KO par vīrieša RAKSTURU var pastāstīt viņa ĢIMENE?

Vai esi domājusi par to, kādēļ vienam vīrietim ir izteiktas vienas rakstura iezīmes, kamēr otram – pilnīgi citas? Nav noslēpums, ka ģimenē bieži tiek ieaudzinātas tādas vai citādas vērtības, kas veido arī vīrieša personību.  Taču ir vēl kas – izrādās, ka par vīrieti, viņa stiprajām un vājajām pusēm, var ļoti daudz pateikt, zinot vienkāršu lietu – kurš bērns ģimenē viņš ir bijis! Tā apgalvo psihologi. Vai tā ir? Izlasi!
 
Viņš ir vecākais brālis māsai vai vairākām māsām. Šāds vīrietis mīl sievietes un rūpējas par tām. Tas ir gan viņa pluss, gan mīnuss. Viņam patīk sieviešu sabiedrība, viņam patīk būt tam, kuru klausa un ievēro. Viņš varētu būt ļoti labs tēvs, jo zina kā parūpēties par neaizsargātāko. Viņš ir gādīgs, rūpīgs, uzmanīgs, ļoti saprotošs. Jā, viņš varētu būt arī uzticams partneris, tomēr vienmēr atceries – viņam tīk sieviešu uzmanība! Tas nozīmē, ka sieviešu kompānijā viņš būs uzmanības centrā, viņam patiks flirtēt un pievērst uzmanību sev. Ja pieņemsi to, tad šīs attiecības solās būt perspektīvas! Viņa lielais pluss – viņš spēj daudz un nesavtīgi dot attiecībās.
 
Viņš ir jaunākais brālis māsai vai vairākām māsām. Vīrietis – luteklis. Viņš ir pieradis, ka sievietes ir tās, kas viņu aprūpē – apgādā, pabaro, izmazgā veļu utt. Viņš to sagaidīs arī no tevis. Domā, ka spēsi viņu mainīt? Vari mēģināt, bet zini – šis vīrietis perfekti māk dabūt no sievietes, ko vēlas, viņš tevi tīs ap pirkstu kā vēlēsies. Jo viņš to ir iemācījies no mazām dienām – sieviešu loģika viņam nav tumša bilde, un viņš visticamāk zina, kā tu rīkosies konkrētā situācijā. Šādam vīrietim vajadzīga sieviete-māte, kas vairāk dod attiecībās, nekā sagaida un prasa pretim. Viņš sagaida, ka visu to, kas viņam nav tīkams, paveiksi tu, jo tu taču esi galvenā – viņš ir ar to mierā.
 
Viņš ir vecākais brālis vienam brālim vai vairākiem brāļiem. Vīrietis, kas spēj daudz uzņemties, daudz izdarīt. Parasti šķiet vēss un savaldīgs, emocijas tikpat kā neizrāda. Dzīvē šie vīrieši ir tie, kas visbiežāk ieņem vadošus un atbildīgus amatus. Šķiet – laba loze? Jā, tikai ņem vērā – šis vīriešu tips ir radis, ka viņu klausa un pieņem viņa teikto teju bez iebildēm. Diktatora iezīmes viņam piemīt izteiktas – kā profesionālajā jomā, tā attiecībās ar sievietēm. Šādam vīrietim vajag sievieti, kas pakļaujas, kas ir kā labs draugs plus – arī tādu, kas daļēji aizstāj māti, jo šim vīrietim dēļ lielā darba apjoma, nebūs laika kārtīgi par sevi parūpēties. Ja spēsi to visu apvienot, būsi ieguvēja, jo viņš ir tas, ko viennozīmīgi var dēvēt par ģimenes stipro balstu, kas nesalūzīs.
 
Viņš ir jaunākais brālis vienam brālim vai vairākiem brāļiem. Vīrietis, kuram parasti ir grūti uzņemties atbildību, jo to vienmēr ir darījuši brāļi viņa vietā. Bieži nemāk apieties ar naudu – ne īsti nopelnīt, nedz arī sabalansēt tēriņus. Bieži – ļoti izšķērdīgs. Sievietēm gan šie vīrieši patīk, jo tie bieži ir nedaudz kautrīgi, neveikli, taču tajā pašā laikā ļoti jūtīgi un romantiski. Arī godīgi, pat nedaudz naivi. Tomēr – šādās attiecībās sieviete būs tā, kurai jāuzņemas galvenā loma. Jā – nereti arī finansēs. Šāda tipa vīrieši bieži vien kļūst par vecāku un turīgu sieviešu mīļākajiem – viņi ir perfekti šai lomai. Tomēr – ja būsi neatlaidīga un audzināsi šo vīrieti uzņemties atbildību, tad vari sasniegt veiksmīgus rezultātus, jo šie vīrieši visai labi pakļaujas dresūrai.
 
Viņš ir vidējais bērns vai viņam ir gan brālis, gan māsa. Te jāskatās – ja tavam vīrietim, piemēram, ir stipri vecāka māsa un nedaudz jaunāks brālis, viņš visticamāk atbildīs jaunākā brāļa-māsai tipam. Un otrādi. Ja viņš ir izteikts vidējais bērns – viņam, piemēram, ir divus gadus vecāks brālis un divus gadus jaunāka māsa – viņam varētu piemist iezīmes no abiem atbilstošajiem raksturojumiem. Vispār jāsaka, ka vidējie bērni ģimenēs ir diezgan elastīgi un spējīgi daudz kam dzīvē pielāgoties, kas ir viņu stiprā puse, jo viņi zina, kā ir būt jaunākajam un pēcāk – vecākajam. Viņi ir diezgan labi izdzīvotāji, spēj dzīvē izsisties. Attiecībās šāds vīrietis meklē sievieti-čomu. Sievieti, kura būtu labs kompanjons kā priekos, tā bēdās. Viņš nebūs izteikts līderis, bet arī nepaliks galīgi malā, kā saka – zelta vidusceļš.
 
Viņš ir vienīgais bērns. Šis vīrieša tips ir līdzīgs kā vecākā brāļa tips citiem brāļiem vai māsām. Vienīgie bērni ģimenē bieži ieņem vadošus amatus, steidz dzīvē daudz sasniegt. Šī tipa vīrieši bieži ir diezgan lieli perfekcionisti. Tas var attiekties gan uz sievietēm, gan sevi, gan vispār dzīvi kopumā. Taču viņa vājās puses – iecietības  trūkums, jo viņš to, būdams viens, nav iemācījies. Rūpēties viņš māk, bet vairāk par sevi nekā par citiem. Dažreiz šī tipa vīriešiem piemīt izteikts egoisms, sevi viņš var nostādīt galvenajā lomā, tevi ierindot zemāk. Viņam vispār var būt problēmas izvēlēties piemērotu sievieti, jo neviena nav gana laba un neatbilst viņa perfektajām prasībām. Tomēr – viņi var būt arī rūpīgi, ja ir bijusi gudra mamma, kas to iemācījusi. Ja nē – esi tu tā, kas iemāca šim vīrietim, ka viņš nav vienīgais, ka ģimenē atbildība tiek dalīta, un vienlīdz svarīgi ir visi.
11 komentārs
  1. Nuu, nav jau tik traki, man patrāpījās tas jaunākais puika vecākai māsai – pats veļu saliek nomazgāt gan pats to izgludina, i māju uzkopj, i pats gatavo – to viņam iemācījušas sievietes. Labākais, kad palūdzu likt mierā, jo man ir mēnešreizes un gribās kaut kur klusi nomirt – viņam pielec.
    Problēma ir nevis tajā, kurš vecāks/jaunāks, bet tajā, kas viņam mācīts. 😉

  2. Slampa – bet redzi, viņš tak tiešām saprot sievietes labāk 🙂 Kaut kas jau tur ir! Manējais ir tas vienīgais bērns – uzrakstīts precīzi par viņu!

  3. Jā, ar vienīgajiem bērniem vienmēr ir ļooooti grūti un vispār vairs tādās attiecībās neielaidīsos. Viņi jau nav ļauni, bet vienkārši uzskats tāds, ka visa uzmanība, rūpes un viss pārējais pienākas tikai viņam vienam.

  4. Par jaunāko brāli (gan māsām, gan brāļiem) nepiekrītu, pārējie diezgan precīzi. Nav tie jaunākie nemaz tādi lutekļi un finanšu šķērdētāji – viņi ir no vecākajiem iemācījušies daudz ātrāk kā citi par sevi parūpēties un ātrāk pieaugt savam vecumam! Tas ir tāpat kā, ja ir vecāki draugi. Jūtīgi un emocionāli – tas gan, pilnīgi piekrītu 🙂

  5. daļa sakrita, bet par naudas šķērdēšanu gan ne (jaunākais brālis), tieši otrādi, tik apzinīgs, bet arī skopuma grāvī nekrīt, ideālais vidusceļš.

    bet nu vispār jau klišejas… skatos uz draugiem, un tur reizēm 3 bērnu ģimenē atvase pieaugot ir daudz trakāks gadījums egoisma ziņā nekā citiem vienīgais bērns.

  6. Esmu sastapusi vīrieti – bērnu, kuru savos 47 gados vajag appuišot, pabarot, paglaudīt. Tas ir Raivo Krūss no Jelgavas. Sievietē meklē ēst gatavotāju, mājas kārtotāju un savu problēmu risinātāju.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.