Gribu mazliet piepelnīties…

Algu un darba slodzes samazināšanas laikā cilvēki aizvien vairāk sāk aizdomāties par papildu darbiem, jo no algas vien izdzīvot kļūst arvien grūtāk.

Piepelnīties var dažādi, katrs izvēlas sev tīkamāko iespēju. Ir lietas, kas mums labi padodas, ko darot, mēs gūstam prieku. Tieši tagad to vari likt lietā, izveidojot nelielu biznesu. Piemēram, jau vidusskolā ar prieku šuvi sev skaistas kleitas un svārkus, un draudzenes stāvēja rindā, lai tu arī viņām kaut ko uzšūtu. Ja vien ir vēlme papildus pelnīt, tagad ir īstais laiks no skapjaugšas nocelt šujmašīnu un atcerēties jaunībā iemīļoto nodarbi. Tieši šobrīd ļoti augstu tiek vērtēts roku darbs un cilvēki ir gatavi maksāt saprātīgu cenu par izstrādājumu, jo, neraugoties uz taupības režīmu, ļaudis izvēlas kvalitatīvu produkciju.
Domājot par taupīšanu, dāmas realizē visdažādākās idejas, taču ne vienmēr saraksta augšgalā ir atsacīšanās no kosmētikas, rotām, friziera un manikīra. Tādēļ ir vērts padomāt par iespēju apgūt, piemēram, manikīres vai frizieres amatu, un pelnīt ar to. Izlasi turpmāko – varbūt tev šīs pieredzes var noderēt.

Nedzenas pēc peļņas
Anda strādā kādā masu medijā. Ikdienas darbs ir saistīts ar rakstu gatavošanu un komunicēšanu ar dažādiem cilvēkiem. Viņa vēlējās apgūt kādu nodarbi, kas vakarā, atnākot no darba, varētu viņu relaksēt, aizgaiņājot domas par krīzi un darbu gūstot baudu no darba procesa. Pēc draudzenes ieteikuma viņa pamēģināja taisīt rotaslietas. Interneta izsoļu portālā ebay.com viņa iegādājās vajadzīgos materiālus un jau pirmajā reizē izgatavoja sev trīs auskaru pārus. Rotaslietu radīšanas process viņu tik ļoti aizrāva, ka šobrīd viņa gandrīz katru vakaru taisa dažādas rotas. Tas ir pārtapis par mazu hobiju, kas labi noder draudzenes vai mammas dzimšanas dienā – vislabākā dāvana, turklāt pašas gatavota. Ar laiku šī aizraušanās pārauga par rotu darināšanu pēc pasūtījuma draugiem un paziņām.
Rotu izgatavošana neprasa lielus ieguldījumus, galvenais ir fantāzija. Anda nedzenas pēc peļņas, bet vairāk strādā atpūtai, kas sagādā baudu gan sev, gan apkārtējiem cilvēkiem.

Piesaista ar kvalitatīvu produktu
Alīna ir grāmatvede. Ierasts, ka grāmatveži pārsvarā strādā mājās, un viņa nav izņēmums. Pēdējā laikā vairāki viņas klienti vai nu vienkārši bankrotēja, vai izlēma atteikties no grāmatveža pakalpojumiem, tādā veidā samazinot savas izmaksas. Alīna saprot, ka šobrīd atrast jaunus klientus ir diezgan sarežģīti, un kā papildu pelnīšanas veidu viņa nolēma piedāvāt cilvēkiem mājas tortes. Tortu cepšanu viņa apguvusi pašmācības ceļā, īpaši garda viņai padodas medus torte. Iepriekš viņas izstrādājumus vienmēr slavēja ģimenes locekļi un radi. Nereti kāds no draugiem speciāli Alīnai pasūta torti jubilejai vai kādam nozīmīgam pasākumam. Šobrīd Alīna izvieto sludinājumus internetā, cilvēki zvana un pasūta mazas, vidējas un lielas tortes. Cenu nosaka pēc vienošanās, taču Alīna norāda, ka lielu uzcenojumu viņa neliek, jo saprot, ka klientus var piesaistīt ar kvalitatīvu produktu par pieejamu cenu.

Darbs sestdienās
Jana ir bankas darbiniece, un ikdienu viņa pavada birojā pie datora. Fiziskās slodzes nav gandrīz nekādas, un Jana pēdējā laikā sāk aizdomāties par nelielu izkustēšanos pēc darba. Vēl studiju laikā Jana bija aktīva sportiste, jo strādāja par aerobikas treneri kādā sporta klubā, taču, pabeidzot augstskolu, viņa savu karjeru turpināja bankā. Satiekot savu bijušo kolēģi no sporta kluba, Jana uzzināja, ka sporta klubs meklē aerobikas treneri, kura varētu strādāt sestdienās, lai vadītu divas nodarbības. Šis darba piedāvājums ieinteresēja Janu, un nu jau mēnesi katru sestdienu Jana vada aerobikas nodarbības sporta klubā. Viņa saprot, ka lielu naudu viņa nenopelnīs, bet tas ir labs veids, ka turēt sevi labā fiziskā formā, kā arī mazliet piepelnīties.

Nevajag dzīties pēc lielas naudas un domāt par lieliem projektiem! Viss sākas ar ideju, un, ja ir ideja, tad viss arī izdosies. Katrs ar savu galvu un ar vēlmi kaut ko darīt situācijas labā var atrast risinājumu, kā mazliet piepelnīties. Vajag tikai iedrošināties!

Lai papildu darbs ļautu kaut mazliet, bet tomēr nopelnīt, pirms sākt kaut ko darīt, ir vērts pasēdēt un visu labi pārdomāt. Espati.lv iesaka:

 • saraksti uz lapiņas nodarbes, kas tev padodas ārpus darba, apsver, ar kurām no tām tu varētu nopelnīt;
 • padomā, cik izmaksātu darba instrumentu/līdzekļu iegāde, kāda varētu būt tava pakalpojuma vai radītā produkta cena, kā arī neaizmirsti – darbs arī maksā;
 • cik liela ir konkurence? Visvienkāršāk par to uzzināt internetā. Piemēram, ieraksti google.lv atslēgvārdu un uzreiz ieraudzīsi, vai ir vērts to darīt;
 • padomā par reklāmu. Skaidrs, ka reklāma ir ļoti dārga, līdz ar to vajag izmantot iespēju ievietot sludinājumus bezmaksas portālos, piemēram, zip.lv. Noteikti pievērs uzmanību tam, lai sludinājums būtu uzrakstīts pareizā valodā, ar kvalitatīvām fotogrāfijām, skaidri nolasāmu tavu kontaktinformāciju. Labs veids, kā paziņot par sevi, ir ievietot glītas fotogalerijas savā draugiem.lv profilā. Kā arī izmanto savus draugus un paziņas – aizsūti ziņu, ka esi uzsākusi savu mazo biznesiņu.

Un nobeigumā – ja šo lasa kāda, kura jau nodarbojas ar papildu darbiņiem, padalieties ar mums pieredzē!

21 komentāri
 1. Nekad neesmu strādajusi vienu darbu, pirms pusgada nolēmu – viss, gribu tā ierīgi – vienu kartīgāku algu un tad ņemties tikai vienā frontē, bet nepagāja ne četri mēneši, kad attopos ie vajadzibas atkal piepelnīties, jo – protams, arī mums samazina algas un diezgan dramatiski, gandrīz uz pusi. Atkal ķeros pie vecajiem darbiņiem. Dālu gan atgūt vairs neizdodas, jo vairs nav pasūtījuma, bet šis tas kādreiz atnāk – tulkoju dažādus mazus materiālus, savā laikā pabeigta attieciga iestāde, bet tālāk par bakalauru neadūšosos. Šodien tās iemanas tomēr noder.

 2. mjaaa, areobikas trenere…kas piepelnas, neko no ta nezinot….nedod dies’ pie tadas noklut. Ta tomer ir profesija, kura ir loti labi japarzin kermenis, anatomija, muskuli, slodze utt. tie nav svarki, kurus uzsuj draudzene=patik nepatik…un ja shada “trenere” keras pie mana kermena un veselibas??? starp citu, ja atceramies Janes Eras aerobikas programma izgazas tiesi ar to, ka radija milzu problemas kermenim…to pateiks jebkurs profesionals aerobikas treneris. Ta, ka ejot uz aerobikas zali, varbut noskaidrojiet cik profesionals ir cilveks, kuram paklaujat savu kermeni

 3. Bet es savukārt, lai kurpe vairs nespiestu, noskatīju vienu vīrietīti. Varbūt, ka viņš arī nav nekāds skaistulis vai intelektuālis, toties gana turīgs, lai tas mani neuztrauktu. Tāpat arī uz to, ka nu gluži brīvs viņš tā kā nebija un viņa, nu jau iepriekšējā, sieva bija mana draudzene, es pievēru acis. Ubagot viņai jāiet nebūs un tagad arī es varu ne tikai par papildus, bet vispār par darbu kā tādu nedomāt.
  Padomājat labāk, vai arī jums nav kādas draudzenes, kurai nekas traģisks nenotiks, ja arī jūs nokodīsiet kādu gabaliņu labākas dzīves!

 4. Anna, jēziņ, kas tie par spriedumiem! Draudzene…un tagad iedomājies, ka tu esi tā draudzene, kuras vīrietīti kāda cita noskatījusi. Domā, ja viņš aizgāja tevi dēļ no sivas, nevarēs aiziet pie citas no tevis? Ha, domāju, mierīgi.

 5. Nedēļas nogalē saņēmu smieklīgu īsziņu no kāda paziņas – vai kādreiz esmu adījusi un vai vispār protu 😀 sasmējos, bet, ja tā padomā, varbūt, ka to var kaut kur tiešām izmantot.

 6. Lolo un pārējās! Vai nu jums skauž vai nu jūs liekuļojat! Es nevienai neko nozagusi neesmu. Tātad viņam ar mani ir labāk, bet ja viņš kaut kad vēlāk izdomātu aiziet pie citas – tās ir viņa tiesības, protams pēc tam, kad būs man atstājis uzturlīdzekļus, par ko mums viss juridiski ir nokārtots. Patiesību sakot viņš to varētu darīt kaut rīt, jo man ir sācies daudzsološs romāniņs ar vienas paziņas ārzemju “draugu”. Bet “normālās” es esmu diezgan daudzas redzējusi maximās grīdas mazgājot!

 7. Vispār no vienas puses forši – varēsim šūt apģērbu tieši tādu, kādu vēlamies. Tortes cept pēc pasūtījuma, tik garšīgas kā bērnībā, nevis tādas, kā tagad – ar augu putukrējumu un sausu biskvītu. Man pašai ļoti patīk tendence, ka dāmas taisa visādas interesantas rotaslietas – arī tās labprāt iegādātos vēl vairāk. Un kur nu ogu un sēņu talkas vasarā 🙂

 8. Man patīk pirkt tieši no tādiem mazajiem piepelnītājiem. Viņi savos meistardarbiņos neliek vilties, vienalga, vai tās ir rotaslietas vai kaut kas gards. Es, piemēram, nēesmu nekur veikalā nopirkusi gardāku vīnu par vienas ģimenes gatavotajiem medus vīniem un upeņu vīniem. Jārēķinās tikai, ka tas sanāk dārgi.

 9. Par tiem vīniem gan izklausās ļoti kārdinoši, vai no tās ģimenes var arī kādu nopirkt? Man kāreiz nākamnedēļ ir paredzēts viens mīļš ārzemju ciemiņš, domāju, viņam būtu patīkams pārsteigums. Un MIMII, man ar galvu viss ir kārtībā! Varbū Tev nevajag baidīties, ka tik Tevi nepamet pašreizējais puisis, bet pašai palūkoties apkārt. Silti iesaku izvēdināt galvu, pamēģināt ko jaunu un tikt pāri stereotipiem un kompleksiem! Un tici man, ja ar pavadīto vakaru/nakti būsi apmierināta, arī Tev, ka tas varbūt būs bijis Tavas draudzenes pašreizējais, Tev vairāk neliksies svarīgi.

 10. Ko jūs visas tai annai uzbraucat??? Viņa vismaz neliekuļo par sevi. Citas te baigās adītājas saradušās, smiekli nāk… Atnāks foršs puisis ar naudu, aizmirsīsiet par morāli, bet atcerēsieties, cik labi bija, ka ir nauda un izpriecas.
  Citādi te tādas “treneres” saradušās – ko darīt, ja varētu… t.i. cik nu būtu pareizas, ja pašām tā būtu. A vot nav un tad nu nosoda Annu.
  Es, piemēram, pa vasaru laikam meklēšu kādu mīļako, lai palīdz nomaksāt dzīvokļa kredītu, neiešu jau nu tamborēt – tā tikai acis samaitāšu un mugura sāpēs 🙁

 11. Runājot par Annu, pilnīgi pofig, lai izpaužas, galu galā arī vīrietis nav idiots – ņem tādus sieviete, kā grib. Jā, manā dzīvē tā nav gadījies, ka varētu kādu tā nolūkot un sašņorēt. Laiakm nav vajadzīgo īpašību, lai kādas tās būtu, un man liekas, ka kāds te taisa ārā ANNU un māžojas, mūs provocējost. Bet par tortēm, vīniem un rotaslietām pilnīgi piekrītu. Kāds varētu arī kādu adresīti vai kontaktu te ierakstīt, kur kas garšīgs.

 12. Atbildot SOFIJAI – ārpus Rīgas, pa Valmieras ceļu aiz Straupes ir tāda vieta Plācis. Un tur ir AIJAS KŪKAS. Super! īstas lauku tortes, ruletes, pīrādziņi… Var pasūtīt pa telefonu, bet uz Rīgu vedīs tikai lielus apjomus. Viņiem tur ir arī zaļie tirdziņi (www.straupe.lv laikam ir info) un tur aŗi Aijas kūkas ir. Patiesi iesaku!!!

 13. Anna, nedod Dievs, ka Tu pati dzīvē nonāksi tādā situācijā, kad kāda tava draudzene vai paziņa gribēs nokost kādu gabaliņu no labākas dzīves. Viss dzīvē notiek pa apli. Ar to es gribu teik, ka viss padarītais, izdarītais atgriežās ar atmaksu, labu vai sliktu, tas atkarīgs no pašas …

 14. Es arī taisu rotiņas, šobrīd gan vēl īsti ne lai piepelnītos, bet gan savai lietošanai. Ja kādam rastos interese, protams, varētu iepriecināt arī citus ar kaut ko sevis lutināšanai 🙂
  http://foto.inbox.lv/savanna5/rotas dažas no tām, ko esmu veidojusi.

 15. es arī meklēju kā varētu piepelnīties, bet kādā jaukā dienā paziņa uzaicināja uz semināru paklausīties interesantas lietiņas, kad noklausījos, radās doma pamēģināt, super, vairs nav jāiet uz veikalu un pēc tam jāstiepj mājas pakas ar sadzīves ķimiju, višadiem mazgājamajiem, tagad to varu pasūtīt mājās un vēl ar to arī nopelnīt

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.