Pamosties un sākt vingrot ir viegli!

Daudzām noteikti nav sveša apņemšanās jaunajā gadā sākt jaunu skaistu dzīvi. Veselīgāks uzturs, aktīvāks dzīvesveids, labākas attiecības, jauns vaļaprieks, jebkas, kas palīdzētu uzlabot ikdienu un dzīves kvalitāti kopumā. Lai arī bieži vien tas tā arī paliek sapņu līmenī, tomēr reizēm izdodas. Pārvarēt sevi, uzstādīt mērķi, saņemt atbalstu, atrast domubiedrus un skolotājus, saprast ko un kā labāk darīt.
    
Šoreiz arī mēs gribētu dod vairāk praktisku padomu, ko darīt un tieši kā, nevis tikai bārstīties ar morālu spriedelēšanu par to, cik labi ir būt fiziski aktīvam un cik lietderīga ir rīta rosme. 
Lai aktīvs dzīvesveids kļūtu par ikdienas ieradumu, nav radikāli vienā dienā jāmaina pilnīgi viss. Cilvēki, kuri pēkšņi uzsāk katru dienu nodarbības ar sportu un ar lielu slodzi, bieži vien ātri zaudē spēkus un entuziasmu, jo ir pārrēķinājušies un ne vienmēr izvēlās to piemērotāko sev. Var sākt ar mazumiņu, turpat mājās, neizkāpjot no gultas. Nav nozīmes ne vecumam, ne iepriekšējai pieredzei, sākt var jebkurš, jebkurā brīdī.
Veic eksperimentu! Pamēģini ik rīta vingrojumiem veltīt tikai 10-15 minūtes. Tad pavēro, kā visas dienas garumā tu jutīsies, kā būs ar enerģiju. Pat ja tev sen vairs nav 18  un nejūties tik mundra kā agrāk, droši vari sākt ar ik rīta kustībām, tas uzlabos ne tikai muskuļu tonusu, bet arī garastāvokli visai dienai.
Tādā vingrojumu kompleksā ietilpst vieglas kustības ar nelielu amplitūdu guļus, sēdus, arī stāvus, kas pakāpeniski aktivizē asinsriti. Rīta vingrošanā iekļauj arī muskuļu nostiprinošus, kā arī stiepšanās vingrojumus. Šoreiz pastāstīsim, ko vari darīt vēl atrodoties gultā.

Nesteidzies izkāpt no gultas!
Neizkāpjot no gultas, izkustini kājas. Pievelc pēdas un nostiep pirkstgalus. Šādi atkārto 8 reizes.

Abas kājas ir saliektas ceļos. Pacel vienu kāju un pievelc celi pie krūtīm, noliec lejā. Ar katru kāju atkārto 8 reizes. Šādi Tu izkustināsi gūžu locītavas.

Abas kājas ir tāpat saliektas ceļos. Noliec labo celi sānis, uzcel augšā, noliec kreiso celi sānis, uzcel augšā. Arī šo atkārto 8 reizes.

Iztaisno rokas augšā sev priekšā. Cieši savelc pirkstus dūrēs, strauji iztaisno pirkstus. Atkārto 5 reizes.

Pievelc abus ceļus pie krūtīm, guļot uz muguras. Izturi šo pozu skaitot līdz 10. Šādi Tu pastiepsi muguru.

Stiepies vienlaicīgi ar rokām un kājām. Kājas taisnas un arī rokas taisnas virs galvas. Ieelpā atbrīvojies, bet izelpā stiepies un noturi pozīciju skaitot līdz 10. Pēdas pievelc nevis nostiep. Atkārto 2 reizes.

Pievelc vienu celi sev pie krūtīm – izelpo un nedaudz noturi (otra kāja tai laikā ir pilnīgi taisna), samaini kājas – ieelpo. 4 reizes pārmaiņus šo izpildi ar vienu un otru kāju.

Celies augšā, uzsmaidi sev un sāc jaunu dienu! Lai tev veicas!

www.vivido.lv 

1 komentārs
  1. Droši vien katram lēmumu pieņemšana un vēlāk apņemšanās noturēšana norit atšķirīgi, taču man vieglāk bija sākt tā pa nopietnam. Droši vien svarīgākais, lai tas kļūst par ikdienas rituālu, kā piemēram zobu tīrīšana, ja tā notiek, ir daudz vieglāk nodarboties ar sportu, zināmā mērā tu dari to automātiski.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.