Kā sarunāties ar VĪRIETI, lai viņš tevi SAPRASTU – 7 likumi

Pamatojoties uz sieviešu un vīriešu uztveres, domāšanas un komunikācijas atšķirībām, otra izprašana nav nemaz tik elementārs process, kā pirmajā mirklī varētu šķist. Lai gan ikvienās attiecībās ir savi kāpumi un kritumi, veiksmīgu pāru atslēga slēpjas veselīgas komunikācijas attīstīšanā, veicinot abpusēju cieņu, sapratni un harmoniju. Uzzini, kam vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību!
 
PIRMIE SOĻI
Lai pilnveidotu komunikāciju ar mīļoto, vispirms vajadzētu sākt ar pareiza laika, toņa un vārdu izvēli. Sarunas uzsākšana brīdī, kad tavs vīrietis ir aizņemts ar kādu sev iecienītu nodarbi, nebūs labs lēmums – tas viņu aizkaitinās, jo nebūs iespējams sadalīt uzmanību, un tu jutīsies ignorēta un sāpināta. Toties balss tonis sarunas laikā var kļūt par tavu sabiedroto, lai panāktu vēlamo rezultātu – mierīgs un maiguma piesātināts tembrs daudz spēcīgāk spēs uzrunāt mīļoto, nekā kaujiniecisks un bravūrīgs noskaņojums. Arī vārdu izvēle ir tikpat būtiska – tos centies izmantot pēc iespējas tiešākus un vieglāk saprotamus, tajā pat laikā pasniedzot informāciju samērā smalkjūtīgi, lai neaizvainotu otru.
 
IETEIKUMI CEĻĀ UZ SAPRATNI
Lai arī kā mēs to vēlētos, vīrieši lielākoties tomēr neatpazīst slēptos mājienus un nelasa mūsu domas. Tāpēc laiks atrast viduceļu – kā saglabāt sievišķīgo noslēpumainību, vienlaicīgi sarunājoties ar vīrieti tā, lai viņš spētu uztvert vajadzīgo informāciju?
 
Attiecību zelta likumsja kaut ko vēlies, tad jautā! Abpusēji atklāta, pārliecinoša un skaidra komunikācija ir viens no veiksmīgu attiecību stūrakmeņiem. Izvēloties atbilstošus vārdus, kā arī aprakstot situāciju ar piemēriem, tiek mazināti pārpratumi un minējumi par to, kas patiesībā notiek. Ja vēlies uzzināt, ko tavs vīrietis domā vai jūt – nefantazē par iespējamiem variantiem, bet gan pajautā to viņam. Toties, ja tevī mīt divējādas sajūtas un vēlmes – sakārto savas domas un tikai tad izsakies skaļi.

Apgalvojumu izvēle. Neuzsāc diskusiju ar vispārinātām un pārmetošām frāzēm “tu vienmēr…”, “tu nekad…” utt., tā vietā izmanto apgalvojumu formu ar “es” vai “man”, piemēram, “esmu pamanījusi, ka…”, “pēdējās dienās mani pārņem sajūtas, ka…” – ja diskusija būs centrēta uz tavām sajūtām, partneris nejutīsies kritizēts un būs gatavs konstruktīvai sarunai mierīgos toņos.

Dzimumu uztveres atšķirības. Visbiežāk to, ko sievietes izsaka vārdos, vīrieši parāda ar darbiem. Tāpat vīrieši nespēj vienlaicīgi uztvert lielu daudzumu detaļu (kā to dara sievietes), viņi koncentrējas uz faktiem un konkrētu mērķi, pļāpāšana nav viņu dabā. Šīs atšķirības ir vienkārši jāpieņem, nevis jācenšas otrā pārveidot.

Uzmanība sarunas laikā. Kad mīļotais vēlas izrunāties, uztver to pavisam nopietni – tas taču nenotiek nemaz tik bieži. Lai neizraisītu viņā vilšanos, izslēdz televizoru, telefonu un atliec malā uz brīdi visus savus darbus – sniedz viņam pilnu uzmanību. Atceries – ikviens cilvēks vēlas tikt uzklausīts, arī tavs vīrietis, tāpēc mēģini vairāk klausīties un izjust otru, nevis runāt pati.

Neverbālie mājieni. Komunikācija nav tikai mutiski izteikti vārdi, arī žesti un mīmika var brīdināt par to, ka kaut kas nav kārtībā. Ja tev rūp sava mīļotā pašsajūta un garastāvoklis, negaidi, ka par to paziņos viņš pats – tiklīdz pamani, ka vīrietis ir par kaut ko noraizējies – apjautājies, kas ir noticis un cieni viņa atbildi.

30 sekunžu likums. Brīdī, kad tu jautā pēc viedokļa vai komentāra, vīrietim ir nepieciešams laiks, lai apdomātos. Visbiežāk tā ir pus minūte, kuras laikā labāk paklusēt. Ja nesteidzināsi un pacietīgi gaidīsi viņa teikto – liela iespējamība, ka pēc 30 sekundēm viņš sniegs pamatotu atbildi. Ieklausoties un nepārtraucot viņu, tu iegūsi uzticību, un mīļotais tev atklāsies daudz biežāk.

Visu ar prieku! Pozitīva attieksme un mērķtiecīgums būs vērtīgs balsts veselīgu attiecību veidošanā. Vīrietis jutīsies komfortabli, ja diskusija noritēs pozitīvā gaisotnē un tai būs noteikta funkcija, kas spēs viņu ieinteresēt. Toties asaras un haotiski, nepamatoti izteicieni mīļoto tikai atgrūdīs.

4 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.