Par vasaras apaviem..

Augusts kalendārā nebūt nenozīmē, ka vasara jau cauri – vēl vari paspēt gan izdzīvot siltumu, gan šikot pēc sirds patikas. Šoreiz stāstīsim par šīsvasaras aktualitātēm apavu modē.

Izvēloties vasaras apavus, derētu atcerēties to, ka šovasar nav aktuāli garlaicīgi apavi, kā arī to, ka apaviem nebūt nav precīzi jāatkārto kāds no apģērbā esošajiem toņiem. Tas var būt arī blakus tonis (piemēram, pie rozā kleitas lillā kurpes) vai toņi, kas, varbūt netradicionālā izpratnē, tomēr saskan viens ar otru (piemēram, lillā ar sinepju, dabas zaļais ar dabisku ādu, tumši zils ar tirkīza zilo, rozā ar pelēku utt). Tomēr stilojot nav jāvelk kopā kurpes ar pretējās krāsas aksesuāriem (zaļa soma un sarkanas kurpes), tikai tādēļ, lai būtu moderni. Visam apģērbam, ieskaitot rotaslietas, somu un apavus, kopumā jābūt vienam vienotam, gaumīgam krāsu ansamblim – kā skaistai gleznai. Jāatzīmē, ka šobrīd ļoti aktuālas ne tikai krāsainas, melnbaltas vai metālisko toņu kurpes, bet arī naturālas ādas krāsas apavi (angliski – nude). Šis tonis pat ticis pasludināts par jauno melno, kas sader ar pilnīgi jebkuru krāsu. Savukārt, lai izvēlētos modernu papēžu augstumu, nav daudz jādomā, jo ir tikai divi varianti: ļoti augsts papēdis vai pilnīgi plakana zole. Šiem pamatnoteikumiem šogad ir bezgalīgi daudz dizaina risinājumu un variācijas par tēmu.

Lai neapmaldītos moderno apavu stendos, iedalīsim šos modes kliedzienus kategorijās.

Augstpapēžu kurpes
Papēži ir aktuāli tik augsti kā debesskrāpji. Tik augsti, ka varētu pat nogalināt to īpašnieces, kas jau daudzkārt ir gandrīz noticis uz šīs sezonas modes parāžu mēles, kad modeles nav spējušas parādīt augstu pilotāžu un kritušas. Galvenais, ka šosezon augstu papēžu slēptās platformas ir aktuālas ne tikai saviesīgiem vakariem, bet arī darba gaitām. Aktuālās melno lenšu platformu kurpes vēlas nodzēst robežu ar standarta biroja augstpapēžu kurpēm un birojā ienest glamūru (vai kurpju fetišu). Taču ar modi birojā dažkārt nav vēlams pārspīlēt, jo apkārtējie varētu nesaprast un pārmest, ka spēlējaties ar uguni.
Viena toņa augstu papēžu kurpes darbā piedienētu komplektēt ar šaurām biksēm, kas beidzas virs potītēm vai paaugstināta vidukļa  svārkiem līdz celim, blūzēm vai krekliem un saīsinātu piedurkņu vai pagarināta garuma pieguļošām, vēlams melnām, žaketītēm.Platformas

Platformas ir 1969. gada vēstneses šīs vasaras modē. Tās komplektējamas ar bohēmas iedvesmotām kleitām, blūzēm un tunikām un kļoša džinsiem, kas aiznes mūs tālajos 70-tajos. Tāpat tās lieliski saskan arī ar šīs vasaras šiku un glamūru: fliteriem noklātām mini kleitām ballītēm un saviesīgiem vakariem, kā arī zīda un citu smalku un augstvērtīgu audumu svārku, bikšu un šogad aktuālo šortu kostīmiem.

Pilnas zoles platformas
Pilnas zoles platformas ir piezemētākas un nedaudz ikdienišķākas gan stila ziņā (korķa, dabiska koka vai jūraszāļu pītu zoli), gan arī ērtuma (augstuma) ziņā. Viengabalaina, nesadalīta zole rada vajadzīgo šogad aktuālo masīvuma efektu, kā arī ķermenim un gurniem liek izskatīties slaidākiem un kājām garākām. Platformas ir īpaši ieteicamas tām meitenēm un sievietēm, kuras vēlas izskatīties vizuāli tievākas.
Plakanas zoles sandales
Pagājušajā vasarā moderno apavu stendus aizņēma gladiatorsandales, taču šogad tās ir modificētas līdz nepazīšanai, kļuvušas smalkas, sievišķīgi trauslas un elegantas. Pašas pieprasītākās ir T – veida plakanas zoles sandales, jo tās ir gana elegantas, der gan pie šaurām elegantām biksēm gan vasarīgām pludmales kleitām un ir visērtākās no šīs vasaras modernajiem apaviem.Laiviņas
Laiviņas ienāca modē jau pagājušajā gadā, taču šogad tās ir pieejamas visneiedomājamākajās:) krāsās un tekstūrās (šovasar ļoti aktuālas krāsainas lakādas un pitona ādas), kā arī apdarinātas ar dekoriem (caurumi, bantes, ornamenti, kniedes, izšuvumi no pērlēm, fliteri, minerāļu imitācijas u.c.). Krāsainas laiviņas ir ļoti ieteicams komplektēt ar ļoti šaurām, garām biksēm, platināta vīrišķīga silueta krekla ar līdz elkonim atlocītām piedurknēm un aploksnes somiņu vai lielu, maisveidīgu dienas somu. Lieliski, ja ir iespēja piemeklēt vairākas vai vienu masīvu rokassprādzi, kas toņos saskan ar krāsu laiviņām.


Attēlos apavi no Karen Millen, Miss Sixty, Tommy Hilfiger, Guess.

GALERIJĀ CENTRS meklējiet pasaules modes apavu tendences veikalos: Nero, Este, Karen Millen, ABC King, Marc O’Polo, Replay, Tommy Hilfiger, Guess.

3 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.