Precēties vai neprecēties? 10 – JĀ un 10 – NĒ laulībām

Liela daļa sieviešu, būdamas vēl mazas meitenes, ne reizi vien ir sapņojušas par savu kāzu dienu – par balto princešu kleitu, garu, garu plīvuru un pasakaini skaistu līgavaini… Taču, pieaugot un sākot veidot reālas attiecības ar vīriešiem, mēs, sievietes, vairāk vai mazāk sadalamies divās daļās – tās, kuras uzskata, ka labāk ātrāk apprecēties un tās, kas labāk izvēlas baudīt dzīvi un laulības ostā tik ātri vēl nestūrēt. Šoreiz aptaujājām pašas sievietes, lai noskaidrotu, viņuprāt, spēcīgākos argumentus PAR un PRET laulībām.

Spēcīgākie PAR un PRET argumenti
Espati.lv aptaujātās sievietes bija ļoti dažādas – precētas un neprecētas, tādas, kas ir attiecībās un tādas, kas attiecības šobrīd nemeklē, tādas, kas ir līgavas kārtā un arī tādas, ka piedzīvojušas šķiršanos. Apkopojot visu šo sieviešu viedokļus, tika atlasīti desmit spēcīgākie argumenti, kas sliecas par labu laulībām un kopdzīvei ar vīrieti, kā arī desmit tādi argumenti, kas stipri liek padomāt, pirms teikt JĀ vārdu un iestūrēt laulības ostā.

10 JĀ laulībām
Laulības ir veselīgas! Kāpēc? Atzīsim – piemērota partnera meklēšana, ar visām iepazīšanās un šķiršanās situācijām, sagādā diezgan lielu stresu, kas nu nepavisam nenāk par labu veselībai. Taču laulības nozīmē, kas šis partneris beidzot ir atrasts un līdz ar to stress izgaist. Nu var pa īstam baudīt dzīvi, turklāt darīt to kopā ar savu mīļoto cilvēku!


Stabils un nereti pat labāks finansiālais stāvoklis. Tas ir viens no lielajiem laulību plusiem. Jā, varbūt tas skan nedaudz egoistiski vai materiālistiski, bet padomājiet paši – viens tu esi viens! Un ja tev, vienam esot, gadās kāda ķibele ar, piemēram, darbu, tad būtībā jau nav īsti pie kā vērsties… Bet esot laulībā, tev tomēr ir otrs cilvēks, kurš ir tavs tuvākais cilvēks. Būtībā, tā ir tāda kā drošības sajūta un balsts, kas neļaus krist izmisumā! 

Laulības atvieglo dzīvi. Tieši, konkrēti un arī loģiski – divatā visu paveikt taču ir daudz vieglāk, vai ne? Un kur vēl atrast labāku partneri, ar kuru kopā pārvarēt visas dzīves sagādātās grūtības, par savu laulāto draugu? Mīlošs, uzticams un gatavs palīdzēt, tāds ir ideālais laulātais draugs. Ja jūti, ka tev tāds ir, ķer ciet, turi cieši un nelaid vaļā – ar tādu kopā spēsi kalnus gāzt!

Regulārs, drošs un lielisks sekss. Tas ir viens ļoti liels un labs laulību bonuss. Jā, arī vienai un brīvai esot, ir sekss, arī attiecībās ir sekss, taču laulības šo seksu dara citādu – tas ir sekss ar cilvēku, kam esi teikusi JĀ vārdu, kam pilnībā uzticies un, kas ir pats galvenais, šis cilvēks tevi pazīst pilnībā, tādēļ spēj dot tev tieši to, ko tu gaidi.

Laulības liek justies laimīgai. Protams, arī pirms tam ir izjusta laimes sajūta, taču tagad tas ir citādi – šķiet, ka viss ir sakārtojies! Ir vīrs, ir vai būs bērni. Ir tā stabilitātes sajūta un, šķiet, ka dzīve ir guvusi jēgu un piepildījumu. Laulība ar īsto cilvēku tiešām dara laimīgu un tā nav īslaicīga laime.

Medusmēnesis! Divi iemīlējušies cilvēki, romantisks un juteklības pilns ceļojums… Vai var būt lieliskāks iemesls laulībām par šo? Mūs ar tagadējo vīru esam kopā jau vairākus gadus, bet medusmēnesis ir kas tāds, dēļ kā vien bija vērts precēties!

Laulības dod vienu lielu ieguvumu – dzīvesbiedru. Un tas ir tieši tik nopietni, cik izklausās, jo dzīvesbiedrs nav nekāds paziņa vai draugs. Tas ir kas daudz vairāk. Dzīvesbiedrs ir tas cilvēks, ar kuru dalīties visā, uz kuru paļauties, balstīties, ja tas nepieciešams, kuru mīlēt un ar kuru kopā dzīvot. Patiesībā tam būtu jākļūst par tuvāko cilvēku, un laulībā, kas balstīta uz patiesām jūtām, tā tas arī ir.

Bērni. Tas taču ir viens no galvenajiem laulības iemesliem – vēlme dibināt ģimeni, kurā audzināt bērnus. Un bērnus radīt, savukārt, ir galvenā cilvēka sūtība šajā pasaulē. Tas viss kopā parāda galvenos iemeslus, kādēļ laulībām saku JĀ vārdu!

Nē vientulībai. Laulību pamatā ir ideja par divu cilvēku vienošanos pavadīt dzīvi kopā. Tas nozīmē to, ka vientulības draudi, tīri teorētiski, tiek izslēgti. Blakus vienmēr būs kāds, kas sasildīs, iepriecinās un liks pasmaidīt!

Laulības ir ideāls iemesls, lai reizēm apietu vai izkļūtu no nepatīkamām, vai nevēlamām dzīves situācijām. Piemēram, kad nu galīgi negribas doties uz kādu draugu rīkotu pasākumu, varam attaisnoties ar laulātā drauga nelabo pašsajūtu, un pašas nejusties vainīgas. Galu galā, cilvēki taču tikai novērtēs šādas rūpes!

10 NĒ laulībām
Iemīlēšanās sajūta! Šī taču ir viena no labākajām sajūtām pasaulē – tās laikā tu staigā metru virs zemes, tauriņi vēderā lido, pasaule šķiet tik skaista un tik krāsaina, ka to vien gribas, kā smaidīt. Diemžēl arī šī sajūta parasti nav mūžīga. Taču kādēļ gan nemēģināt to izjust atkal un atkal? Esot brīvā kārtā nav nekādu liegumu iemīlēties cik bieži vien tīk!

Daudz vairāk brīva laika, kuru varu izmantot kā vien vēlos. Skaidrs, ka ģimenes saites paņem brīvo laiku, turklāt gandrīz visu. Toties neprecētai esot, brīvā laika ir nenoliedzami vairāk, turklāt to varu pavadīt kā vien ienāk prātā, piemēram, stundām ilgi šiverējot pa veikaliem un meklējot jaunākās sezonas modīgās lietas!

Atvaļinājumu varu plānot vadoties tikai pēc savas gaumes, ieskatiem un vēlmēm! Piemēram, braukt ciemos pie draudzenes uz Holandi un nodoties trakām izklaidēm vai ķert sauli burvīgā kūrortā Turcijā! Laulātās attiecībās esot, visbiežāk nākas rēķināties ar otra vēlmēm un rast kompromisu, kas tomēr ir tik garlaicīgi… 

Neesot nekādās saistībās, tev ir iespēja brīvi flirtēt, kad gribi, ar ko gribi un cik bieži gribi! Nav nekādas vainas apziņas vai nosodījuma. Patīk seksīgais svešinieks, kas nāk pretīm pa ielu? Uzrunā viņu!

Dienas ritmu varu iekārtot un vajadzības gadījumā pārkārtot kā vien ienāk prātā! Ne ar vienu nav jārēķinās – ceļos, cikos gribu, eju gulēt, kad gribu un, ja ir luste, aizskrienu vēl līdz sporta klubam, vai satiekos ar draudzenēm. Un to visu iespējams darīt spontāni, bez īpašas iepriekšējas saskaņošanas ar kādu.

Visu savu laiku varu veltīt karjeras veidošanai un kvalitatīvām studijām. Sevis pilnveidošanai visās iespējamajās jomās. Esot brīvā statusā tas ir daudz reālāk un vieglāk, jo nav jādala uzmanība, laiks un spēki. Tos visus varu ieguldīt tikai sevī un savā nākotnē.

Daudzveidīgāka un raibāka seksuālā dzīve. Jā, varbūt ne tik regulāra, kā ar pastāvīgu, laulātu partneri, taču ar ekspermentiem bagātāka un daudz brīvāka gan. Brīvāka tieši tādā ziņā, ka, ja kas nepatīk pie viena, to var izmēģināt ar citu, un par to nejust nekādus sirdsapziņas pārmetumus.

Individualitātes saglabāšana – tā ir viena no neprecēto priekšrocībām. Jo aprecoties viss vairāk vai mazāk tomēr iegūst "mēs" nozīmi, taču, kur tad paliek "es"? Laulība vairāk ir rūpēšanās par citiem, sevi atstājot mazliet novārtā, tur arī pazūd "es" un mana griba, manas domas un vēlmes. 

Savu naudu, lai cik tās arī nebūtu, varu tērēt kā gribu! Kaut vai uztaisot diētu, tādējādi ieekanomējot uz izdevumiem par pārtiku un tās vietā nopērkot jaunāko un šikāko šīs sezonas somiņu! Un vienai esot, nav jāutraucas, ka no šīm trakajām idejām cietīs kāds cits.

Daudz saviesīgāka un daudzveidīgāka sabiedriskā dzīve, kas nozīmē vairāk izklaides, jaunu kontaktu un iepazīšanos ar dažādiem interesantiem cilvēkiem. Laulībā dzīvojot, tomēr visvairāk laika tiek veltīts ģimenei. Izklaidēm, draugiem un jaunu kontaktu dibināšanai laika vairs neatliek un dzīve līdz ar to kļūst vienveidīgāka.

Cik sieviešu, tik viedokļu
Izlasot visus desmit PAR un visus desmit PRET argumentus laulībām, ir redzams, ka gan vieni, gan otri ir gana spēcīgi. Galu galā – cik sievieši, tik viedokļu. Un tie ir atkarīgi no ļoti daudz un dažādiem faktoriem – gan uzskatiem, gan dzīvesstila, gan arī no pieredzes. Taču galvenais secinājums ir viens – laulības ir svarīgs lēmums, kas ietekmē un maina mūsu dzīvi. Vienai tās sniegs piepildījumu, cita jutīsies kā zaudējusi savu individualitāti. Bet tādēļ jau cilvēki ir tik dažādi un līdz ar to tik interesanti – kas perfekti der vieniem, galīgi nederēs citiem!

14 komentārs
 1. Argumenti samērā vāji. 1- Laulības ir veselīgas? Nu kā kuram, dažiem veselīgāk būt vienatnē. 2 – Laulības nebūt neatvieglo dzīvi – vienmēr jārēķinās ar otru cilvēku, 3 – Regulārs, drošs un labs sekss? Mmja, ar noteikumu, ka otrā pusīte nav pārstrādājusies, nav neomā un nelaiž pa kreisi. 4 – Dzīvesbiedrs var būt arī bez laulības. 5 – Arī laulībā var justies vientuļš, 6 – Precēties tikai medus mēneša dēļ? Smieklīgi, turklāt neprecēti pāri var sev sarūpēt tādu pašu ‘ mēnesi’, ja vien to vēlas.
  7 – Flirtē arī precētas dāmas, turklāt dara to ļoti labi. 8 – Individualitātes saglabāšana atkarīga no cilvēka, nevis no laulātā partnera esamības/neesamības – tādā gadījumā, personības saglabāšanas labad vispār būtu jāatsakās no jebkādiem kontaktiem ar citiem cilvēkiem. 9 – Diētas var rīkot arī esot laulībā, par naudas sadalījumu – viss atkarīgs no pāra naudas ‘politikas’ 10 – Sabiedriska un saviesīga dzīve var būt arī pārī – otrās pusītes klātbūtne var iespaidot, bet ne noteikt vai tev ir vai nav saviesīgā dzīve.

  Galu galā komentārs ir par to, ka var arī citādāk, nekā minēts argumentos, nevis to vai jāprecas vai nē. Tas lai paliek katras pašas ziņā. 😉

 2. Superslota! Kad tevi kādreiz aptaujās, tad izteiksi savus šos argumentus! Bet pati raksta būtība jau pauž, ka cik sieviešu, tik viedokļu! 🙂

 3. Diezgan sekls raksts pēc būtības. Vai arī varbūt seklas sievietes,kas piedalījušās aptaujā?! Esmu līgavas kārtā, bet neviens no desmit ”jā” neatbilst manai argumentācijai. Varbūt tas liecina, ka pie altāra tomēr jāsaka ”nē”?!
  In additional, piekrītu Superslotas izvirzītajai hipotēzei.

 4. Koooo ko ko kooooo, vecās klukstes, ka tik paklukstēt, ņemiet dzīvi vieglāk … 🙂

 5. Ja no man zināmiem 10 pāriem, kas precējās 2008.gadā kopā vairs tikao 2, tad tas man arī liek aizdomāties… Pie tam, katram tas “saostīšanās” laiks bijis atšķirīgs: no vairākiem gadiem, līdz nepilnam gadam.

 6. Manuprāt, ne pārāk veiksmīgi noformulēti argumenti pēc būtības-šeit vairāk ir apspriesta tēma-labāk būt kopā ar kādu vai būt vienam… jo tas, ka būs regulārs sekss vai labāks finansiālais stāvoklis nav laulības garants, arī ja ir patstāvīgas attiecības tas pats būs… būtu interesanti uzzināt atbildes uz jautājumiem -precēties/neprecēties…

 7. Piekrītu SuperSlotas komentāram!
  Un es pati personiski neprecos, lai varētu dzīvot spontāni. Man spontanitāte ir ļoti svarīga, rutīna lai paliek citiem.

 8. Nevienā no uzskaitītajiem argumentiem tā īsti nesaskatīju saistību ar laulību, padsmitnieču muļķības kaut kādas. Tas drīzāk ir “kādus plusus varam saskatīt kopdzīvē ar mīlētu vīrieti” un “kādi plusi dzīvei bez pastāvīga vīrieša”.
  Laulības “par” un “pret” jātirzā iedziļinoties arī šo saistību juridiskajā pusē un tas, manuprāt, ir vienīgais, kas laulību atšķir no savādākas kopdzīves – jebkādas. Laulībai nav vajadzīga ne mīlestība, ne kas tamlīdzīgs, tā ir juridiska procedūra, kuru var veikt jebkuras divas pretēju dzimumu (lielākajā pasaules daļā) pilngadīgas personas, kurām pašām par sevi ir teikšana (t.i., kam ir tiesības lemt par sevi), izņēmumu gadījumos var stāties laulība no 16 gadu vecuma, kad automātiski arī kļūst pilngadīgs.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.