Kino kritiķi šonedēļ – par veču tēmu

Šodien stāstīsim par divām filmām – abām par veču tematiku. Pagājušajā nedēļā izspēlējām biļetes uz filmu “Es mīlu tevi, vecīt” un piedāvājam tev laimīgo kritiķu recenzijas, savukārt šodienas filma, uz kuru varēsi pieteikties par kino kritiķi, ir “Radio pirāti” – arī par viņiem.

Šīsnedēļas kinokritiķi – Roberts Grāmatnieks un Diāna Dubrovska – stāstīs par filmu “Es mīlu tevi, vecīt”.

Diāna Dubrovska. Par vīriešu draudzību

Popkorna un Coca-Colas filma – ne tikai tāpēc, ka filmas seanss bija plaši apmeklēts ar popkorna tūtēm (Forum Cinema piedāvā lētākas biļetes & popkornu), bet arī tādēļ, ka filma ir izklaide. Derēs, ja gribēsiet atslēgties no darba, ikdienas, vairāk vai mazāk pasmieties. Un smieties ir kur, vismaz pasmaidīt jau nu noteikti.

Pārsteidzoši, ka aiz ierastās un neiztrūkstošās amerikāņu komēdiju leksikas, kur katra otrā vārda galā ir shit, fuck u.c. bija labas, smieklīgas epizodes, saturīgas domas un galu galā patiesā vīriešu draudzība. Protams, liela daļa epizožu ir pārspīlētas un dzīvē diez vai ļoti sastopamas, kā, piemēram, vemšanas strūkla vai pats fakts, ka tik fantastiskam džekam nav draugu. Tomēr kaut kas sirsnīgs un patiess tiešām tur bija.

Noskatoties šo filmu, gribas citēt pāris frāzes no intervijas ar Egonu Reiteru, kuru jūs varēsiet lasīt jau tuvākās nedēļas laikā espati.lv sadaļā īpaši espati. Viņš, atbildot uz jautājumu, kāda ir vīriešu draudzība, atbild īsi un lakoniski – „Vīriešu draudzība ir tikpat skaisti kā sieviešu un vīriešu draudzība”. Un tam ir jāpiekrīt, jo jebkura cilvēku attiecības ir skaistas, ja vien tās ir patiesas. Un vēl: „Cilvēks ir vientuļš. Cilvēks piedzimst un nomirst viens. Un to posmiņu starp vajadzētu kontaktēt. Draudzība ir svarīga, ļoti.” Nu, tad būsim draugi!


Roberts Grāmatnieks. Agape – vīrietim pret vīrieti

Režisors Džons Hamburgs, pilnā vārdā (John Liman Hamburg), dzimis 1970. gada 26. maijā, savā profesionālajā dzīves gājumā piepildīti saskāries ar darbību, kas viņu parāda visā košumā arī šodien. Ņujorkietis ar stāžu scenāriju, TV seriālu un filmu veidošanā. Saticis daudz Holivudas vārda pulētājus un šķietami sitis vairākkārtīgi zelta naglu ne pa visam sliktāko aktieru mīdītajos dēļos. Filma "Es mīlu tevi, vecīt" (I love you men), aplūkojot savu piesātināto dienas gaitu nelika domāt, ka būšu tik pat pozitīvs un smaidīgs kā galvenie personāži Pols Ruds (Paul Rudd) un Džeisons Sīgels (Jason Segel) anotācijas bildē. Kļūda! Un rekomendēju, anotācijas izlasīšana nebojā pārsteigumu… 

Sākas filma un neskatoties uz blakus sēdošā muzikāli kraukšķīgajiem salātiem, patīkami nomierina saldais pārsteigums no lielākā saldumu koncerna Latvijā. Ideju autoriem gribas veltīt atreferējumu no Karlsona dzimšanas dienas svinībās teiktā: "Labāk simts tortes un viena svecīte"! Paši aiziesiet, sapratīsiet… 

Bet skatījums par filmu… kārtējo reizi kino scenārijs izdara ceļojumu pa mūsu ikdienā slēptajām psiholoģiskajām krātuvēm un norobežotajiem kompleksiem. No tā parasti pieņemts domāt, ka arī rodas savstarpējā ikdienas nesapratne un kašķi. Un tas ne tikai izraisa asaras caur smiekliem, bet liek aizdomāties par savu rīcību reālajā saskarsmē. Pie psihologiem iet mums nav moderni, tapēc Holivuda ar psihoterapijas kursiem nāk pie mums. Izspēlētās epizodes arī vislielākajam skeptiķim tomēr liks šad un tad pasmaidīt. Protams, jāsaka, ka joki šķiet smieklīgi un darbojas uz skeptiskā indivīda apziņu, ja kas līdzīgs ir piedzīvots. No apziņa, no džouks!!!  

Īsumā mani kontrolpunkti, jauka sieviete ar kuru gribas palikt uz mūžu, bet nevar pateikt, ka ar viņu gribas pamēģināt kādu jauku seksuālo piedzīvojumu… Pārsteidzoši ātri iegūts labākais draugs, ar ko var pārrunāt intīmas tēmas, kamēr sievietes par visu zina visu, savukārt nevar ne ar vienu sev apkārt esošo personāžu normāli izrunāties, skāde… Sajūta, ka aktieri spēlē mūs, meklējot pateiktajā vai darītajā cenšamies pārkāpt robežas paši sevī. Ja ņemat idejās to labāko, tad no filmas sapratīsiet, ka dzīve ir kustība, ar nosacījumu, kamēr tā ir. Darbu vajag darīt nevis uz to iet, un patiesībā, jebkuram no mums ir spējas izkliegt dzīvniecisku dvesmu, pat ja kāda priekšā ir problēmas pie pirmajiem kliedzieniem sevi pazemot. Ar sievietēm nav problēmas sadzīvot, ja nav problēmas sarunāt, un otrādi. Kārtējo reizi pierādās, ka karā visi līdzekļi ir labi un starp veiksmi, ne tikai biznesā, ir maza, šaura robeža.  

Un mīlīši, vienmēr būs kāds, kas teiks, ka atkal baigais Holivudas mēsls, vai vienkārši mēsls, bet svarīgākais ir paša domas. Nav viņiem viss metams zemē. Esiet subjektīvi, bet ar savām domām pateicīgi tiem, kas to dara. Kā domājam par vēsturi, tā reiz domās par mums. Baudiet mirkli, laidiet emocijas ārā, jo esat samaksājuši par šo izklaidi.  

Varu ieteikt painteresēties arī par viņa iepriekšējo garadarbu, kas saucas "Safe men" 1998. gada ražojumā, kā arī gaidām uz ekrāniem nākamo atskaites darbu "The Troubleshooter", kas solās iznākt šogad pat, cerams, arī uz mūsu ekrāniem.  Izbaudiet pavasara saules starus un spēju pasmieties par citiem, un galvenais, pašiem par sevi. 26. maijā apsveicam Džonu ar 39 gadu jubileju, domās vēlot darbīgu, radošu un gaišu prātu… Un  ārpus visa… kad jūs pēdējo reizi masturbējāt!?

Uhh… Paldies kritiķiem! ☺ Šonedēļ aicinām pieteikties un sūtīt savus jāvārdus uz [email protected], lai tiktu par kritiķi komēdijai “Radio pirāti”. Kā jau ierasts – pirmais un desmitais jāvārda sūtītājs saņems divus ielūgumus uz šo filmu.

Filmu "Notinghila", “Četras kāzas un vienas bēres” autori un filmas “Tāda ir mīlestība” režisors piedāvā komēdiju “Radio pirāti”!

1966. gadā – britu popmūzikas ziedu laikos, radiostacija BBC rokenrolam veltīja tieši 2 stundas nedēļā. Bet pirātu radiostacija, kas atradās atklātā jūrā uz kuģa, spēlēja rokenrolu ne vairāk un ne mazāk kā 24 stundas diennaktī. Un 25 miljoni klausītāju jeb vairāk kā puse Lielbritānijas iedzīvotāju šos pirātus klausījās katru mīļu dienu.

Kad Kārlu (Tom Sturridge) izslēdz no skolas, saniknotā māte aizsūta puisi pie krusttēva Kventina (Bill Nighy), lai tas krustdēlam palīdz atrast pareizo ceļu dzīvē. Ironiski, bet Kventins ir šefs pirātiskai radio stacijai “Radio Rock” – tā raida no kuģa Ziemeļjūrā un tajā sapulcējusies visai eklektiska rokenrola dīdžeju komanda. Pats galvenais tajā ir Grāfs (Phillip Seymour Hoffman) – bezkaunīgs amerikānis, radio viļņu dievs un mūzikas fantātiķis. Viņa krāšņo personību papildina vairāki ne mazāk spilgti dīdžeji: Deivs (Nick Frost) – ironisks, inteliģents un nežēlīgi smieklīgs; Sirsnīgais Saimons (Chris O’Dowd) – jauks un īstu mīlestību meklējošs jauneklis; Murrāstundu Marks (Tom Wisdom) – noslēpumains, pievilcīgs un gatavs pārgulēt ar jebko, kas kaut mazliet atgādina sievieti; Dumjais Kevins (Tom Brooke), kuru Dieviņš apveltījis ar īsāko prātiņu cilvēces vēsturē, kā arī Trakais Enguss – iespējams, trakulīgākais tipiņš visā Lielbritānijā.

Dzīve uz jūras ir notikumiem bagāta. Saimons šeit satiek savu sapņu sievieti un apprecas. Lielbritānijas labākais dīdžejs Gevins Keveno (Rhys Ifans) atgriežas no tūres Amerikā, lai atkal stātos savā godpilnajā – Lielbritānijas labākā dīdžeja vietā un saskrienas ar Grāfu. Šī konfrontācija noslēdzas ar nervus kutinošu un dramatisku cīņu.

Bet tajā pašā laikā Lielbritānijas valdība pieņem lēmumu, kas apdraud pirātisko radiostaciju turpmāko darbību…

2 komentāru
  1. ta filma ir nerelai laba ” es milu tevi vecit”
    var vienkarsi parsmieties lidz asaram.. + izbaudit istu amerkianju dzivi 😉

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.