6 vitāli nozīmīgas profilaktiskās VESELĪBAS pārbaudes

Tas, ka regulāras un profilaktiskas veselības pārbaudes var glābt tavu dzīvību, skan visai pārdroši, taču daļa patiesības tur tomēr ir. Sirdsmiers, ko iegūsti, uzzinot, ka ar tevi viss ir kārtībā, tāpat – problēmas atpazīšana jau sākuma stadijā, kad ārstēšana vēl ir viegla un daudz rezultatīvāka – ļaus tev baudīt veselīgu un pilnvērtīgu dzīvi!

Regulāras vizītes pie zobārsta. Veseli zobi iet roku rokā ar veselīgām smaganām. Nerūpējoties par smaganu veselību, kaitējums var tikt nodarīts ne tikai mutes dobuma veselībai, bet visai organisma darbībai kopumā!

Vēža skrīningi. Noskaidro no sava ģimenes ārsta, kādi skrīningi (iepriekš nediagnosticētas iespējamas slimības vai defekta atklāšana) tev šobrīd ir aktuāli, ņemot vērā vecumu, dzimumu un ģimenes veselības vēsturi. Atceries, ka slimības sākumā simptomi var arī nebūt īpaši pamanāmi.

Garīgās veselības pārbaudes. Ja jūties emocionāli nestabila un tevi bieži piemeklē depresīvas sajūtas, turklāt ģimenes vēsturē vērojami garīgās veselības problēmu gadījumi – vismaz reizi gadā (akūtā situācijā – nekavējoties) dodies pie atbilstoša speciālista un precizē situāciju.

Acu pārbaudes. Dodoties pie acu ārsta, tu ne tikai pasargā sevi no nopietnām acu saslimšanām, bet arī laicīgi uzzini par citām iespējamām veselības problēmām, piemēram, specifiskā acs uzbūve var norādīt arī uz diabētu un paaugstinātu asinsspiedienu.

Iknedēļas svara piefiksēšana. Sekošana līdzi ķermeņa svaram mums nav sveša, vai ne? Taču pievērs uzmanību arī tam, vai svara pieaugums un kritums nav pēkšņs un bez iemesla – kas var brīdināt par nopietnām veselības problēmām!

Ādas pašpārbaude. Pēkšņas izmaiņas ādā var norādīt uz melanomas risku, iespējams, pat audzēja agrīno stadiju. Tāpēc regulāri veic visa ķermeņa ādas pašpārbaudi un pie mazākajām aizdomām dodies pie ārsta!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.