ŠAMPANIEŠA kokteiļi – 10 DZIRKSTOŠAS receptes

Tradicionāli gadu mijas populārākais dzēriens ir šampanietis. Kā šo dzērienu atsvaidzināt un padarīt interesantāku? Protams, lietojot to kokteiļos! Espati.lv piedāvā tev 10 šampanieša kokteiļu receptes – izvēlies savējo un baudi to jau gadu mijas vakarā!

KLASISKAIS ŠAMPANIEŠA KOKTEILIS
Sastāvdaļas – 1 cukurgraudiņš vai 1 tējkarote kristāliskā cukura, nedaudz angostūras (stiprs degvīna uzlējums ar nedaudz rūgtenu garšu, kuru lieto kā sastāvdaļu kokteiļos, lai atsvaidzinātu tos un piešķirtu neparastas garšas nianses), šampanietis pēc izvēles.
Pagatavošana – Ieber cukuru vai iemet cukura graudiņu šampanieša glāzē, uzpilina pāris pilienus angostūras un pārlej ar ledus aukstu šampanieti.

BELLĪNI 
Sastāvdaļas – Pāris persiki, 1-2 pilieni svaigas citrona sulas, persiku liķieris pēc izvēles, šampanietis pēc izvēles, ābolu šķēlītes rotājumam.
Pagatavošana – Persikus nomizo, izņem kauliņus un sablenderē, pievieno citronu sulu un persiku liķieri pēc garšas. Visu iepilda atdzesētā šampanieša glāzē, samaisa un pievieno ledusaukstu šampanieti. Rotā ar ābolu šķēlīti.

FRENCH 75 
Sastāvdaļas – 20 ml džina, 10 ml svaigas citrona sulas, 1-3 pilieni grenadīna sīrupa, 1-3 pilieni cukura sīrupa pēc izvēles, šampanietis pēc izvēles, ledus, fizālis rotājumam.
Pagatavošana – Ledus gabaliņus liek šeikerī, pievieno džinu, citronu sulu, grenadīnu un cukura sīrupu, visu kārtīgi sakrata. Lej šampanieša glāzē, izkāšot. Pievieno atdzesētu šampanieti. Rotā ar fizāli.

KARALISKAIS KĪRS
Sastāvdaļas – 10 ml upeņu liķiera pēc izvēles, šampanietis pēc izvēles, kokteiļu ķirsītis rotājumam.
Pagatavošana – Upeņu liķieri ielej šampanieša glāzē, pievieno ledusaukstu šampanieti, rotā ar kokteiļu ķirsīti.

RITZ
Sastāvdaļas – 20 ml apelsīnu sulas, 20 ml konjaka pēc izvēles, 15 ml liķiera Cointreau, šampanietis pēc izvēles, rotājumam – vīnoga vai apelsīns.
Pagatavošana – Apelsīnu sulu, konjaku un liķieri kopā ar ledus gabaliņiem sakrata šeikerī. Izkāšot pilda šampanieša glāzē, pievieno ledusaukstu šampanieti. Rotā ar vīnogas šķēlīti, vai apelsīna gabaliņu.

ŠAMPANIEŠA DŽULEPS
Sastāvdaļas – 40 ml brendija pēc izvēles, 5 ml cukura, šampanietis pēc izvēles, piparmētru lapiņas, rotājumam – piparmētru zariņš.
Pagatavošana – Brendiju, cukuru un piparmētru lapiņas pilda glāzē. Piparmētru lapiņas sastampā, lai tās dotu kokteilim nepieciešamo svaigumu. Pievieno nedaudz sasmalcināta ledus un pārlej ar atdzesētu šampanieti. Viegli apmaisa un rotā ar piparmētru zariņu.

PUSNAKTS MĒNESS
Sastāvdaļas – 10 ml konjaka pēc izvēles, 10 ml amareto liķiera, 10 ml šokolādes liķiera pēc izvēles, šampanietis pēc izvēles.
Pagatavošana – Šeikerī kopā ar ledus gabaliņiem pilda konjaku un liķierus, sajauc, izkāšot pilda šampanieša glāzē. Pievieno ledusaukstu šampanieti.

ROŽU ŠAMPANIEŠA BOLE
Sastāvdaļas – 5 aromātiskas rožu ziedlapiņas, cukurs, 750 ml sausā Riesling vīna, 1 ledus bloks (~1l ūdens), 750ml labi atdzesēta šampanieša pēc izvēles.
Pagatavošana – Boles traukā ieber rožu ziedlapiņas, pārkaisa ar cukuru un viegli saspaida. Pārlej ar vīnu. Atstāj uz 2 stundām istabas temperatūrā ievilkties. Pēcāk pievieno ledus bloku un pārlej ar atdzesētu šampanieti.

MEŽA OGU ŠAMPANIEŠA BOLE
Sastāvdaļas – 1 kg dažādu meža ogu (var būt arī saldētas), 2 nomizoti un gabaliņos sagriezti persiki, cukurs, 1,5 l sausā Riesling vīna, 1 ledus bloks (~1l ūdens), 750ml šampanieša pēc izvēles.
Pagatavošana – Boles traukā kārtās liek augļus un ogas, katru kārtu pārkaisot ar cukuru. Pievieno apmēram 750ml vīna un liek uz nakti ledusskapī ievilkties. Nākamajā dienā pirms pasniegšanas bolei pievieno ledu, atlikušo vīnu un pārlej ar šampanieti.

BEZALKOHOLISKAIS ŠAMPANIEŠA KOKTEILIS – VILTOTAIS ŠAMPANIETIS
Sastāvdaļas – 100 ml balto vīnogu sulas, 10 ml Chai sīrupa (zaļās tējas un garšvielu koncentrāts), toniks un vīnogu šķēlītes rotājumam.
Pagatavošana – Vīnogu sulu sajauc ar sīrupu un kārtīgi sakrata šeikerī. Izkāš šampanieša glāzē, pievieno dzirkstošu toniku un rotā ar vīnogu šķēlītēm.
 

6 komentāru
  1. Super! Jāizmēģina, jo šampanietis parastais pēc Ziemassvētkiem jau vairs nespēj uzrunāt …

  2. Sliktais tonis (jau kādu laiciņu pasaulē) rakstos izvietot foto bankās iegādātas bildes. Jāfočē pašiem

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.