Kā padarīt noturīgāku savu vasaras mīļāko aromātu?

https://www.bigstockphoto.com/

Vasara ir jau tepat aiz stūra! Tas ir gadalaiks, kad apkārt zied ne tikai visdažādākās puķes, ievīdamas mūs savā brīnišķīgajā aromātā, bet ziedam arī mēs, sievietes, tērpdamās skaistās, plīvojošās kleitās, reibinot katra ar savu mīļāko aromātu. Vai tas būtu tualetes ūdens, smaržūdens vai parfīms, tā noturība ir atkarīga no vairākiem faktoriem. Lai tas neizgarotu uzreiz pēc lietošanas un valdzinātu apkārt esošos visas dienas garumā, espati.lv iesaka sekot pāris padomiem, kuri palīdzēs noturēt jūsu mīļāko aromātu daudz ilgāk.

Vairāki smaržu slāņi

Smaržu lietošana slāņos ir lielisks veids kā radīt individuālu un personalizētu aromātu, turklāt tas ir tikpat vienkārši, kā iekļaut savā rīta rutīnā aromātisku ķermeņa mitrinātāju vai izsmidzināmu matu kopšanas līdzekli.

Katrai aromātu saimei ir atšķirīgas īpašības un, vienlaikus valkājot vairāk nekā vienu smaržu, jūs varat izveidot pati savu unikālo aromātu. Tādas smaržu notis kā piparmētra, baziliks, apelsīnu ziedi un citrusaugļi ir sinonīmi vārdam “vasara” un tie ir lieliskas sastāvdaļas, lai tos slāņotu vienu virs otras.

Lai smaržas kombinētu pareizi, “smagāko” aromātu izsmidziniet sākumā, bet pēc tam uzklājiet to, kas ir vieglāks. Vieglās smaržas izgaros pirmās, tikmēr smagākās atvērsies pakāpeniski.

Ilgstošs aromāts

Smaržu izsmidzināšana vasaras mēnešos uz ne tik ierastām ķermeņa vietām var padarīt tās noturīgākas. Vasarā karstums var izraisīt jūsu smaržu ātrāku iztvaikošanu, tāpēc smaržu ražotāji iesaka izsmidzināt iecienīto aromātu uz elkoņiem, aiz ceļgaliem un pat uz nabas. Tas palīdzēs novērst to ātru “pacelšanos” no ādas, jo tās parasti ir ķermeņa vietas, kuras ir pasargātas no tiešiem saules stariem.

Pārliecinieties, ka lietojat pareizo aromāta formu. Atkarībā no tā, cik ilgi jums nepieciešams, lai smarža saglabātos un dzīves situācija, kurā to lietojat, būs atkarīgs no tā vai jums vajadzētu izvēlēties EDT vai EDP. Siltāks laiks un augstāka ķermeņa temperatūra nedaudz palielina smaržas attīstības un izkliedes ātrumu.

Tualetes ūdens aromāts ilgst apmēram četras stundas, tie satur mazāku daudzumu ēterisko eļļu, kas nozīmē, ka smarža ir vieglāka un tai nav spēcīga aromāta, kas ir lieliski piemērots nēsāšanai karstā laikā. No otras puses, smaržūdens nodrošina bagātīgāku un dziļāku aromātu, kas ilgst apmēram sešas stundas, turklāt tas ir lieliski piemērots tiem, kas visu dienu ir ārpus mājas un vēlas smaržas ar ilgstošu noturību.

Smaržu uzglabāšana

Smaržu pudelīšu uzglabāšanas veids var būtiski ietekmēt to mūžu, jo īpaši vasarā. Atstājot aromātu gaišā, mitrā vietā, sabruks tā notis un tas pamazām sāks ietekmēt smaržu. Parfimēri iesaka iecienītākās smaržas uzglabāt sausā, vēsā vietā (pat ledusskapī), lai tās atdzesētu un uzturētu to svaigumu. Atdzesējot smaržas, kurām ir atsvaidzinošas, vēsas notis, to aromāts tiks pastiprināts vēl vairāk.

Uzklāšanai ir nozīme

Smaržu uzklāšanas veids arvien attīstās un ir atvēris jaunu ēru mūsu receptoriem. Lietošanas stils, produkta apjoms un aromāta atrašanās vieta ir būtiski jautājumi, jo klienti tos turpina apšaubīt – kāpēc vienkārši izsmidzināt, ja smaržas uz savas ādas var uzklāt arī ar otiņu?

Arī parfimērijas veikalos ir ievērojami pieaudzis to klientu skaits, kuri izmanto smaržas uz matiem, pateicoties jaunajam matu miglas jaunievedumam. Tagad jūs varat izsmidzināt savas ikdienas smaržas matu galos pēc to mazgāšanas, lai brīdī, kad tie ir mitri, atbrīvotu savu iecienītāko aromātu.

Smaržas ilgāk noturēsies uz jūsu ādas, ja izsmidzināsies tās, turot smaržu pudelīti vismaz 15 cm no ādas, jo tas novērsīs lielo pilienu nonākšanu uz ādas.

Mitrināšana

Mitrinošie ķermeņa kopšanas līdzekļi lieliski palīdz smaržām turēties uz ādas un izgarot pakāpeniski. Līdzīgi kā grima pamats jeb praimeris pirms kosmētikas uzklāšanas. Ja vēlaties, lai jūsu smaržas noturētos vēl ilgāk, pirms to lietošanas nomazgājieties dušā un uzklājiet uz ādas kādu mitrinošu ķermeņa krēmu vai losjonu, bet pārliecinieties, ka jūsu āda ir sausa nevis mitra.

Iztiekam bez ierīvēšanas

Tā kā siltums pastiprina jebkuru aromātu, vasaras mēnešos mēs visbiežāk izvēlamies vieglus un kraukšķīgus aromātus. Gandrīz ikviens no mums grēko ar pārmērīgu smaržu izsmidzināšanu, jo īpaši, ja mīlam kādu konkrētu aromātu, tomēr vasarā mazāk ir vairāk. Pilnīgi pietiks ar 1 vai 2 pūtieniem, lai jūsu aromāts priecētu, nevis izraisītu galvassāpes.

Pēc smaržu izsmidzināšanas nav vēlams berzēt kopā plaukstu locītavas kā tas ir ierasts, jo tas ietekmē smaržu. Berze un karstums var ietekmēt augšējās un vidējās notis, izraisot ziedkopu aromāta kraukšķīguma zaudēšanu. Tas arī intensīvi sajauc smaržas ar jūsu dabīgajām ķermeņa eļļām, kas var izmainīt smaržas veidu, tāpēc vislabāk ir vienkārši izsmidzināt smaržas un ļaut tām iegrimt ādā.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.