espati.lv iesaka pasākumus no 6. līdz 12. augustam

Klāt jau augusts, un pavisam drīz sezonu atklās teātri, kino, un kultūras aktivitātes, cerams, tiks piedāvātas daudz kuplākā skaitā nekā vasarā. Bet līdz tam – esi gaidīta uz Karaliskā Improvizācijas Teātra izrādēm, kā arī noteikti nelaid garām pieteikšanos jautram vasaras notikumam – Piedzīvojumu dienai! Uzzini arī par citām izklaides iespējām – jaunām filmām, interesantām izstādēm un pasākumiem..

Pasākumi

6. – 9. augusts: Ventspils pilsētas svētki
Ventspils ar plašu pasākumu programmu svin pilsētas 719.dzimšanas dienu.
Svētki iesāksies 6. augustā ar jaunuzceltās Pārventas bibliotēkas atklāšanu, kas būs kā dāvana ventspilniekiem pilsētas dzimšanas dienā. Pārventas bibliotēkas jaunbūve ienes spilgtu akcentu Pārventas pilsētvidē un kalpos ne tikai kā grāmatu krātuve, bet arī kā informācijas, kultūras un sabiedriskais centrs. 
Ventspils Pilsētas svētku neatņemama sastāvdaļa ir starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Šogad Ostas ielas promenādē 4 x 1,5 metrus lielus ziedu paklājus par tēmu "Tilti" veidos rekordliels floristu komandu skaits – kopskaitā 30 – no Ventspils, Tukuma, Jūrmalas, Grobiņas, Liepājas, Saldus, Ogres, Daugavpils, Bauskas, Valmieras, Limbažiem, Jelgavas, kā arī viesi no Štrālzundes (Vācija), Viļņas (Lietuva), Sanktpēterburgas (Krievija) un Minskas (Baltkrievija). Paklāji būs apskatāmi sestdien un svētdien, 8. un 9. augustā.
Kā ik gadu, ventspilniekus un pilsētas viesus priecēs tradicionālais svētku gājiens, kurā sevi prezentēs gan dažādas Ventspilī strādājošas iestādes un uzņēmumi, gan arī radu un draugu saimes, kas gājienā mudinātas piedalīties pirmo reizi. Gājienam šogad jau pieteikušās vairāk nekā 70 komandas, tostarp gājienā dosies, piemēram, domubiedreņu grupa „Blondīnes pret krīzi". 
Tas viss un vēl daudz citu interesantu pasākumu sagaidīs ikvienu ventspilnieku un pilsētas viesi šajā nedēļas nogalē Ventspilī.
Informācija: http://www.ventspils.lv/NR/exeres/D3058E21-1231-4C00-894D-4C53C67D20C9?Lang=lv

7.augustā: 10.Starptautiskais baleta festivāls "Baleta Zvaigznes Jūrmalā 2009"

20:00 Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā notiks ikgadējais baleta festivāls Baleta svētkiem Jūrmalas pilsētā ir sena vēsture, jau kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem ierasts, ka augusts Jūrmalā ir arī baleta mēnesis. Tradīcija organizēt baleta festivālu atdzima 1999.gadā un starptautiskais festivāls „Baleta Zvaigznes Jūrmalā" jau ir ieguvis savu skatītāju loku, kas novērtē iespēju redzēt augstvērtīgu mākslinieku sniegumu no dažādām pasaules valstīm.
Baleta festivāla tradīciju Jūrmalā atdzīvināja Latvijas Nacionālās operas baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, kurš līdz šim ir bijis visu festivālu mākslinieciskais vadītājs. Patiecoties Aivara Leimaņa pieredzei un profesionālajai darbībai, Dzintaru koncertzālei izdodas piesaistīt gan pasaulslavenus baleta māksliniekus, gan arī jaunus talantus..
Informācija: http://www.dzk.lv/lv/node/4654

7. augustā: Hawaii Night
22:00 pašā Vecrīgas sirdī klubā Opium norisināsies vasarīgs pasākums – Hawaii Night. Jūs sagaida atsprindzinošie dzērieni, karsta atmosfēra, labāko Tektonic dejotāju uzstāšanās, kā arī vasarīga mūzika burbuļu pavadījumā, visas nakts garumā! Dresscode: Hawaii = Welcome Drink For Free!
Informācija: http://www.nightlife.lv/pasakumi/hawaii-night

8. – 9. augusts: II Vislatvijas zirgu dienas
Jau otro reizi notiks pasākums visai ģimenei – Vislatvijas zirgu dienas. Abu dienu garumā būs iespēja vērot sacensības, piedalīties dažādās aktivitātēs, apskatīt zirgus, izjāt ar tiem.
Informācija: http://www.latvianhorses.lv/index.php?cat=23&id=14

1- 18. augusts: pieteikšanās Piedzīvojumu dienai. 22.augusts Kurzeme
Jau trešo reizi šogad tiek organizēta Piedzīvojumu Diena, kurā ceļojot  savā draugu lokā, iespējams iepazīt Latvijas interesantākās vietas, piedalīties spēlē  un pat saņemt balvas.
KAD? 22.augusts (kas piesakās ātrāk – maksā mazāk)
KUR? Kurzemes dienvidrietumi. Aptuvenais maršruta garums 250 km / 7 stundas
Starta vieta un laiks tiks paziņoti nedēļu pirms pasākuma, komandām, kas pieteikušās pasākumam.
KAM? 4 piedzīvojumu un atpūtas kāriem draugiem un 1 auto
KĀ? Piedzīvojumu diena ir tūrisma spēle. Tā noris ar auto apceļojot apskates objektus un veicot katrā objektā konkrētu uzdevumu. Ja citkārt par ekskursijām un to izdevumiem jārūpējas pašiem, tad Piedzīvojumu Dienā vietu apmeklējuma maksa ir iekļauta pasākuma cenā.
– Apskates objekti ietvers Kurzemes dabas pirmatnību, vēsturiskus objektus, neparastas kolekcijas, ļaus iepazīt Kurzemnieku paražas.
– Katrā objektā veicot uzdevumu tiek saņemti punkti, kas noteiks spēles uzvarētājus.
PIETEIKTIES: Aizpildi anketu un uzzini vairāk www.iCelo.lv
http://www.icelo.lv/lat/Piedziivojuma_diena_III/anketa/

Koncerti

7. augustā: Noras Bumbieres piemiņas koncerts

Koncertā piedalās: Viktors Lapčenoks, Margarita Vilcāne, Ojārs Grīnbergs,Māra Bumbiere (Noras māsa), Žoržs Siksna, Zigfrīds Muktupāvels,Normunds Rutulis, Ira Krauja, Daiga Petkēviča, Ginta Ēķe.
Koncerta ienākumi tiks ziedoti Noras Bumbieres pieminekļa izveidei.
Pirms koncerta būs iespēja apskatīt Noras Bumbieres pieminekļa konkursa skices.
Informācija: http://www.bilesuparadize.lv/organizers/365

9. – 12.augusts: Summertime festivāls
Laikā no 9. līdz 12. augustam notiks akadēmiskās mūzikas festivāls. Dzintaru koncertzāli pieskandinās Inese Galante, grupa Cosmoss, Latvijas Nacionālais pūtēju orķestris, kā arī dažādi citi mākslinieki, kas pagaidām tiek turēti noslēpumā. Festivālu rīko Hermaņa Brauna fonds, kas atbalsta mūzikas darboņus.
Informācija: http://www.hbf.lv/index.php?&61

Teātris

7.augustā: Johana Štrausa komiskā operete – Sikspārnis
19:00 Bauskas pilskalna estrādē tiks uzvesta Johana Štrausa komiskā operete Sikspārnis. Libreta pamatā ir patiess atgadījums no kāda parīzieša – brunču mednieka dzīves. Šis kungs nejauši nokļūst masku ballē, tur ierauga kādu skaistuli maskā – sikspārņa kostīmā un, protams, nespēj atturēties no flirta ar šo apburošo dāmu, kas vēlāk izrādās viņa paša sieva… Tādejādi, viņš ir krāpis sievu ar … savu sievu!
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?show=12905

10. augustā: Karaliskais Improvizācijas Teātris

20:00 kinoteātrī K Suns notiks kārtējā Karaliskā Improvizācijas Teātra izrāde.
Izrādē piedalās:
Vadītājs- Andris Rupais
Improvizē- Varis Klausītājs
Improvizē- G u s t a v s  B u t e l i s
Improvizē- A r v i s  Z ē m a n i s
Muzicē- DJ Carlo
Vakara agenda: jautra un priekpilna darbība 2 stundu garumā ar sākumu pulksten 20.00 (laikā nekad nesākas). Paredzama 15 minūšu pauze ar kakao un smalkmaizītēm.
Atmosfēra: dzirkstošs humors, dzīvesprieks un gaišs skatījums uz dzīvi.
Apģērbs: brīvi krītošs, pieguļošs vai caurspīdīgs
Informācija: http://www.karaliskais.com/lapa/

Kino

No 7. augusta: Parex Plaza – Vilciena 1 2 3 nolaupīšana (Taking of Pelham 1 2 3)
Pašā dienas vidū Ņujorkas metro vilcienā iekāpj trīs vīrieši. Šī parastā diena kļūs saspringta, jo drīz pret vilciena mašīnistu tiks pavērsta pistole un vilciens ar visiem pasažieriem tiks nolaupīts.
Metro dispečeris Volters Garbers kļūst par sakarnieku starp teroristiem un glābšanas vienību, kam noteiktā laikā jāizpilda nolaupītāju prasības. Tomēr kad īpašo uzdevumu vienība stundas laikā nespēj piegādāt prasīto naudas summu, Volters pats dodas metro labirintos, lai nogādātu naudu un izglābtu ķīlnieku dzīvības. Tomēr viena lieta nebeidz nodarbināt viņa prātu – pat ja laupītāji tiks pie kārotās naudas, tad kā viņi iecerējuši izbēgt no metro tuneļa nepamanīti?
Lomās: Denzel Washington, John Travolta, John Turturro, Luis Guzman, Michael Rispoli, James Gandolfini
Režisors: Tony Scott
Scenārijs: Brian Helgeland
Producents: Richard Baratta
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6526/

Bērniem
No 7. augusta: Parex Plaza – Augšup (Up)
Karls Fredriksens, kurš visu mūžu sapņojis par ceļojumiem, septiņdesmit gadu vecumā ir saņēmis jaunu iespēju. Kopā ar astoņgadīgo Raselu, kurš ir aizrautīgs ceļotājs, Karls piepilda savus sapņus neaizmirstamā piedzīvojumā uz vēl neatklātām zemēm. Satiekoties gan ar runājošiem suņiem, gan ar negaidītiem ļaundariem un eksotiskiem dzīvniekiem, Karls un Rasels iepazīst visu iespējamo dzīves daudzkrāsainību.
Latviešu valodā lomas ierunājuši: Uldis Dumpis, Juris Strenga, Toms Ancāns, Dzintars Belogrudovs, Pēteris Šogolovs, Jānis Kirmuška, Valdis Liepiņš u.c.
Filma skatāma dublēta latviešu un krievu valodā, kā arī angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5152/

Izstādes

No 6. augusta: Kino un reklāmas profesionāļu mākslas darbu izstāde  – Pekšots
Spīķeru radošajā centrā, kafejnīcā "Dirty Deal Café" no 6. līdz 23.augustam norisināsies Latvijas un Krievijas kino un reklāmas jomā strādājošo radošo darbinieku mākslas izstāde "Pekšots 2009: Rīga-Maskava".
Izstādē apkopoti audiovizuālās jomas profesionāļu darbi, kas veidoti ārpus darba pienākumiem un bez tēlotājmākslas disciplīnu ierobežojumiem – fotogrāfijas, gleznas, grafikas, instalācijas, lietišķās mākslas un tēlniecības objekti. Kopumā būs aplūkojami 26 radošu personību darbi. Izstādē piedalīsies 12 Krievijas un 14 Latvijas kinodarbinieki, tostarp režisore Ilona Brūvere (dokumentālo filmu "Stacijas", "Sirreālisma gultā. Sukuts", "Mana pasaule – Parīze, Londona, Berlīne, Roma" u.c. autore), producents un komponists Ģirts Bišs (īsfilmas "Hoņka" un animācijas filmas "Bezmiegs" mūzikas autors), kinooperators Uldis Jancis (spēlfilmas "Ūdensbumba resnajam runcim", dokumentālās filmas "Jumtu cilvēks" u.c. operators), animācijas režisors Vladimirs Ļeščovs (filmas "Spārni un airi", "Zuduši sniegā", "Bezmiegs" u.c.). Savukārt Krievijas viesmāksliniekus pārstāvēs režisori Timurs Bekmambetovs (filmas "Meklēšanā", "Nakts sardze", "Dienas sardze"), Aleksandrs Kots (filmas "Mūsu laiku varonis", "Divi šoferi"), operators Pjotrs Duhovskis (filma "Klajā laukā"), mākslinieks Eduards Galkins (filma "Dzīvs") un citi.
Informācija:  http://dirtydeal.lv/muzikas-pasakumi/401-pekshot

No 6. augusta: izstāde – Vēstures iluzionisti

No 6 augusta Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8 (ieeja no Alksnāju ielas), skatāma izstāde izstāde „Vēstures iluzionisti” un prezentēta muzeja jaunā grafiskā identitāte.
Izstāde „Vēstures iluzionisti” ietver fotogrāfijas no Strenču fotodarbnīcas kolekcijas. Šī unikālā, apjomīgā kolekcija, kas ietver vairāk kā 11 tūkstošus stikla plašu negatīvu, tika nogādāta Latvijas Fotogrāfijas muzeja krājumā 2004.gadā, pateicoties nekustamā īpašuma kompānijas „Latio” un Kultūras ministrijas atbalstam. Fotogrāfijas uzņemtas laika posmā no 1920. līdz 1950. gadiem Dāvja Spundes foto darbnīcā Strenčos.  Ekspozīcijai „Vēstures iluzionisti”, ko muzeja abos stāvos iekārtojis Gints Mālderis no dizaina studijas „Pieci ezeri”, ir atlasīti septiņdesmit šīs kolekcijas attēli. Tie raksturo darbu un atpūtu gadsimta pirmajā pusē Latvijā. Tobrīd vieglāki un smagāki darbi tika darīti pašu rokām – akmeņi tika velti, celmi – izcelti, koki – pludināti pa Gauju. Fotogrāfijās redzami ielu bruģētāji, skursteņslauķi, mērnieki un tiltu būvētāji, kā arī no koka taisītās ķerras, ar kurināmo darbināmi spēka rati un citi mūsdienās vairs neizmantoti darba rīki. Fotogrāfijas no Strenčiem apliecina ne tikai latviešu darba spējas, bet arī dzīvesprieku un vitalitāti. Grupas portretos, kas tapuši karnevālu laikā, vērojama jautrība pašu vidū, savukārt citos attēlos iespējams novērtēt rūpīgas gatavošanās un spilgtas iztēles rezultātu maskarādes tērpos. Saglabājušās arī fotogrāfijas, kurās vērojama atpūta dabā – puiši uz elegantiem velosipēdiem, meitenes baltās kleitās pļavu vidū vai peldkostīmos pie ūdens.
Informācija: http://www.fotomuzejs.lv/

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.