Šīsnedēļas filmu piedāvājums no espati.lv

TV21
Trešdiena, 17. februāris, plkst. 17.40

IZTĒLES VAROŅI /Imaginary Heroes/
Drāma. ASV/ Vācija/ Beļģija, 2004.g.
Režisors – Dens Heriss.
Lomās: Sigurnija Vīvere, Emīls Hiršs, Džefs Denielss, Mišela Viljamsa.   
"Visas laimīgās ģimenes ir līdzīgas viena otrai, katra nelaimīgā ir nelaimīga pa savam" – tā teicis klasiķis Ļevs Tolstojs. Vai Trevisi – parasta amerikāņu ģimene, kas dzīvo parastā provinces pilsētā – vispār ir laimīgi? Viņiem pašiem gribētos domāt, ka jā. Un vēl viņiem gribētos, lai tā domā visi citi. Taču notiks traģēdija, kas sagraus visas ilūzijas. Sagrūs Trevisu saimes perfektā fasāde, atsedzot tik nepatīkamās tumšās puses, par ko pat pašiem domāt negribas, kur nu vēl citiem rādīt.
Sigurnijas Vīveres tēlojums padara šo filmu uzmanības vērtu. Viņa izveidojusi ne tikai interesantas sievietes portretu – Sendija ir piedzīvojusi jaunību 1970. gados, kas nozīmē, ka viņa savā ziņā varētu būt pat brīvdomīgāka, ironiskāka un neparedzamāka arī par pašas bērniem, bet arī interesanta māte, kas spēj būt ļoti atklāta ar saviem bērniem un ļoti tieša. Tāpēc varbūt mazāk mīlēta, taču ar skaidru skatu uz notiekošo. Tieši tāds pieaugušais, kādu vajadzētu katram pusaudzim, kas nespēj rast kopīgu valodu ar saviem vecākiem.         

TV1000 Kino
Trešdiena, 17. februāris, plkst. 20.00
KARSTUMS /Жара/
Romantiska komēdija. Krievija, 2007.g.
Režisors – Rezo Gigineišvili.
Lomās: Aleksejs Čadovs, Artūrs Smoļjaņinovs, Fjodors Bondarčuks, Konstantīns Krjukovs, Agnija Ditkovskite, Irina Rahmanova, Timati.  
Maskava, viena no svelmainajām 2006. gada vasaras dienām. Četri skolas laika draugi – Aleksejs, kas tikko atgriezies no dienesta armijā, bagātā tēva izlutinātais dīkdienis Kostja, aktieris-iesācējs Artūrs un reperis Timati – pēc ilgāka laika atkal satiekas. Neviens no četriem vēl nenojauš, ka tieši šī tikšanās izmainīs katra dzīvi…
Pašu veidotās kara filmas kases panākumu sajūsmināti un pavisam ne savas pavisam ne kara filmas "Pīters FM" popularitātes iedvesmoti, "9. rotas" autori salipinājuši jaunu nieciņu plašam skatītāju lokam – stilīgu, glancēti uzspodrinātu un pašapmierinātu gluži kā izvērsts mūzikas videoklips. Tāda nekaitīga padauzīšanās, toties ar Krievijas jaunās paaudzes modīgākajiem aktieriem, tostarp pazīstamās aktrises Tatjanas Ļutajevas un lietuviešu režisora Oļega Ditkovska daiļo meitu Agniju Ditkovskiti. Filmas "Pīters FM" sirsnību un dabiskumu gan te velti meklēt.

TV21
Ceturtdiena, 18. februāris, plkst. 18.25
SAKĀVE /Der Untergang/
Biogrāfiska drāma. Vācija/ Itālija/ Austrija, 2004. g.
Režisors – Olivers Hiršbīgels.
Lomās: Bruno Gancs, Aleksandra Marija Lara, Kristiāns Berkels, Tomass Krečmans, Mihaels Mendls.
1945. gada aprīlis, Ādolfa Hitlera valdīšanas pēdējās dienas. Tās viņš kopā ar tuvākajiem līdzgaitniekiem pavada pazemes bunkurā, līdz pat savam nāves brīdim. Eva Brauna pusdienojot joprojām izmanto smalku porcelānu un kristālu. Magda Gēbelsa parūpējas, lai arī viņas bērniem nebūtu jādzīvo pasaulē bez vecāku ideāliem. Bet Fīrera noskaņojums strauji mainās no pilnīga izmisuma līdz ticībai uz uzvaru, no nepamatota optimisma līdz pašnāvnieciskai depresijai. Apjaušot drīzo un neizbēgamo sakāvi, Hitlers vēl tomēr pavēl cīnīties līdz pēdējam vīram, bet apkārt jau paklusām runā, ka viņš ir jucis, pavisam zaudējis realitātes izjūtu…
Vēsturiski akurātās filmas pamatā ir vēsturnieka Joahima Festa, kā arī Traudlas Junges – Hitlera pēdējās privātsekretāres un filmā parādīto notikumu aculiecinieces – grāmatas. Maigais Vima Vendersa "Debesu pār Berlīni" eņģelis Bruno Gancs Hitlera tēlā atklāj pārsteidzošu dziļumu. "Sakāve" ne tikai tika nominēta Oskara balvai kā labākā ārzemju filma, bet sacēla pamatīgu ažitāžu Vācijā un Hitlera kā traģiskas personas atveidojuma fundamentālu pārvērtēšanu. Viena no visu laiku iespaidīgākajām filmām par Otro Pasaules karu.

LNT
Sestdiena, 20. februāris, plkst. 21.10
KAMILLA /Camille/
Romantiska komēdija. ASV, 2007.g.
Režisors – Gregorijs Makenzijs.
Lomās: Sjenna Millere, Džeimss Franko, Deivids Keradīns, Skots Glens, Marks Vilsons, Stīvs Markofs.
Kamilla ir tik sajūsmināta par gaidāmajām kāzām, ka gatava noorganizēt visu, izdarīt visu, pat pateikt „jā” arī sava līgavaiņa Sailasa vietā. Viens gan – nekāda medusmēneša ceļojuma nebūs, jo policijas uzraudzībā esošais Sailass nedrīkst izbraukt ārpus štata robežām. Bet Kamillai tik ļoti, ļoti gribas uz Niagāras ūdenskritumu, kurp dodas visi iemīlējušies! Viņa patiešām tic, ka tieši tur Sailass noteikti kļūs par vēl labāku cilvēku! Neviens taču neuzzinās, neviens un nekas nespēs abus apturēt… pat ne pašas Kamillas nāve!
Poētiska mūsdienu pasaka nelabojamām romantiķēm par naivāko no meitenēm, kuras mīlestība tomēr izrādās tik stipra, ka var gan iekvēlināt pretmīlestību otrā, gan pārvarēt pat nāvi. Ļoti šarmants galveno lomu atveidotāju pāris!    

LTV1
Sestdiena, 20. februāris, plkst. 23.20
HARIJA DEKONSTRUKCIJA /Deconstructing Harry/
Komēdija. ASV. 1997.g.
Režisors – Vudijs Allens.

Lomās: Vudijs Allens, Billijs Kristels, Kērstija Elija, Džūdija Deivisa, Demija Mūra, Elizabete Šū, Robins Viljamss, Ēriks Bogosjans, Džūlija Luī-Draifusa, Mariela Hemingveja.
Harijs Bloks ir rakstnieks, kas savos sacerējumos izmanto personīgo pieredzi. Protams, arī attiecības ar tuviniekim. Tuvinieki, korekti izsakoties, nav sajūsmā – Harijam ir jau trīs šķirtas sievas, kas viņu ienīst! Un viņas nebūt nav vienīgās! Taču ko gan var prasīt no nabaga rakstnieka, kas piedzīvo mokošu radošo krīzi…  
Nav otra cilvēka, kas spētu tik garšīgi pasmieties pats par sevi kā Vudijs Allens – par to, ka ebrejs, par to, ka intelektuālis, par to, ka neirotisks, par izskatu un ne-vienkāršajām attiecībām ar apkārtējiem un jo īpaši sievietēm. Pēdējos gados Vudijs Allens atkal ir slavas virsotnē, tomēr, lai cik lieliskas būtu viņa jaunās filmas ar Skārletu Johansoni, režisora firmas zīme ir tieši tās kinolentes, kurās viņš pats ir galvenajā lomā un nododas ironiskajai pašanalīzei. "Harija dekonstrukcija" ir viena no vispersoniskākajām.
Oskara balvas nominācija par labāko scenāriju.

LNT
Svētdiena, 21. februāris, plkst. 23.20
SERAFIMA ŪDENSKRITUMS /Seraphim Falls/
Drāma/ vesterns. ASV, 2006. g.
Režisors – Deivids fon Enkens.
Lomās: Liems Nīsons, Pīrss Brosnans, Maikls Vinkots, Andželika Hjūstone, Endžija Hārmona, Džeimss Džordans.
1868. gads, Nevada. Pilsoņu karš ir beidzies, tomēr ne visiem. Agrākais konfederātu armijas pulkvedis Kārvers turpina vajāt ziemeļnieku armija kapteini Gideonu. Gideons ir ievainots un zaudējis spēkus, tomēr joprojām nepadodas. Tiem ir jābūt ļoti būtiskiem iemesliem, kas joprojām tur pie dzīvības vienu, un joprojām liek turpināt vajāšanu otram. Tas, kas reiz notika pie Serafima ūdenskrituma, patiešām nav aizmirstams…
Satriecoši gleznainā Nevadas ainavā norisinās divu sīkstu vīru savstarpējā cīņa. Viņi ir viens otra cienīgi pretnieki, uzskatos līdzīgi, taču pagātnes notikumu padarīti par nesamierināmiem ienaidniekiem. Divi īru aktieri Liems Nīsons un Pīrss Brosnans šajā filmā tik ļoti atgādina slavenos Klinta Īstvuda varoņus filmās pirms 30 gadiem! Pirms 30 gadiem arī šī filma būtu krietns vesterns, šodien žanra robežas ir daudz plašākas.   

TV3
Svētdiena, 21. februāris, plkst. 0.20
MINHENE /Munich/
Laikmeta drāma/ trilleris. ASV/ Francija/ Kanāda, 2005. g.
Režisors – Stīvens Spīlbergs.
Lomās: Ēriks Bana, Daniels Greigs, Matjē Kasovics, Džefrijs Rašs, Matjē Amalriks, Morics Blaibtrojs, Ivans Atāls, Valērija Bruni Tedeski, Linna Koena.    
1972. gada Minhenes Olimpisko spēļu laikā palestīniešu teroristu grupa „Melnais septembris” nogalina 11 Izraēlas sportistus. Pati Izraēlas premjerministre dod piekrišanu īpaši slepenai operācijai, kuras mērķis ir sodīt ar nāvi visus vainīgos…
Stīvens Spīlbergs neapšaubāmi ir mūsdienu kinoindustrijas viszināmākais un panākumiem bagātākais ebrejs, "Šindlera saraksta" autors. Dziļa ir viņa mīlestība uz Izraēlu un izpratne par to, kāpēc šai valstij bija jātiek nodibinātai. Uz patiesiem notikumiem balstītajā filmā "Minhene", runājot par ebreju un palestīniešu gadu desmitiem ilgstošo konfliktu, Spīlbergs nenostājas nevienā pusē. Izraēlas politiku Spīlbergs neattaisno, vien pārvērš faktus emocijās un iespaidīgos tēlos. Ar visu to meistarību, kas padarījusi viņu par vienu no visu laiku visietekmīgākajiem kinorežisoriem. Un runa vairs pat nav par Izraēlu – šādi etniskie konflikti bez iespējama atrisinājuma joprojām prasa cilvēku dzīvības Īrijā un Tuvajos Austrumos, Āfrikā un Kaukāza valstīs, Indijā un Pakistānā.  
Filma nominēta piecām Oskara un divām Zelta Globusa godalgām.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.