Finansiāli ATKARĪGA no vīrieša – PAR un PRET

Iedomāsimies – esam atradušas izskatīgu, gudru vīrieti, kurš vēl pie tam ir traki bagāts. Vai kāda no mums atteiktos kļūt par mājsaimnieci – dzīvot greznā savrupmājā, pirkt visu, ko vien sirds kāro, baudīt atpūtu siltajās zemēs un neko nedarīt? Ja šaubies, tad šis raksts domāts tieši Tev – izvērtēsim plusus un mīnusus, ar kuriem sastopamies, ja kļūstam finansiāli atkarīgas no vīrieša.
Pat ja vārds atkarība neizklausās īpaši iepriecinoši, dzīvošana uz vīrieša rēķina sev līdzi nes arī pozitīvus aspektus.

Bezrūpība.
Sievietes stresa līmenis – minimāls, viņa jūtas aizsargāta, var paļauties uz partneri un nebaidīties par savu un savu bērnu nākotni.

Izglītošanās.
Iespēja izglītoties, kā arī radoši darboties, pašrealizējot savus slēptos talantus un nepiepildītos sapņus, neraizējoties par finansiālo pusi un laika trūkumu.

Akmens laikmeta
burvība. Sievietes loma ģimenē – pavarda uzturēšana un bērnu audzināšana. Vai Tev šāds ģimenes modelis šķiet pievilcīgs un rada prieku? Ja jā, tad iegūs visa ģimene, jo būs daudz vairāk laika, kad rūpēties par bērniem un visu ģimeni kopumā.

Skaista, kopta sieva – apmierināts vīrs.
Beidzot ir laiks un iespēja savest kārtībā arī savu ārējo izskatu, pārsteigt un iepriecināt mīļoto ik dienu, rezultātā – prieks skatīties uz sevi spogulī, kā arī laimīgs un apmierināts vīrs.
Visam vienmēr ir arī otra puse. Ar ko mums jārēķinās, dzīvojot bezrūpīgu dzīvi?

Brīvības un neatkarības trūkums.
Nauda ir sava veida spēks un vara, tādējādi, ja noteicējs ir vīrietis, sievietes runas tiesības ar katru dienu var mazināties. Toties, ja nav izvēles iespējas, tad ar laiku sieviete sāk justies kā iesprostota, ar zemu pašvērtējumu. Nav ticība, ka arī viņa pati var veidot karjeru un nodrošināt sevi.

Bailes aiziet.
Bailes aiziet no vīra (pat nelaimīgā laulībā), jo finansiālā atkarība ir iedragājusi sievietes pašapziņu, zūd priekšstats par savām interesēm un vēlmēm, citu izeju neredz, jo ir bail palikt bez iztikas līdzekļiem un mājvietas.

Prom-esamība.
Vīrs, cītīgi strādājot un pelnot lielo naudu, neatrod brīvu laiku ne priekš sievas, ne bērniem (sliktākajā gadījumā vienīgās brīvās minūtes tiek pavadītas ar mīļāko).

Finansiālā atkarība – slimība.
Jā, tik tiešām, pastāv arī šāds slimības paveids! Uzmanies, ja pamani sevī šādas pazīmes: sieviete konkrētajā attiecību modelī sāk justies kā bērns, bet vīrietis – kā tēvs; sieviete nekad mūžā nav sevi uzturējusi; nespēja aizstāvēt (arī izteikt) savu viedokli, lai gan vēlme pastāv; ir aizmirstas pat naudas menedžēšanas pamatiemaņas.

5 komentāru
  1. Kad meklēju darbu, kādu laiku dzvoju drauga paspārnē un teikšu, tas nav priekš manis. Pašcieņa potīšu līmenī, atkarības sajūta – nepanesama, neskatoties uz puiša centieniem mani nomierināt. Ar pirmo algu izmaksāju draugam pusdienas, jo man patīk, kad ir sava nauda :).

  2. Savu naudu vajag, es pat teiktu – tas ir obligāti! Piekrītu slapmai – tas ir pašcieņas jautājums, tā ir sajūta, ka es arī varu un man par visu nav jāatskaitās!

  3. mes tiesi ar partneri runajam, vins teica, ka varu iet prom no darba, kas man tiesam nepatik, un nodoties savam hobijam, ar kuru pagaidam nevaru nopelnit vairak par zekjubiksu naudu. Bet es laikam ta nespetu. pat ja biroja darbs mani dara nelaimigu, tad sedet majas un dzivot no daziem projektiem un lugt naudu jebkam…. Jau tagad reizem vins izsaka kadu komentaru par maniem terinjiem, kas ne tuvu nav parmeriga iepirksanas. Bet tajas situacijas tam pat nepieversu uzmanibu, jo ir parlieciba – mana nauda, ka gribu, ta tereju. Pat nevaru iedomaties, ka butu, ja naktos atskaitities. Tas tapat kaa atgriezties pusaudza vecuma un atskaitities mammai.

  4. no pieredzes – vīrieši nespēj saprast kam tev tā trešā soma un piektā lūpu krāsa! BET man kā sievietei to vajag, tas ir tāds sevis palutināšanas veids, ko neatļautos, ja man visu sponsorētu vīrs un nedod dies vēl būtu viņam jāatskaitās. Viņam ir jausmas nav cik izmaksā visa mana skaistuma kopšana – ko nezin, tas nesāp un nerada stresu 🙂

  5. Šajā situācijā – sievietes finasiālajā atkarībā no vīrieša, neredzu pilnīgi nevienu pzitīvu iezīmi, patiešām nevienu. Vai jūs pazīstat kādu laimīgu sievieti, kas ilgstoši dzīvo un pārtiek no vīrieša naudas?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.