Pašas gatavots LŪPU BALZAMS – 5 vienkāršas receptes

Gada aukstie mēneši ir laiks, kad lūpām un to kopšanai pievēršam lielāku uzmanību. Vējš, temperatūru svārstības un citi ārējās vides faktori dara savu – lūpu āda kļūst sausāka un kaprīzāka. Šoreiz piedāvājam tev 5 dabīgas receptes, kā pagatavot lūpu balzamu pašai. Noteikti – izmēģini!

MEDUS BALZAMS
Sastāvdaļas – 4 ēdamkarotes mandeļu eļļas, 1 ēdamkarote sasmalcināta bišu vaska, tējkarote kvalitatīva medus.

Pagatavošana – katliņā uz lēnas uguns sasilda mandeļu eļļu kopā ar bišu vasku, līdz tas pilnībā izkūst, samaisa, lai veidojas viendabīga masa. Katliņu noceļ no uguns, tad liek klāt medu. Rūpīgi visu samaisa. Balzamu pārlej mazā trauciņā/burciņā. Atdzesējot laiku pa laikam samaisa, lai balzams būtu viendabīgs, nenoslāņotos.

Piebildes – balzamu vēlams uzglabāt vēsā vietā. Lieto, cik bieži vien vēlas. Mandeļu eļļa un bišu vasks pasargās lūpas no nelabvēlīgiem laikapstākļiem, bet medus mitrinās un kops tās.

ROŽU BALZAMS
Sastāvdaļas – 4 ēdamkarotes mandeļu eļļas, 1 ēdamkarote sasmalcināta bišu vaska, tējkarote kvalitatīva medus, 10 pilieni kvalitatīvas rožu ēteriskās eļļas.

Pagatavošana – pagatavo tieši tāpat, kā medus balzamu (sk. 1.recepti), tikai pēc medus pievienošanas, balzamam pievieno arī rožu ēterisko eļļu, visu samaisa.

GREIPFRŪTU UN LAVANDAS BALZAMS
Sastāvdaļas – 4 ēdamkarotes mandeļu eļļas, 1 ēdamkarote sasmalcināta bišu vaska, tējkarote kvalitatīva medus, 10 pilieni kvalitatīvas greipfrūtu ēteriskās eļļas, 10 pilieni lavandas ēteriskās eļļas.

Pagatavošana pagatavo tieši tāpat, kā medus balzamu (sk. 1.recepti), tikai pēc medus pievienošanas, balzamam pievieno arī greipfrūtu un lavandas ēteriskās eļļas, visu samaisa.

KUMELĪŠU UN APELSĪNU BALZAMS
Sastāvdaļas – 4 ēdamkarotes mandeļu eļļas, 1 ēdamkarote sasmalcināta bišu vaska, tējkarote kvalitatīva medus, 5 pilieni kumelīšu ēteriskās eļļas, 10 pilieni apelsīnu ziedu ēteriskās eļļas.

Pagatavošana pagatavo tieši tāpat, kā medus balzamu (sk. 1.recepti), tikai pēc medus pievienošanas, balzamam pievieno arī kumelīšu un apelsīnu ziedu ēteriskās eļļas, visu samaisa.

ATJAUNOJOŠS BALZAMS SASPRĒGĀJUŠĀM LŪPĀM
Sastāvdaļas – 4 ēdamkarotes mandeļu eļļas, 1 ēdamkarote sasmalcināta bišu vaska, tējkarote kvalitatīva medus, 10 pilieni tējaskoka ēteriskās eļļas, 5 pilieni lavandas ēteriskās eļļas, kapsula E vitamīna.

Pagatavošana – pagatavo tieši tāpat, kā medus balzamu (sk. 1.recepti), tikai pēc medus pievienošanas, balzamam pievieno arī tējaskoka un lavandas ēteriskās eļļas, kā arī vienas E vitamīna kapsulas saturu, visu kārtīgi samaisa.

Lasi arī – LŪPU kopšana ZIEMĀ

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.