Kā un kādēļ IZLASĪT vismaz 5 GRĀMATAS mēnesī?

Par grāmatu lasīšanas lietderīgumu diskusijas bijušas vienmēr. Citi uzskata, ka tas attīsta cilvēka domāšanu un spriest spēju, kamēr citi ir pārliecināti, ka tā ir lieka laika tērēšana. Lūk, ko tev var sniegt regulāra gāmatu lasīšana!

Jaunas idejas. Grāmatu lasīšana ir lielisks veids jaunu ideju ieviešanai savā dzīvē. Grāmatas par ceļojumiem, interjera grāmatas vai grāmatas par kādiem hobijiem – gandrīz jebkurā grāmatā iespējams atrast iedvesmojošas idejas, ko īstenot arī savā ikdienā!

Zināšanas. Ir patīkami runāt ar zinošiem un izglītotiem cilvēkiem. Jo vairāk tu lasīsi, jo vairāk informācijas uzņemsi un varēsi ar to dalīties arī ar citiem.

Sevis disciplinēšana. Nostādi mērķi – izlasīt konkrētu grāmatu skaitu konkrētā laikā. Izaicini sevi! Šis ir lielisks veids sevis motivēšanai un iekšējai stiprināšanai.

Ietaupījums. Iespējams, ka tu jau sen sapņo apgūt kādus kursus! Lasīt grāmatas, kas saistītas ar konkrēto sfēru (dodies pēc tām uz tuvāko bibliotēku) noteikti ir lētāk nekā maksāt par kursu apmeklēšanu. Turklāt, lasot, varēsi saprast vai šī joma ir tiešām tev piemērota.

Tu domāsi plašākā kontekstā. Grāmatu lasīšana un jaunas informācijas uzņemšana, perfekti attīsta smadzeņu darbību un cilvēka domāšanu. Lasot, tu sāksi redzēt un domāt plašākā kontekstā nekā līdz šim, jo būsi uzņēmis jaunas teorijas, uzskatus un viedokļus.

Komunikācija. Ja sāksi regulāri lasīt, tev vairs nebūs nekādu problēmu jebkurā laikā uzsākt diskusiju par kādu tēmu. Tev būs ko teikt, un tevī būs interesanti klausīties.

Atslodze no ikdienas. Ja vēlies vakarā atslēgties no ikdienas problēmām un spriedzes, noteikti derēs kāds romāns vai detektīvs. Tas ne tikai sniegs iespēju atpūsties no dienā uzņemtā stresa, bet arī atturēs no televīzijas skatīšanās, kas pirms miega jau tā nav ieteicama!

8 komentāru
  1. Gribu izveikt mini pētījumu: cik grāmatas, gada laikā, izlasa šī raksta skatītāji. Man gadā sanāk 21 lasāmās grāmatas un 28 audiogrāmatas, t.i. ap 4 grāmatām mēnesī. Ir mēneši, kad izlasīts tiek vairāk, citos – mazāk. Kā ir jums?

  2. Ap 0 vai 1 grāmata mēnesī ;). Kaut kur 8 grāmatas gadā. Visvairāk izdodas palasīt tieši tagad – ziemā. Starp citu, kādas grāmatas jūs lasāt? Man patīk vēstures grāmatas.

  3. Nereāli. Esmu kā vāveres ritenī. Lai arī gribētos kaut ko palasīt, taču vienkārši nav laika!

  4. Lasu diezgan daudz. Līdzīgi, kā pirmā ieraksta autore/ors, ap 4-5 grāmatas mēnesī. Nedaudz vairāk, kā 50 grāmatas gadā. Lasu dažādu jomu darbus. Sākot ar biznesa literatūru, zinātniskajiem darbiem, vēstures grāmatām, daiļliteratūra un beidzot ar bērnu audzināšanas un pareiza uztura rokasgrāmatām. Cenšos mēnesī izlasīt pa grāmatai no katras jomas, ja ir kāda aktuāla tēma, tad iedziļinos tajā, izlasot par to vairāku autoru darbus. Piebildīšu, ka esmu gan precējusies, gan man ir bērni, gan savs bizness. Viss atkarīgs no pareizas laika plānošanas.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.