Jau šodien – dārgāki ārsta pakalpojumi

No 1.marta pacienta iemaksa par veselības aprūpes pakalpojumiem tiek palielināta, paredz grozījumi noteikumos par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību.Par vizīti pie ģimenes ārsta būs jāmaksā viens lats līdzšinējo 50 santīmu vietā, bet pie ārsta speciālista pacienta iemaksa būs pieci lati līdzšinējo divu latu vietā.

Tāpat būs jāmaksā pieci lati par vienu dienu dienas stacionārā, bet 12 lati par vienu gultas dienu slimnīcā. Par ārstēšanos Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūrā un Latvijas Infektoloģijas centrā, kā arī aprūpes slimnīcās un slimnīcu aprūpes nodaļās, onkoloģijas un onkohematoloģijas nodaļās, kā arī alkoholisko, narkotisko, psihotropo un toksisko vielu atkarību diagnožu gadījumā būs jāmaksā pieci lati par dienu.

Mainās arī cenas dažādiem diagnostiskiem izmeklējumiem, piemēram, ambulatorie pacienti par endoskopiskajiem izmeklējumiem maksās piecus latus, bet par rentgenoloģiskiem izmeklējumiem, ieskaitot kontrastvielu, – divus latus.
Pamatojoties uz pacienta iemaksas palielinājumu, ir noteikts, ka vienā ārstēšanās reizē slimnīcā pacientam nav jāmaksā vairāk par 250 latiem un pacienta iemaksas kopsumma par ambulatorajiem un stacionārajiem veselības aprūpes pakalpojumiem kalendārā gadā nevar būt lielāka par 400 latiem.

Tas nozīmē – ja pacients ir sasniedzis šo pacienta iemaksu summu, ko var apliecināt ar kvītīm vai čekiem, tad viņš var saņemt atbrīvojumu no tālākas pacienta iemaksas maksāšanas konkrētajā ārstēšanas reizē slimnīcā vai kalendārajā gadā, norāda VM.

Grozījumi paredz no pacientu iemaksas atbrīvotajām iedzīvotāju kategorijām svītrot trūcīgās personas, jo veselības aprūpes budžetā nav paredzēts finansējums sociālo funkciju nodrošināšanai, bet ar 1.grupas invalīdiem paplašināts to pacientu loks, kuri valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus saņems, nemaksājot pacienta iemaksu.

Tāpat noteikts, ka, sniedzot stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus, slimnīca papildus pacienta iemaksai var iekasēt pacienta līdzmaksājumu ne vairāk kā 30 latu apmērā par vienā stacionēšanās reizē operāciju zālē veiktajām ķirurģiskajām operācijām.

1 komentārs
  1. Nu ko, saņemamies, jāsāk vairāk domāt ar veselību. Jau daudz daudz gadu man slimnīcā nav bijis vajadzības gulties, cerēsim, ka tas ta arī būs turpmāk. To latu par ārsta vizīti var pieciest, jo tāpat, ejot pie kāda speciālista, tā summa nereti pārsnoedz 10ls.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.