Latvijā – problēmas ar amata kandidātu konkurētspēju

"Pašreizējā darba tirgus situācijā uz vakanci piesakās apmēram 200 pretendenti. No tiem šī brīža ekonomiku un darba devējus var izglābt nākotnes cilvēks, kas nebaidās no pārmaiņām, spēj rīkoties nekavējoties, izvirza augstākus mērķus kā citi, viņš nebaidās vaicāt padomu vai izskatīties nekompetents domā bez stereotipiem, ir neatlaidīgs, novērtē padarīto un veido pats savu realitāti," šādus secinājumus pauž CVO Recruitment Latvia vadītāja Latvijā Jūlija Artjuhova.

Otra pašreizējo darba tirgus apstākļu iezīme ir augsti kvalificētu speciālistu pietiekšanās uz stipri zemāka līmeņa vakancēm. "Diemžēl esmu saskārusies ar situāciju, kad valdes priekšsēdētāji ir gatavi strādāt par lietvežiem," atzīst Latvijas Personāla vadības asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga. Tajā pašā laikā augsti kvalificētiem darbiniekiem virs 40 gadiem iespējas iegūt atbilstošu amatu ir minimālas. SIA Eiro Personāls vadošā konsultante un valdes locekle Arta Biruma secina: "Diemžēl darba devējs nevar pieņemt kandidātu četru cilvēku komandas vadīšanai, ja iepriekš viņa pakļautībā bijuši 100 darbinieki. Tādā gadījumā viņš nespēj adaptēt vajadzīgo vadības stilu, jo nepieciešams pārkvalificēties "uz leju", kas ir pat grūtāk nekā jaunam darbiniekam sākt menedžera karjeru no nulles." Personāla vadības speciālistu ieteikums šādiem darba meklētājiem – ja viņi pašreizējā ekonomiskajā periodā saņemsies un izmantos savas zināšanas un prasmes personīgā biznesa dibināšanai, tas būs ieguldījums paša un kopējā ekonomiskajā izaugsmē.

Diskusijā tika secināts – mainoties ekonomiskajai situācijai valstī, personāla vadības speciālisti ir saskārušies ar jauniem apstākļiem, kuri prasa lielāku atdevi no ieguldītā darba, lai paaugstinātu personāla motivāciju. "Pašlaik esam atgriezušies pie Maslova piramīdas pirmajiem diviem līmeņiem. Darbinieki vairs nejūtas pārliecināti, vai varēs nodrošināt savas un savu tuvo fizioloģiskās un drošības vajadzības. Tās atrodas zem lielas jautājuma zīmes, nemaz nerunājot par pašapliecināšanos un citu nepieciešamo," apgalvo Eva Selga. Tāpēc personāla speciālistiem ir vēl rūpīgāk jāstrādā, lai komandā būtu īstie cilvēki, kuri saredz savu attīstību ilgtermiņā, nevis jūtas nedroši un nespēj radīt uzņēmumam pievienoto vērtību. Darbiniekam nedrīkst ļaut zaudēt motivāciju, jo krīze nebūs mūžīga, un pēc tās vēl jo vairāk būs vajadzīgi pieredzējuši padotie.

Izlasi arī rakstu, kur par šo pašu tēmu mēs runājām ar Talentor Latvia direktori Katrīnu Ošleju:
Meklēju darbu. Atsaucieties! http://karjeraunnauda.espati.lv/index/view/raksts/Mekleju-darbu-Atsaucieties-/id/665/

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.