Kā NAUDA spēj izpostīt tavas ATTIECĪBAS

Tas, kā attiecamies pret naudu un finansēm, ļoti labi izgaismo mūsu attieksmi pret sevi un dzīvi kopumā. Ne velti naudas esamība-neesamība spēj celt-graut arī mūsu pašapziņu, tāpēc finanšu jautājums vienmēr bijis viens no slidenākajiem, runājot par attiecību veidošanu un atklāšanos otram. Rezultātā reizēm noder pārskatīt prioritātes un kopīgos nākotnes plānus – arī finansiālos – lai izbēgtu no liekiem strīdiem un pārpratumiem, kas var novest pat līdz attiecību izjukšanai.

Nauda kā prioritāte? Kam atdodam savu uzmanību, to arī piesaistām. Veltot visu enerģiju turības uzlabošanai, bet atstājot novārtā mīļoto, naudas krājumi palielinās, taču attiecības cieš. Lai tā nenotiktu, neļauj naudai kļūt par pašmērķi un kontrolēt tevi un tavas attiecības – iemācies ik pa brīdim arī apstāties un izbaudīt darba augļus – kopā ar otru pusīti. Nemitīga dzīšanās pēc naudas dvēseli nesilda, labas un sirsnīgas attiecības gan.

Sacensība – kuram lielāki ienākumi? Partneris nav tavs sāncensis, jūs esat viena komanda. Vēlme norādīt uz to, ka pelni vairāk, ir lieka un nestimulējoša. Turklāt – ja partneris otra paveikto darbu vērtē tikai un vienīgi pēc iegūtās naudas summas, nevis gala rezultāta, atdeves, centības un prieka par paveikto, tas ir īpaši aizvainojoši. Jo vairāk atbalstīsiet viens otru un virzīsieties uz kopīgi nospraustiem mērķiem, jo labklājīgāka un veiksmīgāka būs jūsu kopdzīve. Komandā ir spēks!

Pārāk bieži strīdi par naudas tēmu? Varbūt esi piefiksējusi, ka ikdienas strīdi un emociju izlāde – dzēlīgas piezīmes, kas vērstas uz partneri, gandrīz vienmēr saistītas ar naudas problēmām? Ja tā, tad pienācis laiks nopietnai sarunai ar partneri. Atmetiet pārspīlētās emocijas un uzsāciet konstruktīvu diskusiju. Izveidojiet kopīgu rīcības plānu un atrodiet tieši savam pārim piemērotu risinājumu. Esiet atklāti un nebaidieties izteikt savas patiesās domas!

Dusmas par to, kā tiek tērēta kopīgā nauda? Lai izvairītos no abpusējiem pārmetumiem un slēpta/atklāta aizvainojuma, jau attiecību sākumposmā vēlams vienoties par ģimenes budžeta funkcionalitāti – ar konkrētiem tērēšanas/taupīšanas likumiem. Īpaši svarīgi tas ir partneriem, kuri auguši atšķirīgos ģimenes modeļos – ar dažādu izpratni par to, kurš atbild par finansēm un kādā veidā tās tiek pārvaldītas. Ieviešot regulāru budžeta plānošanas rituālu, kur bez steigas un stresa tiek pārrunāti plānotie tēriņi, nepieciešamie iekrājumi un vajadzība pēc personīgās kabatas naudiņas – jūs izvairīsieties no liekiem strīdiem un vairosiet attiecībās drošības sajūtu.

Vērojama tendence noklusēt informāciju par finansēm? Kvalitatīvas un laimīgas attiecības nav iedomājamas bez abpusējas uzticēšanās. Ja kāds no jums apzināti vēlas slēpt savu finansiālo stāvokli – ienākumus un iekrājumus, jājautā – kas tam par iemeslu? Tās ir šaubas par otra godaprātu? Varbūt baidies pilnībā atklāties? Lai nepārņemtu tādas sajūtas kā kauns, bailes un aizvainojums, no kurām ir visai grūti atbrīvoties, šos jautājumus jāpārrunā jau laicīgi. Turklāt – ja atklāsi, ka jums ir pavisam atšķirīga attieksme pret naudas jautājumiem un neviens tos nevēlas grozīt – būsi priecīga, ka esi uzzinājusi par to jau laikus.

Mīlestība vai nauda? Veselīgās attiecībās nauda var būt kā acis priecējoša glazūra. Kā iespēja regulāri pavadīt brīnišķīgu ģimenes atvaļinājumu; kā pamats, lai būvētu ģimenes ligzdiņu utt. Ja tomēr tavs pamatkritērijs partnera izvēlē ir viņa naudas maks, pastāv milzīga iespējamība, ka attiecības būs īslaicīgas un neizdevušās. Neviens miljons nespēj aizstāt patiesas rūpes un mīlestību.

4 komentāru
  1. chau es zinu man ir tikai 14 gadi, bet es tieshaam zinu kaa nauda sabojaa attiecibas… protams man tas sabojaataas attieciibas ir ar teeti.. tgd pastaastiishu iisi kaa. man teetis palika skops no taas dienas kad vinjs saaka vairaak pelniit un tgd vinjssh to naudu teere uz sevi un mammu, kad es paprasu vinjas 5euro vinjsh saka kad vinjam nav, bet es neticu jo es redzeeju kad vinjam tur bija ap 20 euro un tgd vinjsh man visu laiku saka ja es gribu eest vinjsh saka lai es pati par savu naudu eju pirkt to edu kaa es varu nopirkt sev eest ja man tikai 14 gadi … un deel vinja es ari katru dienu striidos ar mamu njo vinjs speciaali kautko samelo lai uz manim mamma raajas piem es atnaaku no treninja maajas un mamma saak raties kad es nenomazgaju kruzi pat ja es visu dienu nebiju maajas jo es biju skolaa…. un taa kruze bija teeta bet vinjsh teica ka taa nav vinja… atbildat man luudzu vai vinjs ir labs tetis.. ja protams juus tik daudz izlasiijaat;) cerams jums patika man mini staasts..!!!:)

  2. Finansējuma piesaiste Jūsu uzņēmuma attīstībai. Piesaisti naudu jau tūlīt un sāc augt kopā ar Cityfinances! [cenzēts]cityfinances.lv

  3. Manuprāt aizdevums biznesam ir ātrākais veids ka paplašināt biznesu un veikt tā izaugsmi. Citi veidi arī ir ļoti efektīvi, bet aizņem lielāku laiku. cityfinances.lv/rekinu-finansesana/

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.