Izmanto horoskopu, lai IEPAZĪTU savu SUNI

Šoreiz espati.lv piedāvā tev suņu horoskopu – lasi, vērtē un uzzini vairāk par savu mīluli! Kāds ir tava suņa raksturs? Kādas ir tā stiprās un ne tik stiprās puses? Un galu galā – kā vislabāk sadzīvot ar savu suni? Par to šoreiz!

Suns – AUNS (21.03. – 20.04.)

Suns-auns ir īsts savas sugas pārstāvis – viņš allaž gribēs būt līderis citu dzīvnieku, un reizēm arī cilvēku vidū. Viņš parasti nešauboties metas cīņā, ja uzskata, ka kāds apdraud viņu, vai viņa saimnieka drošību. Starp citu, šim sunim var būt arī tieksme pakašķēties ar sugas brāļiem tāpat – prieka pēc. Suns-auns ir ne tikai ļoti drosmīgs, bet viņam piemīt arī izteikta ziņkāre un vēlme visu izpētīt, tādēļ saimniekam vēlams sekot līdzi, lai suns neiekultos nepatikšanās. Nepieciešama stingra dresūra, kā arī nopietnas aktivitātes, jo enerģijas šim sunim ir pārpārēm, kas nerealizēta var nodarīt kaitējumu, piemēram, agresijas veidā. Šis nebūs suns, ko turēt dzīvokļa četrās sienās, drīzāk piemērots cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu. Neskatoties uz savu impulsīvo dabu, suns-auns ir labdabīga un pat naiva rakstura. Ļoti uzticīgs mīlošam saimniekam, kas mācēs suni paslavēt. Suns-auns labi sadzīvos ar saimnieku Aunu, Lauvu, Strēlnieku un arī Dvīni.

 
Suns – VĒRSIS (21.04. – 22.05.)

Suns-vērsis parasti ir miermīlīgas dabas, labsirdīgs, var būt arī nedaudz lēnīgs. Laba bērnu aukle un lielisks suns gados vecākiem cilvēkiem, jo ne vienmēr alkst pēc ļoti aktīvām fiziskajām aktivitātēm. Ne tika labās rakstura īpašības – spītība un slinkums. Suni-vērsi nevar piespiest darīt to, ko grib saimnieks ar varu, drīzāk jāmēģina sarunāt lietas ar kāda kāruma palīdzību. Suns-vērsis ir liels gardēdis, taču parasti arī diezgan alerģisks un ar noslieci uz aptaukošanos. Ļoti privātīpašniecisks un greizsirdīgs – sargās savu saimnieku un mājas. Labi jūt saimnieka emocionālo stāvokli, un pielāgojas tam. Sunim-vērsim netīk dažādi jauninājumi – vides maiņa u.c., novērtē stabilitāti un mieru. Labi sadzīvos ar saimnieku Vērsi, Jaunavu, Mežāzi, Vēzi un Zivīm.

 
Suns – DVĪNIS (21./22.05. – 21.06.)

Kustīgs, nemierīgs un ļoti zinātkārs suns. Ar suni-dvīni nekad nebūs garlaicīgi, jo viņš allaž atradīs veidu, kā pievērst uzmanību sev. Šāds suns ļoti labi pakļaujas dresūrai, jo ir apveltīts ar intelektu un interesi, taču dresūras process nedrīkst būt vienmuļš. Sunim-dvīnim ļoti netīk laiku pavadīt vienam, tādēļ nebūs piemērots aizņemtiem cilvēkiem. Ja ilgi atstāsi suni-dvīni vienu pašu, viņš var sadarīt blēņas, taču tas nebūs noticis aiz ļauna prāta, bet gan gluži vienkārši – aiz garlaicības! Suns, ko varētu raksturot kā ļoti komunikablu, jo tas viegli pieņem visu jauno, sadraudzējas ar citiem suņiem un cilvēkiem. Taču jāuzmanās – suns-dvīnis pavisam viegli var doties līdzi svešiniekam, ja tas viņu ir ieinteresējis. Suns-dvīnis ir labs rotaļu biedrs bērniem. Labi sadzīvos ar saimnieku Dvīni, Svariem, Ūdensvīru, Aunu un Lauvu.

 
Suns – VĒZIS (22.06. – 22.07.)

Visjūtīgākie no visiem suņiem. Uz suni-vēzi nekad nevajadzētu kliegt un dusmoties bez pamatota iemesla, jo suns to ļoti ņems pie sirds, apvainosies, pat var kļūt grūtsirdīgs un atteikties no ēdiena. Apvainojumus atceras ļoti ilgi vai pat – uz mūžu. Šis suns ļoti pieķeras savam saimniekam, ģimenei, bērniem, mājai, un ļoti smagi pārdzīvo, ja no tā visa jāšķiras. Ja reiz kāds ir kļuvis par suņa-vēža draugu, tad tas ir uz visu mūžu. Savējos arī sargās un uzmanīs. Suns-vēzis var būt lieliska bērnu aukle. Šiem suņiem ir izteikti laba atmiņa un vēlme izpatikt savam saimniekam, tādēļ labi pakļaujas dresūrai, un nereti klausa saimnieku uz vārda, vai pat saprot bez vārdiem. Suns-vēzis labi sadzīvos ar saimnieku Vēzi, Skorpionu, Zivi, Vērsi, Jaunavu.

 
Suns – LAUVA (23.07. – 23.08.)

Suns-lauva bieži vien ir lepns, pašpārliecināts un izteikti bezbailīgs. Šim sunim ir pašcieņa un ne vienmēr vēlme izdabāt saimniekam. Viņš pats ir personība. Vienmēr vēlas atrasties uzmanības centrā un izteikti necieš konkurenci. Taču mīl bērnus un labprāt pieņem tos. Suns, kas ideāli piemērots šovbiznesam, vai vismaz visdažādākajām suņu sacensībām, izstādēm, konkursiem utt. Ar uzslavām un sajūsmu, kas veltīta sunim, saimnieks nedrīkst skopoties, jo tas sunim-lauvam ir nepieciešams. Ja saimnieks mācēs suni novērtēt un to izrādīt, suns būs uzticīgs uz mūžu. Suns-lauva ir labi jābaro un tam nepieciešams pilnvērtīgs miegs, kā arī fiziskās aktivitātes. Suns-lauva labi sadzīvos ar saimnieku Lauvu, Strēlnieku, Aunu.

 
Suns – JAUNAVA (24.08. – 23.09.)

Suns-jaunava ir ļoti tīrīgs, kārtīgs, disciplinēts un gudrs. Viegli pierod pie noteikta dienas režīma, tādēļ šādu suni var turēt dzīvoklī. Taču saimniekam jāsaprot, ka suns-jaunava tādu pašu disciplīnu gaida arī pretīm, un tas attiecas gan uz pastaigu regularitāti, gan ēdienreizēm un visu pārējo. Šis suns ir ļoti prasīgs attiecībā pret pārtiku – tai vienmēr jābūt kvalitatīvai un svaigai. Suns, kas viegli padodas dresūrai, jo ir ļoti gudrs, ar augstām darba spējām un izpratni par disciplīnu. Labs mājas sargs. Suns-jaunava vislabāk sadzīvos ar saimnieku Jaunavu, Mežāzi, Vērsi, Vēzi, Skorpionu.

 
Suns – SVARI (24.09. – 23.10.)

Suns-svari ir laipns, draudzīgs, nereti ļoti pievilcīgs, to raksturo arī saticīga daba. Šis suns rada harmonisku gaisotni mājā un ģimenē, kur dzīvo. Labi sadzīvo ar bērniem, kuri, starp citu, suni-svarus respektē un nedara tam pāri. Suns-svari necieš strīdus, tādēļ, ja tādi notiek, var censties nemierniekus izšķirt. Ja strīdi mājās valda regulāri, suns uz tiem var reaģēt ar slimošanu. Ļoti nepieciešama mīlestība un maigums, ja tās trūkst, suns kļūst niķīgs un kaprīzs. Ļoti zinātkārs suns, kas tādēļ var iekulties dažādās nepatikšanās. Mūziku mīlošs suns – ja saimnieks ir muzikāls un spēlē kādu instrumentu, šis ir suns, kas noteikti dziedās līdzi! Suns-svari labi sadzīvos ar saimnieku Svariem, Ūdensvīru vai Dvīni.

 
Suns – SKORPIONS (24.10. – 22.11.)

Suns, kas noteikti jāizvēlas atbildīgam un nopietnam saimniekam. Šim sunim ir ļoti daudz enerģijas un nepieciešama liela fiziskā slodze. Ja fiziskā enerģija netiks izlietota, var ciest ne vien lietas un mantas, bet arī paši cilvēki – suns var kļūt agresīvs. Šis suns var būt vai nu uzticams draugs uz mūžu, vai ienaidnieks, tādēļ, ja šim sunim tiks nodarīts pāri, viņš to atcerēsies vienmēr un centīsies atspēlēties. Sunim-skorpionam ir labi attīstīta intuīcija – ja notiks kas ļauns, suns to jūt jau iepriekš, tādēļ vērts ņemt vērā viņa cenšanos brīdināt un dot norādes. Labs mednieks un pazaudētu mantu meklētājs. Suns-skorpions vislabāk spēs sadzīvot ar saimnieku Skorpionu, Zivīm, Mežāzi vai Lauvu.

Suns – STRĒLNIEKS (23.11. – 21.12.)
Suni-strēlnieku var raksturot kā neatkarīgu, aktīvu, dzīvespriecīgu un ļoti kustīgu suni. Šim sunim ir labi attīstīta pašcieņa un taisnīguma izjūta, tādēļ, ja saimnieks nepamatoti dusmojas uz savu mīluli, suns par to var apvainoties. Taču aizvainojums ātri pazūd, jo sava pārlieku optimistiskā rakstura dēļ suns-strēlnieks nespēj ilgi turēt ļaunu prātu. Sunim-strēlniekam ļoti patīk plašums, tādēļ tas īsti nav piemērots dzīvei dzīvoklī. Ja tomēr dzīvojat dzīvoklī, tad ilgas un garas pastaigas, kurās šis suns var skriet brīvā vaļā ir absolūti nepieciešamas. Suns-strēlnieks viegli pielāgojas jauniem apstākļiem, labi pakļaujas dresūrai, tam patīk dažādi izbraucieni, ceļojumi utt. Mīl rotaļāties, sevišķi iesaistīties azartiskās rotaļās. Ir kārtīgs un tīrīgs. Suns-strēlnieks labi sadzīvos ar saimnieku Strēlnieku, Aunu, Lauvu, Ūdensvīru un Svariem.
Suns – MEŽĀZIS (22.12. – 20.01.)

Līdzsvarots, mierīgs un kārtīgs suns ar savu raksturu un pašcieņu. Gudrs un ģimenisks, bez problēmām ievēro dažādus noteikumus. Suns-mežāzis vislabāk jūtas vidē, kur pastāv noteikumi un noteikta lietu kārtība, dienas režīms, noteikta hierarhija. Ja šis suns nonāk ģimenē, kurā nav disciplīnas un kārtības, tas centīsies to ieviest pats. Suns-mežāzis no saimnieka pieprasa regulāras ēdienreizes un pastaigas. Garas pastaigas šim sunim ir nepieciešamas, taču tās būs lēnas un cēlas, jo šis suns nerausta pavadu, bet kārtīgi un ar paceltu galvu iet saimniekam pie sāniem. Taču šie suņi var būt arī spītīgi un nepadoties dresūrai. Var neizpildīt komandas, ja tās izteiktas ļoti pavēlnieciskā izteiksmē. Suns, kuru jārespektē. Ļoti mīl savu saimnieku un uzticīgs tam līdz mūža galam. Izteikta pienākumu izjūta, tādēļ būs lieliska bērnu aukle vai sargsuns, ja tas nepieciešams. Labi jutīsies kopā ar saimnieku Mežāzi, Vērsi, Jaunavu, Skorpionu vai Zivīm.
Suns – ŪDENSVĪRS (21.01. – 18.02.)

Suns, kas lieliski jūtas haosa apstākļos, dzīvespriecīgs, patīk dažādi pasākumi, tusiņi. Nederēs kā mājas sargs, bet gan kā labs draugs un pastaigu biedrs. Suns-ūdensvīrs parasti jebkuru svešinieku pieņem kā labu draugu un gatavs iepazīties ar visiem, ļoti sabiedrisks. Vislabāk jūtas brīvā vidē, kurā nevalda stingra kārtība un disciplīna. Jau kakla siksnas nēsāšana šim sunim var šķist pārāk netīkama, nemaz nerunājot par tā ierobežošanu kādā mazā volijērā vai pie ķēdes. Mīl labi un gardi paēst. Suns-ūdensvīrs ir apķērīgs, gudrs, taču var būt arī mazliet komisks. Suns, kas piemērots dažādu triku apgūšanai, jo šo nodarbi uztvers kā izklaidi. Noteikti jāapbalvo ar kārumiem. Suns-ūdensvīrs vislabāk sadzīvos ar saimnieku Ūdensvīru, Strēlnieku, Svariem un Dvīni.

Suns – ZIVIS (19.02 – 20.03.)

Apbrīnojami jūtīgi un saprotoši suņi. Var teikt pat – mājas dziednieki. Lieliski sajūt savu saimnieku un spēj tam palīdzēt. Ļoti gudri suņi, spēj reaģēt ne vien uz vārdu intonāciju, bet nereti šķiet – pat saprot tā jēgu. Suņi, kuri ļoti cītīgi ieklausās savā saimniekā, tiem ir svarīgi saimnieku saprast. Suns-zivis nereti spēj šķirot cilvēkus un saprast, kas tiem ir aiz ādas. Ja uzrūc kādam pretimnācējam, nenosodi suni, jo, iespējams, šis cilvēks tiešām bija nelāga persona. Labi jūtas mierīgā vidē, kurā nav strīdu, skaļuma, kliegšanas. Ja tomēr sunim jādzīvo nemierīgā vidē, tas var kļūt ļoti nervozs un noskumis. Un šo suni nedrīkst kliegt, ja tas izdarījis ko saimniekam nepieņemamu, tas jācenšas izskaidrot mierīgi, jo tad suns to sapratīs daudz labāk. Suns, kas ideāli piemērots saimniekam ar māksliniecisku ievirzi. Labi jutīsies kopā ar saimnieku Zivīm, Vēzi, Skorpionu, Mežāzi un Vērsi.

9 komentāru
  1. Manējais auniņš ir tieši tāds kā bildē – maziņš, bet super drosmīgs un iet pa priekšu visiem lielajiem 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.