Kā attīrīt APAVUS no SĀLS nosēdumiem

Sāls uz ietvēm mums, sievietēm, var sagādāt milzīgas galvassāpes! Dodies uz darbu ar saviem tikko nopirkatjiem, jaunajiem zābakiem un še tev, birojā tie izskatās pavisam nelāgi. Ko iesākt? Lūk, pāris noderīgi padomi!

Etiķis vai citronu sula. Pirmā palīdzība pret sāls nosēdumiem uz ādas zābakiem. Kad esi maigi patīrījusi nosēdumus ar kādu no šiem līdzekļiem, notīri tos ar tīru, mitru lupatiņu.

Trauku mazgājamais līdzeklis. Tici vai nē, bet tas ne tikai notīra netīros traukus, bet lieliski der arī zamša zābakiem! Pēc līdzekļa lietošanas, noslauki ar citu, mitru lupatiņu saziepētās vietas. Tikai neberzē stipri, lai nesabojātu zamšu.

Sīpolu pusīte. Kā saka, vecmāmiņu laika padomi tie labākie. Pārgriez sīpolu uz pusēm un norīvē sāls vietas.

Olīveļļa. Noslauki zābakus ar mitru drāniņu un tad iezied ar parasto pārtikas olīveļļu. Tā ne tikai palīdzēs atbrīvoties no sāls, bet arī no švīkām uz ādas zābakiem.

Žāvē pareizi. Kad esi atbrīvojusies no sāls, mitros apavus liec nožūt ZEM radiatora, lai tie nožūtu istabas temperatūrā. Ja žāvēsi apavus karstā vietā, tie kļūs cieti, īpaši sāls vietās.

Ziepes + ūdens. Ja, ienākot iekšā, esi konstatējusi, ka tavus ādas zābakus rotā baltās sāls svītras, sagatavo siltu ziepjūdeni un ar mīkstu švammīti tos ātri vien varēsi notīrīt!

Parūpējies par saviem apaviem jau pirms iešanas ārā, iesmērējot tos ar kādu atbilstošu aizsargkrēmu un/vai pārklājot ar speciālo apavu kopšanas līdzekli. Vislabāk to darīt iepriekšējā vakarā, lai apavi līdz rītam paspētu nožūt.

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.