Humors atbrīvo seksuālo viesuļvētru

«Humors ir tas, kas atbrīvo cilvēkā seksuālo viesuļvētru, savukārt seksualitāte virza uz priekšu visas cilvēces attīstību! Turklāt — katrs joks sevī nes patiesību! Tādēļ ieklausies, ko citi par tevi joko, un tu uzzināsi, kādi ir viņu īstie nolūki pret tevi!»

Kā savos pētījumos par smiekliem un labu humora izjūtu ir novērojuši psihologi, smejoties tiek iesaistīti pat 80% cilvēka muskuļu, kā rezultātā pārņem pozitīvais stress, eistress, un ķermeni pamet negatīvais stress, distress, kas ir veselības sagrāvējs, atstāj cilvēka sejā smaguma un nomāktības izteiksmi, it kā viņu būtu piemeklējušas visas pasaules nelaimes… Ir arī pierādīts, ka bieža smiešanās palīdz zaudēt lieko svaru, jo smejoties tiek iztērēta enerģija un sadedzinātas kalorijas par 10—25% vairāk nekā tiem cilvēkiem, kuri nesmejas. Mīļās dāmas, peldkostīmu sezona jūras krastā tuvojas ātrāk, nekā jūs spējat to iedomāties, tādēļ paturiet prāta — cīņā ar lieko svaru smieklu terapija ir īsts brīnumlīdzeklis!»


Sievietes mīl ar ausīm

«Starp citu, senajās ciltīs smiekli bijuši priekštecis valodai un palīdzējuši nodibināt seksuālos kontaktus starp cilts locekļiem, kā arī demonstrējuši vienotību un pozitīvu attieksmi vienas grupas ietvaros. Te nu mēs redzam, kālab puisis, kurš no skata baļļukā atgādina vistīrāko lempi, ir iepazinies ar pašu foršāko meiteni — kā šis paver vaļā muti, tā abi sirsnīgi smejas, meitene ir kā pielipusi un klausās viņā ar atvērtu muti, neko citu neredzot kā vien savu jauno draugu —jokupēteri! Dievs nav devis augumu, bet kā kompensācija tikusi lielā saldā mute, kamēr skaistais nabaga dievs Apollons baļļukā ir palicis gaužām viens vai kopā ar pavisam vienkāršu meiteni, kura vēl ir palikusi pāri pēc runas talantu apveltīto mednieku medībām… Psihologi novērojuši, ka sievietes šo pasauli uztver ar ausīm, tieši tādēļ viņām ir tik svarīgs vīrieša teiktais. Pat vēl vairāk — sievietei nav tik svarīgs vīrieša izskats, bet gan tas, kā puisis prot runāt! Kamēr vīrietim viss ir pretēji, jo viņš visu uztver un bauda ar acīm…»

 
Vīriešu joki ar patiesību

«Vīrietis pēc savas dabas ir mednieks, kas arī nosaka to, ka tieši viņam ir nepieciešama ļoti laba humora izjūta. Protams, spēja pasmieties ir svarīga arī sievietei! Jebkurā gadījumā uzsākt attiecības ar cilvēku, kas ir apveltīts ar labu humoru, vienmēr ir daudz vieglāk nekā tad, ja pretī stāv cilvēks — skābene, kuram nav ne jausmas, ko un kā jautri atbildēt viņa virzienā tēmētajiem jociņiem. Psiholoģijas tēvs Freids uzskatīja, ka sociālās normas un dažādi aizspriedumi liedz cilvēkam brīvi realizēt savus seksuālos impulsus un tieši humors ir tas veids, kā cilvēks var īstenot savu seksualitāti, nebaidoties no sabiedrības nosodījuma! It kā pa jokam vīrietis izsaka sievietei savas vēlmes, un, ja šī atjoko pretī apstiprinoši, tas ir pirmais solis ceļā uz seksuālajām attiecībām. Savukārt, ja sieviete iedod kurvīti, vīrietis smejoties paziņo: «Es jau neko — tas no manas puses bija tikai joks!» «Patiesībā» jau man nekādu seksuālo nolūku attiecībā pret šo dāmu nav…» Kā uzskatīja Freids, katrs joks sevī nes patiesību! Tieši tādēļ ieklausies, ko citi par tevi joko, un tu uzzināsi, ko viņi patiesībā par tevi domā un kādi ir viņu īstie nolūki pret tevi! Jo, kā teica Freids, — visas dzīves pamatā ir cilvēka seksualitāte, tā virza uz priekšu cilvēces attīstību, savukārt humors ir tas, kurš šo seksuālo viesuļvētru cilvēkā atbrīvo…»

 
Dzīve jāsvin kā svētki

«Jā, latvietis, no vienas puses, jau savā sirdī ir tāds liels viensētnieks un savrupnieks — tik par sevi vien mīl domāt un viens pats lielo dzīves vezumu velk uz priekšu, protams, savas sētas virzienā… Un kas tad no tā visa sanāk? Kā teikts Austrumu gudrajās filozofijās — kāda nu tā tautas dvēsele, tāda nu valdība tai tikusi jeb, citiem vārdiem sakot, «viss dzīvē tiek iesvērts pēc karmas svariem». Arī psihologi ir novērojuši, ka dzīvē nav nejaušību — visam notiekošajam ir meklējamas savas saknes jeb izcelsme. Arī krīze nav nejauša — tā ir nepārdomātas rīcības sekas… Latvietis visu uztver pārāk nopietni, un humora izjūta bieži pazūd. Taču tieši humors ir tas, kurš izsauc pozitīvas emocijas, kas mudina uz aktīvu un prieka pilna darbību, kura ienes pozitīvus rezultātus, savukārt nospiestība un drūmums vedina uz darbiem, kuri gana bieži pie laba gala nenoved… TV humora raidījumi ir tie, kas palīdz cilvēkam kliedēt spriedzi, dod pozitīvu strāvojumu un palīdz dzīvi saskatīt košākās krāsās. Jā, pastāv viedokļi, ka it kā šie raidījumi neesot pieprasīti vai ir nevajadzīgi, taču humors jau sirmā senatnē bija pazīstams kā visspēcīgākās zāles cilvēka garam un miesai. Tas, ka pēc temperamenta klusais un kautrīgais latvietis savas ovācijas par šiem raidījumiem neizsaka skaļi, vēl nenozīmē, ka tie viņu neuzrunā! Ieslēdzot televizoru, kur cilvēkam katru vakaru ir jāklausās tikai pa krīzi, gribot negribot pārņem domas — kāda tad vispār vairs jēga dzīvot, strādāt un censties. Taču Kabalā ir teikts, ka ir divi ceļi: ciešanu ceļš — tora — un baudas ceļš — ner-da-kik, un, kas vissvarīgākais, katrs cilvēks pats izvēlas, pa kuru iet! Latvijā šobrīd tiek uzspiestas ciešanas, lai gan dzīve ir svētki, kuri ir jāsvin! Un, lai iemācīties dzīvi svinēt un izdzīvot no sirds, bez smiekliem — nu nekādi!»

 
«Jā» smiekliem seksa laikā!

 «Smiekli un sekss iet roku rokā, jo tieši smiekli ir tie, kas atraisa nobloķēto un apspiesto seksuālo enerģiju. Kā novērojuši psihologi, attiecības, kurās ir humors, ir daudz sirsnīgākas, patiesākas un tuvākas! Ja attiecībās starp vīrieti un sievieti nepārtraukti sprēgā pozitīvais humors, tas liecina, ka viņu starpā valda atklātība vienam pret otru. Smiekli un humors ir lielisks līdzeklis, kā uzlabot klimatu gultā, jo cilvēki pēc savas būtības ir kautrīgi, — viņi kautrējas otram partnerim gultā atklāt, kuru seksuālo rotaļu elementi ir patīkami un sagādā vislielāko baudu un kuri savukārt neizsauc emocijas, nepastiprina kaisli un, iespējams, ir nepieņemami. Un veiksmīgs sekss starp vīrieti un sievieti taču ir pamats kopābūšanai visās tās izpausmēs —ja kaut kas pieklibo gultā, tas vienmēr atstāj negatīvu nokrāsu uz visām attiecībām kopumā. Seksuālie jautājumi ir ļoti piņķerīgi, un tieši runāt nav viegli, taču caur humoru to pateikt ir daudz vienkāršāk — otram atklāt savas karstākās seksuālās fantāzijas it kā caur joku. Humors gultā noņem spriedzi, un tas savukārt diviem cilvēkiem ļauj kopā izbaudīt jaunas un vēl nebijušas seksa pozas, ienest attiecībās neprāta un kaisles savienojumu. Galvenais — humoram ir jābūt pozitīvam, sirsnīgam! Humors ar negatīvu nokrāsu: «Hahaha, kāds tev mazs krāniņš — kā mazam puikam!» vai: «Oi, kāda tev milzīga vagīna — kā govij, kuru nespētu apmierināt pat zirgs!» — gultā, protams, radīs plaisu. Taču pozitīvi joki gultā spēj paveikt brīnumus! Kā teicis Freida onkulis — cilvēks dzīvē var būt apmierināts tikai tad, kad ir pilnībā apmierinātas cilvēka pamatvajadzības: ēdiens un pajumte, sekss un humors, kas ir tavi sabiedrotie ceļā uz pozitīvu attieksmi pret sevi un savu dzīvi.»

 
Smieklu terapijas ieteikumi

 • Smaidi kaut sakostiem zobiem un ar piespiešanos, bet smaidi — tas ar laiku iemācīs sākt smieties arī dabīgi un viegli.
• Sāc rītu ar dienas anekdošu izlasīšanu internetā — tas palīdzēs visā dienas garumā saskatīt smieklīgo un komisko.
• Smejies līdzi citu jautrajiem stāstiem — tas iemācīs dzīvē notiekošo uztvert pozitīvi.
• Pasmējies arī pats par sevi — tas palīdzēs radīt pozitīvu noskaņojumu visas dienas garumā arī citiem.
• Vakarā pirms gulētiešanas noskaties smieklīgu komēdiju — tas palīdzēs aizmigt ar apmierinājumu, ka diena bijusi forša.

2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.