5 vērtīgi ieteikumi PAVASARA APAVU kopšanai

Pavasaris lēnām plaukst un apavi mūsu kājās mainās. Siltos ziemas zābakus nomaina pavasarīgu materiālu, modeļu un krāsu dažādība – ir taču pienācis laiks palutināt savas kājas! Līdz ar to arī kopšana ir mazliet citādāka, jo pavasarīgāku laika apstākļu dēļ varam atļauties nēsāt lakādu un zamšu, kā arī beidzot doties skriet iemīļotajos baltajos sporta apavos.

Apavu skaistuma un ilgmūžības atslēga ir apavu kopšana trīs pareizos soļos, kas ir – tīrīšana, kopšana un impregnēšana, turklāt tieši šādā secībā. Taču, izrādās, ka ir vēl daži ieteikumi, ko vērts ņemt vērā, lai tavi jaunie pavasara apavi būtu skaisti visu sezonu!

NĒ MITRĀM KĀJĀM! Īpaši pavasara sākumā, kad sniegs kūst, jāpadomā par apavu un arī savu kāju aizsargāšanu no mitruma. Impregnē savus jaunos apavus uzreiz, kā esi tos iegādājusies, neļauj tiem uzsūkt mitrumu! Pirmajā reizē ar līdzekli apstrādā 2-3 reizes ar aptuveni 20 minūšu intervālu, lai līdzeklis iesūktos materiālā un nožūtu. Turpmāk, ja ir mitrs, tad aptuveni 20 minūtes pirms došanās ārā. Impregnēšana pasargā ne tikai no mitruma un netīrumu veidošanās, bet apavus ir arī vieglāk tīrīt un, kas ir īpaši svarīgi košajiem apaviem, krāsa saglabāsies ilgāk!


ĪPAŠA UZMANĪBA DEKORATĪVAJIEM ELEMENTIEM! Nereti tieši pavasarī sākam nēsāt interesantus apavu modeļus ar dažādiem dekoratīvajiem elementiem un vīlēm. Tās ir vietas, kur uzglabājas daudz netīrumu un mitrums, kas bojā materiālu un šuves, tāpēc neaizmirsti iztīrīt un apstrādāt pret mitrumu arī šīs vietas! Ja lieto porolona švammītes spīdumam, tad ik pa laikam palutini savus apavus, piesūcinot tos ar ādu mitrinošu balzamu vai krēmu. Šīs švammītes sausina ādu un var izraisīt materiāla plaisāšanu, kas neatgriezeniski sabojās jebkurus tavus lieliskos apavus.

ZAMŠĀDAS KOPŠANA! Samtainais un elegantais materiāls prasa īpašu rūpību. Regulāri un pareizi kopjot ir iespējams saglabāt tā izskatu, bet tas, protams, prasa vairāk laika un pacietības. Gadījumā, ja apavi ir samirkuši, pagaidi, kad tie izžūs un tikai tad notīri ar speciāli zamšam domātu kaučuka vai gumijas birstīti un, ja ir nepieciešams, arī ar zamšādai paredzētu līdzekli. Pēc zamša materiāla krāsošanas ar zamšam paredzētu krāsu vai arī impregnēšanas, tie ir uzmanīgi jāizķemmē ar smalku drāšu birstīti, lai atdalītu un piepaceltu matiņus. Vari izmantot arī seno metodi – zamšādas apavus iztīri ar birstīti paturot tos virs tvaika.

TIEŠĀM BALTI APAVI! Ja tu nēsā baltus apavus, tad zini, cik netīkami ir netīrumi uz tiem. Kopšana gaišiem materiāliem ir tāda pati kā tumšiem, bet šeit ir īpaši svarīgi jebkuru līdzekli vispirms pamēģināt uz kādas mazāk redzamas vietas. Tu taču negribētu tos nejauši sabojāt! Ja baltie ādas apavi ir sākuši dzeltēt, tad gaišākus tos padarīsi ar maisījumu, kura sastāvā puse ir ūdens un puse citrona sulas. Baltiem auduma apaviem vari izmantot ne tikai šo maisījumu, bet arī ēdamkaroti sodas sajauktu ar ūdeni. Ierīvē izveidojušos pastu tieši uz traipa un notīri pēc tam, kad tā ir izžuvusi, un tavi baltie apavi atkal būs tīri!

MĀKSLĪGĀS ĀDAS KOPŠANA!
Lakādas apavus kopt ir ļoti vienkārši. Ikdienā pietiek tikai ar mitru auduma lupatiņu, bet ik pa laikam spīdumu vari atsvaidzināt un traipus noņemt ar speciālu lakādas kopšanas līdzekli un drāniņu. Tāpat arī gumijas zābakus, kuriem ir tik daudz krāšņu modeļu, ka nešķiet dīvaini tos nēsāt arī ikdienā, vari tīrīt ar mitru lupatiņu, kura ir samērcēta ziepjūdenī. Pēc tam tos nosusini. Tāpat vari kopt arī jebkurus mākslīgās ādas apavus, jo šis materiāls nav porains kā dabīgā āda, tātad neuzsūc mitrumu.

6 komentāru
  1. Neko vairāk par melniem vai baltiem apaviem nekad neesmu atļāvusies pirkt, jo žēl, ka tāds zili raibs, vai rozīgs sandalis būs jāmet ārā jau pēc 3 uzvilksānas reizēm :(.

  2. Man gan ir dažādās varavīksnes krāsas un nemaz nav tik traki! Ja nav gluži drēbes virsa, tad var mierīgi vilkt kaut tagad, bet ja ir – tad pagaidu sausākas dienas!

  3. Auduma apaviem ir pieejami speciāli apavu šampūni, tā kā tos arī var iztīrīt 🙂

  4. Apavu šampūni nelīdz – esmu izmēģinājusi. Man bija skaistas gaiši violetas auduma kurpes, kas bija kļuvušas nedaudz netīras. Pēc šampūna lietošanas visi netīrumu iesūv=cās tikai dziļāk un apavi palika violeti pelēki.

  5. Apavi var būt krāsaini, taču lai tie kalpotu ilgi, tiem ir jābūt no dabīgās ādas un vēlams vienā tonī, jo šobrīd var nopirkt gan sarkanus, gan zaļus, gan zilus utt. apavu krēmus. Pārējās krāsainās kurpes tikai uz svētkiem…

  6. Bet vai kāds zina, kā tīrīt baltus gumijas zābakus? Vispār tie arī pieder pavasara laikam. Lietus ir bieža pavasara sastāvdaļa…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.