasei, viņa svētku gaidīšanas sajūtu padarīs tikai jaukāku.

Tadicionālie kalendāri
Pats vienkāršākais un arī izplatītākais Adventa kalendārs ir nopērkams teju katrā lielveikalā. Ar bērnam tīkamu zīmējumu un divdesmit četriem lodziņiem tas palīdz saprast, cik dienas palikušas līdz Ziemassvētkiem. Katru rītu tiek atvērts viens lodziņš, un katru dienu bērns var paņemt vienu saldumiņu, kas iepriecina mazo sirsniņu. Pēc atvērto un vēl palikušo durtiņu skaita bērnam ir vieglāk saprast, cik ilgi vēl jāgaida. Tomēr, lai cik jauks šis kalendārs būtu, tam piemīt tāda kā bezpersoniska attieksme un paredzamība. Turklāt ne visi bērni drīkst ēst šokolādes konfektes, bet citus saldumus šai kalendārā parasti neievieto.

Paštaisīts kalendārs
Daudz mīļāk, bet vecākiem darbietilpīgāk ir pašiem pagatvaot kalendāru. Tas var būt auduma gabals, uz kura uzšūtas 24 dāvanu kabatiņas, vai 24 sainīši, kas ar knaģi sasprausti uz novilktas virves. Vārdu sakot, atkal vieta tavai izdomai.
Šāda kalendāra lielais pluss ir tas, ka katras dienas kabatiņā tu vari ielikt kaut ko tieši tavam bērnam piemērotu. Tas var būt kāds veselīgs našķis, nu kaut vai ābols vai mizots burkāns, tā var būt kāda mantiņa – paštaisīts lācītis vai papīra lelle, jauna kleita mīļajai lellei vai vēl kaut kas cits. Jebkas, ko uzskatīsi par piemērotu un kas iepriecina mazo sirsniņu.

Kalendāra vietā zeķe
Ja nu bērns ir vēl par mazu, lai nociestos, neizsaimniekojot kalendāra pārējās kabatiņas, vai arī vēlies par pārsteigumiem domāt pakāpeniski, lielisks risinājums ir pie gultiņām piekārtas zeķes. Tās ar dāvanām katru nakti var piepildīt rūķītis. Turklāt daudz kas atkarīgs no mazā uzvedības. Ja šai dienā bērns nav uzvedies pārāk labi, iespējams, ka rūķis līdz ar mazo dāvaniņu atnes arī vēstulīti, kurā rakstījis, ka cer – jaunā dienā blēņu un niķu nebūs.
Rūķa zeķē no rītiem var parādīties arī medaļas par labi paveiktiem darbiem. Šīs medaļas varat sakrāt un tad svētku eglītē iekārt kā rotājumus un labo darbiņu atgādinājumu.

Kalendāra atvēršana
Lai gan kalendārs ir salda Rietumu tradīcija, tās pamati meklējami kristietībā. Tāpēc, ja tavā ģimenē Ziemassvētki saistās ar ticību, Adventa kalendārs ir lielisks veids, kā aprunāties ar bērnu par šīm tēmām. Pirms atvērt durtiņas, vari bērnam pastāstīt kādu sev svarīgu un iepriekš izvēlētu tēmu. Labākai noskaņa varat iededzināt arī svecīti.
Ja nevēlies šiem svētkiem radīt reliģisku pieskaņu, Adventa kalendāra durtiņu vēršana ir labs iemesls, lai parunātu ar bērnu. Varbūt varat kopā pamācīties kādu dzejolīti vai iestudēt citu priekšnesumu, kas būs nepieciešams pie eglītes.
Un – lai kalendārs nekļūst tikai par saldumu ēšanas veidu, bet gan par ko īpašu šai lielā brīnuma gaidīšanas laikā.
Lai jums jauks un mierīgs šis laiks.

3 komentāru
  1. Mūsu bērnam janvārī būs 18. Bet zeķe karājās un Noels katru dienu nāk ar kārumiem :)) Bērns ir absolūti laimīgs!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.