AFRODĪZIJI – kaislīgākai dzīvei un attiecībām

Ļaudis visā pasaulē tic atsevišķu uzturproduktu jeb afrodīziju spējām baudas, kaisles un iekāres veicināšanā. Vārds “afrodīzijs” cēlies no mīlas dievietes Afrodītes vārda un apzīmē vielas, kas pastiprina uzbudinājumu un dzimumtieksmi, taču zinātnieki gan joprojām nespēj rast neapgāžamus pierādījumus tam, vai jūtas patiesi uzkurina uzturs vai mūsu iztēle un fantāzijas…

Britu enciklopēdijā par afrozīdisku uzturu atrodams šāds izskaidrojums: “Jebkura labi pagatavota maltīte var izraisīt cilvēka organisma psihofizioloģisku reakciju, bet juteklisko reakciju – apetīti rosinošais izskats un maltītes patīkamā smarža, savukārt taustes izjūtas rada eiforiju, kas var novest pie seksuālām izpausmēm.”

Tātad – gudri kombinētas, pareizi sagatavotas un ar nolūku pasniegtas uzturā lietojamas vielas, augi, ēdieni vai dzērieni savienojumā ar kārdinošu izskatu, neatkārtojamu garšu, smaržu un atbilstošu noskaņojumu spēj radīt brīnumus!

POPULĀRĀKIE AFRODĪZIJI

Jūras veltes

Austeres ir vienas no slavenākajiem afrodīzijiem. Austeru ķīmiskais sastāvs sievietēs izraisa iekāri, bet vīriešiem stiprina potenci. Seksuāli rosinošs ir pats ēšanas rituāls, sākot ar čaumalas atvēršanu un beidzot ar veselas austeres norīšanu. Tās bagātas ar cinku, dzelzi un B12 grupas vitamīniem. Arī garneles, omāri, vēži, zobenzivs arī ir spēcīgi iekāres radītāji.

Vārds kaviārs cēlies no persiešu „khav – jar” un nozīmē „spēka gabals”: persieši uzskata, ka kaviāram ir spēku atjaunojošas un dzīves ilgumu palielinošas spējas. Gan sarkanie, gan melnie zivju ikri satur A, C, PP un B grupas vitamīnus, tajos ir maz tauku, daudz minerālvielu un cinka. Iztēli un fantāziju rosinošs noteikti ir kaviāra pasniegšanas un baudīšanas veids.

Garšvielas


Čili, karijs, kurkuma, muskats, kanēlis, anīss – saprāta robežās pievienotas ēdieniem vai dzērieniem, tās paātrina vielmaiņu un uzlabo asinsriti. Hormoni tiek ražoti straujāk un cilvēks „sasilst”. Kardamons Indijas medicīnā ir atzīts līdzeklis pret impotenci. Dzērienu gatavo no piena, medus un saberztām kardamona sēklām. Jau trešajā gadsimtā pirms Kristus dzimšanas tika uzskatīts, ka krustnagliņas uz vīriešiem atstāj stimulējošu ietekmi. Patiesībā krustnagliņas ir lielisks gremošanas veicinātājs. Savukārt visa vaniļas pievilcība slēpjas tās patīkamajā, viegli uzbudinošajā smaržā.

Dārzeņi

Sīpoli – vieni no pazīstamākajiem afrodīzijiem. Tie veicina asinsriti, atjauno spēkus. Ir zināms, ka jau senatnē sīpolu sula, sajaukta ar medu, bijusi sava veida viagra arābu tautām, taču francūži vēl šodien jaunlaulātos cienā ar sīpoliem pēc pirmās kopā pavadītās nakts.

Arī ķiploki ir vieni no visplašāk lietotajiem afrodīzijiem, īpaši iecienīti tie ir Japānā, Ēģiptē, Grieķijā, arī Eiropā. Ķiploki veicina asinsriti un kuņģa sulas izdalīšanos.

Selerijas sēklas, kurās atrodas visvairāk uzbudinošo vielu, veicina gremošanu un ietekmē dzimumtieksmi. Seleriju sēklas parasti pasniedz kopā ar austerēm un citiem ēdieniem. Slaveni afrodīziji ir arī sparģeļi un artišoki. Gan sava eksotiskā izskata, gan augstās uzturvērtības dēļ šie dārzeņi jau sirmā senatnē bijuši izcilas augstmaņu un dižciltīgo ļaužu delikateses.

Sēnes

Trifelēm jau Senajā Romā tikušas piedāvātas afrodīzija īpašības, tāpēc tās pasniedza imperatoriem. Mūsdienās ķīmiskie testi ir parādījuši, ka trifeles patiesi pastiprināti ražo vīrišķos hormonus, tām piemīt nomierinošs efekts, kas cilvēkus noskaņo uz mīlestības nots.

Gaļa, olas, piena produkti

Putnu gaļa, dažādas pastētes satur daudz proteīna, kas arī vairo seksuālo enerģiju. Neapstrīdams afrodīzijs ir siers – izcils olbaltumu un kalcija avots, izsmalcināts savās garšas niansēs, daudzveidīgi izmantojams gan kā atsevišķs produkts, gan kombinācijās ar daudziem citiem pārtikas produktiem.

Rieksti

Lazdu rieksti, valrieksti, mandeles, pilstācijas – nav otra tik universāla produkta kā rieksti. Tie ir ne tikai vērtīgs uzturlīdzeklis, bet arī gadsimtiem ilgi plaši izmantoti skaistumkopšanā. Riekstos ir daudz vitamīnu, mikroelementu, olbaltumu, tie sniedz baudu ne tikai garšas sajūtām, bet arī ādai. Rieksti spēcina organismu, uzlabo smadzeņu darbību, tiem ir uzbudinoša iedarbība.

Ogas, augļi

Seksuālas tieksmes raisošas vielas ir vīnogās, granātābolos, fizāļos, banānos, zemenēs, avokado, kazenēs. Vēstures liecībās meklējot pierādījumus, apstiprinās fakts, ka katram no minētajiem augļiem jau senatnē atklātas enerģiju, baudu un seksualitāti vairojošas īpašības.
 
Cidonijas nereti uzskata par to „ābolu”, ko Ieva patiesībā pasniedza Ādamam paradīzes dārzā… Pateicoties cidoniju intensīvajai krāsai, smaržai un daudzajām sēkliņām grieķi šo augli sauc par mīlas dievietes Afrodītes augli. Arī šodien dažās zemēs kāzu ceremonijas laikā jaunlaulātie ēd cidonijas, lai laulība būtu saskanīga un laimīga.

Saldumi un dzērieni

Vismaz  pieci simti gadu šokolāde tiek uzskatīta par spēcīgu afrodīziju un vispārēju kaifa avotu. Tā satur smalkas ķīmiskas vielas, kas cilvēka smadzenēs izraisa eiforijai līdzīgu efektu un ātri atjauno enerģiju. īpaši tumšā šokolāde cilvēku dara laimīgāku un uzlabo noskaņojumu, bet romantiskās attiecībās tas ir būtiski. Šokolādes erotiskais līdzgaitnieks ir arī marcipāns. Savukārt Austrumos iecienīts sieviešu iekārdināšanas līdzeklis ir halva.

Šampanietis! īsts šampanietis cilvēka galvā paveic brīnumainas lietas! Tas ir baudas dzēriens, kas liek iekārot vēl vairāk baudas! Arī pudele laba sarkanvīna viennozīmīgi ir romantiskas noskaņas radītājs un sabiedrotais! Un tomēr, arī te vēlreiz der atgādināt – kas par daudz, tas par skādi. Tas viennozīmīgi attiecas arī uz dzērieniem-afrodīzijiem.


6 komentāru
  1. “Seksuāli rosinošs ir pats ēšanas rituāls, sākot ar čaumalas atvēršanu un beidzot ar veselas austeres norīšanu”
    Autors pats kaadreiz ir megjinajis austeri atveert? Kas tur seksuals, biezhi vien taas ir mokas, pie tam biistamas, ar nazi ne reizi vien gandriz rokaa caurums izdurts.
    Bet nu bullshits tie visi afrodiziji, manuprat.

  2. ha-ha …:) austeres parasti nebauda tāpat vien, aiz neko darīt…:) Sevi cienoši ļaudis tās pasūta jau sagatavotas lietošanai, izbaudot tieši to gastronomisko rituāla pusi:):):) Šī produkta atvēršanai ir speciāli naži, kas nesagādā grūtības austeres atvērt. Ar parastu ķēka nazi biezajā čaumalā bakstoties, ne tikai pie cauruma rokā tiksi….

  3. Ak, atklaji man Ameriku – ir specials nazis! 😀 Man tadi ir veseli divi majas, ja kas. Austeres edu gan aiz neko darit, skatoties TV, gan pasutu restorana kadaa piejuras ciemataa 🙂

  4. Ir garšotas tās austeres, laikam gaumes jautājums, bet, ja kaut kā gluma un pēc sālsūdens garšojoša norīšana rada iekāri, tad laikam tikai tajā, kas uz to visu noskatās. Tiesa manā partnerī mana sejas izteiksme vairāk raisīja smieklus, nevis iekāri.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.