5 lietas, ko vērts paveikt vēl līdz GADU MIJAI

Ziemassvētku laiks nu jau aiz muguras, tagad priekšā Jaungada sagaidīšana. Šīs pēdējās gada dienas, ir labs laiks, lai mēs sakārtotu pašas sevi – savas domas, vēlmes un konkrētus mērķus. Reizēm ir vērts uz aizgājušo gadu palūkoties ar kritiskāku aci, kā arī skaidri sarindot darāmās lietas nākamajam gadam. Tā sakot – lai izdodas!

IZVĒRTĒ PAGĀJUŠĀ GADA VEKSMES UN NEVEIKSMES!
Ieteikums – darīt to rakstiskā veidā, jo tieši tā vislabāk varēsi palūkoties uz visu, it kā, no malas! Sastādi sava aizvadītā gada plusu un mīnusu sarakstu! Izvērtē izdarīto un paveikto – vai tas bijis tā vērts? Atsauc atmiņā situācijas, kurās kaut ko palaidi garām, vai tavuprāt vajadzēja rīkoties citādi? Šādi iztirzājot savu aizvadīto gadu, gan karjeras jomā, gan privātajā dzīvē, reizēm var tikt skaidrībā ar to, kas būtu būtisks un noteikti paveicams nākamajā gadā, vai gluži otrādi – ko noteikti nevajadzētu atkārtot! Taču neko nevajag nožēlot! Laiku atpakaļ tāpat pagriezt nevar neviena no mums, tādēļ no kļūdām jāmācās! Starp citu, šāds saraksts der arī, lai aplūkotu savas finanses – ko nopelnīji, cik iztērēji, ko iekrāji, cik notrieci vienkārši bezjēdzīgi? Mācies no tā, un sagaidi jaunu gadu ar lielāku skaidrību pati par sevi!

TIEC SKAIDRĪBĀ AR TO, KO VĒLIES!
Savu vēlmju noteikšana nodrošinot teju 80% no panākumiem! Jā tieši tik vienkārši! Un tas, protams, ir loģiski – ja mēs pašas nezinām, ko īsti vēlamies sasniegt (nav būtiski – karjerā, attiecībās, vai citā dzīves jomā), mēs to arī nesasniegsim! Ja tava kvēlākā vēlme ir materiāla rakstura, piemēram, ceļojums uz kādu eksotisku valsti, tad arī tā ir jānodefinē, jo tikai zinot, ka vēlies tur doties, tu pamazām vari atlicināt finanses šim pasākumam! Turklāt, piedomājot par to, ka tiešām vēlies šo ceļojumu, būs vieglāk atteikties no kārtējā džemperīša tavā jau tā bagātīgajā garderobē, vai no kafijas ar putukrējumu tases pusdienās! Visas lietas sākas ar mazumiņu – to atceries un no tā nebīsties!

IZVIRZI KONKRĒTUS UN SASNIEDZAMUS MĒRĶUS!
Kad esi tikusi skaidrībā ar to, ko vēlies, sastādi savu nākamā gada sasniedzamo mērķu sarakstu! Nebaidies arī no lielākiem mērķiem, tikai to sasniegšanu sadali mazākos, vieglāk apgūstamos solīšos! Atceries – mērķiem ir jābūt konkrētiem! Nevis „es gribu labāk dzīvot”, bet „es gribu pelnīt vairāk naudas un tādēļ neatlaidīgi meklēšu karjeras izaugsmes iespējas!”. Jau sen lolo domu par to, ka vēlies mācīties ko jaunu, un mainīt savu nodarbošanos, taču māc bailes? Rīkojies – izpēti augstskolu piedāvājumu, izvēlies, ko vēlies apgūt, iestājies un sāc mācīties! Uzņēmīgākās var šādu sarakstu sastādīt pat katram nākamā gada mēnesim! Taču zini – no saraksta nebūs nekādas jēgas, ja trešajā dienā pēc Jaunā gada sagaidīšanas tu to noglabāsi atvilktnē un aizmirsīsi. Pats no sevis nekas nenotiek! Diemžēl.

ATDOD PARĀDUS UN TIEC GALĀ AR SAVĀM EMOCIJĀM!
Te runa ir ne tikai par naudiskajiem parādiem, bet vēl jo vairāk par jebkāda cita veida parādiem. Cik vien iespējams, atdot arī morālos parādus – jau sen neesi painteresējusies kā sokas vecmāmiņai, vai bērnības draudzenei, kas nu dzīvo ārzemēs? Pazvani viņām! Vienmēr esi gribējusi darīt kaut ko labu, bet līdz šim tā īsti nav sanācis? Apņemies ar nākamo gadu iesaistīties kādās brīvprātīgo aktivitātēs! Sāc ar mazumiņu, bet sāc! Tāpat ar emocijām – lieliska jaunā gada apņemšanās ir mēģināt kļūt iecietīgākai! Nav svarīgi, vai pret kaitinošo kolēģi darbā vai pret uzmācīgo un nekaunīgo autovadītāju uz ielas, kas krustojumā cenšas ielīst tev priekšā! Dusmām un negatīvām emocijām bez iemesla (būtiska) nav nekādas jēgas – centies tās nelaist savā ikdienā!

NEAIZMIRSTI PATI PAR SEVI!
Aizvadītā gada darbos pat nemanīji, kā laiks ir paskrējis? Pat neatceries, kad pēdējo reizi lutināji pati sevi? Bet tā taču nedrīkst, vai ne? Tad, lūk – ar nākamo gadu apņemies atvēlēt laiku pašai sev! Laiku savam skaistumam, savām emocijām, savam mieram un labajam noskaņojumam! Vienalga, vai tās būs regulāras sporta nodarbības, skaistumkopšanas salona apmeklējums, meditācijas vienatnē, vai biežākas pastaigas pa tuvējo mežu, tām noteikti ir jātiek iekļautām tavā nākamā gada plānā!
1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.