espati.lv iesaka pasākumus no 20. – 26. martam

Šonedēļ aktuālākie pasākumi ir tik dažādi, ka ikviena atradīs sev vispiemērotāko. Pavasara Saulgriežu svētki, džeza koncerts, vesela plejāde jaunu filmu un pat koncerts ar agrīnās jaunības zvaigznēm Back to the 90’s – vairāk lasi mūsu afišā!

PASĀKUMI

22. martā – Pavasara saulgriežu svētki.
No pl. 13.00 – 15.00, Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.
Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā gadatirgus laukumā pie Lieldienu šūpolēm tiks atzīmēti pavasara Saulgriežu svētki jeb Lielā diena. Pavasari ieskandināt dziesmās, spēlēs un šūpolēs aicina folkloras draugu kopa Skandinieki. Visi aicināti ierasties ar pūpolzariem un raibi krāsotām olām, bet tie, kas to nebūs paspējuši, varēs krāsot raibas olas arī Brīvdabas muzejā. Lielā diena latviešiem ir Pavasara Saulgriežu svētki, kad diena kļūst liela, t.i., garāka par nakti.

KONCERTI

20. martā – Blūza nakts ar Baltic Blues Band
Pl. 21.00 – City Jazz Club
Projekts Baltic Blues Band ir oriģināls ar to, ka visu trīs Baltijas valstu mūziķi, kuri līdz šim kopā nav uzstājušies, bet ir savstarpēji pazīstami daudzus gadus, ir radījuši grupu, kas apvieno aktuālās blūza mūzikas tendences Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.
Vairāk informācijas: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/muusika/jazz_ja_bluus/?productID=2235

21. martā – Flamenko ģitārista Andra Kārkliņa solokoncerts
pl. 17.00 – Rīgas pilsētas Mākslas darbinieku nams, Vaļņu iela 9
Izjustas dziesmas un stāsti par mīlestību, dzīvi un pasaules klejojumos pieredzēto.
Vairāk informācijas: http://www.mdn.lv

20. martā – Back 2 the 90`s
pl 20.00 – Arēna Rīga
Šova Back to the 90ties! ietvaros uz Arēna Rīga skatuves kāps spožu, pasaulslavenu deviņdesmito gadu zvaigžņu plejāde. Ar savu uzstāšanos Latvijas deviņdesmito gadu deju mūzikas fanus priecēs Ace of Base, Dr. Alban, 2 Unlimited, Culture Beat un Haddaway.
 Vairāk informācijas: http://www.urbaniagroup.com 


TEĀTRIS

20. un 27. martā – Umka.lv šovs Vectēva vakars
pl 20.00, Dirty Deal Teatro, Maskavas 12, korpuss 2
Kādā drūmā pietelevizora vakarā mūsu Vectēvam bija līdz kaklam. Kopš iemīļotais TV kanāls bija pārtraucis rādīt Kriminalnaya Rossiya, vecajam vīram atlika samierināties ar dažāda mēroga šoviem komerckanālos – Beztalantu organizācija! – viensestdien no istabas atskanēja, nesen tuberkulozi pārcietusī, balss. – Es viņiem parādīšu, kā šovus taisīt! Vēl mazliet iedzeršu un parādīšu! …
UMKA.LV brīdina – šova programma tiek izpildīta bāra telpās ar visām no tā izrietošajām sekām.
Vairāk informācijas: http://www.dirtydeal.lv

20. martā – komēdija Rīga – Dakāra.
pl 19.00, Dailes teātrī
Rīga – Dakāra ir pat pārāk reālistiska komēdija, kas niansēti atspoguļo skandalozas laulāto atklāsmes. Ikviens pāris izrādē atainotajās sievietes un vīrieša attiecībās var saskatīt ko negaidīti tuvu un pazīstamu. Seksuālā dzīve, ikdienas paradumi, instinkti, pienākumu sadale un vēl, un vēl – visas šīs tēmas apspēlētas asprātīgi un rotaļīgi, ar smalku humoru un veselīgas ironijas devu. Jāpiebilst, ka izrāde ir ne tikai viegla izklaide, bet vienlaikus rosina skatītājus aizdomāties.
Izrādes laikā tiks izmantoti dažādi līdz šim neredzēti un atjautīgi tehniski risinājumi.
Lomās: Jana Duļevska un Jānis Jarāns
Vairāk informācijas: http://www.rigadakara.lv

24., 25. martā – Prezidentes
pl 19.00, Jaunajā Rīgas teātrī
Parastas mājas piektais stāvs. Mazā virtuvē trīs draudzenes, pensijas vecuma kundzītes, skatās Svētā pāvesta mesi. Katrai ir savs rūpīgi glabāts noslēpums, kurš vakara gaitā izlaužas, un neviena no draudzenēm nenojauš, ar ko jaukā pasēdēšana var beigties.
espati.lv brīdina – dāmām ar jūtīgu pasaules uztveri pāris jociņi var šķist pa skarbu 🙂
Lomās: Ģirts Krūmiņš, Andis Strods, Ivars Krasts
Vairāk informācijas: http://www.jrt.lv 


BĒRNIEM

No 25.-29. martam – Jurija Kuklačeva kaķu teātris atkal Rīgā! Mani mīļie kaķi
VEF kultūras pilī un Daugavpils Sporta pilī teātris uzstāsies ar viskrāšņāko izrādi Mani mīļie kaķi. Izrādē piedalīsies piecdesmit kaķi, kuri uzstājas akrobātu, virves dejotāju, faķīru, ekvilibristu lomās. Starp tiem-pazīstamais kaķis vārdā Boriss, kā arī kaķi un kaķenes Burkāns, Pupa,Aukliņa,Cīsiņš….. Teātra izrādes notikušas visā pasaulē. Lielu popularitāti teātris ieguvis Japānā, ASV, Kanādā, Somijā un Ķīnā, kur teātris viesojās vairākas reizes.Teātrim tika piešķirti ļoti daudz apbalvojumu, tai skaitā zelta kauss un nosaukums „visoriģinālākais teātris pasaulē” viesizrāžu laikā Parīzē.
Vairāk informācijas: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/kogupere/show/?productID=1165

21. martā – Ak, šis zilonītis!
Pl. 14.00 – Latvijas Leļļu teātris
Ak šis zilonītis! ir leļļu luga ar dziesmām pēc afrikāņu pasakas motīviem. Pasaka stāsta par to, ka mazais Zilonītis nav apmierināts ar sevi, viņš vēlas būt arvien kaut kas cits – lauva, antilope, pērtiķis,ķirzaka, zivs u.t.t. Viņš nevēlas arī darīt to, ko dara visa viņa ģimene, bet  grib būt patstāvīgs un darīt to, ko pats vēlas. Taču atklājas, ka cenšoties kļūt par kādu citu, viņš nebūt nav ne laimīgāks, ne apmierinātāks – gluži otrādi – nepavisam neveicas.
Pasakas izrāde iepazīstina bērnus ar dažādiem dzīvniekiem, dzīvo dabu, kā arī ar rakstura  īpašībām, kādas piemīt gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Muzikālais noformējums ir kolorīts, ritmisks, lai bērni viegli uztvertu notiekošo, dzīvotu līdzi ritmam un varētu viegli iegaumēt dziesmiņas.
Interesantais leļļu, scenogrāfiskais un muzikālais risinājums  bērniem palīdz sekot notikumiem izrādē, bet vecākiem sniedz ierosmi rotaļām ar bērniem mājas apstākļos.
Vairāk informācijas: www.puppet.lv

22. martā – Īkstīte
pl. 14:00, Latvijas Leļļu teātris
Hansa Kristiana Andersena stāsts par mazmazītiņo meitenīti, kuru par sievu grib iegūt gan neglītais krupja dēls, gan aklais bagātnieks kurmis, ir viena no populārākajām dāņu pasaku meistara novelēm. Bērnus tajā saista aizraujošais sižets, bet pieaugušos – pārdomas par to, kas ir pateicība, žēlsirdība un mīlestība.
Vairāk informācijas: www.puppet.lv

KINO

No 20. marta Parex PlazaNekā personīga

Oskara ieguvēja Džūlija Robertsa un Klaivs Ouens atkal kopā uz lielā ekrāna – režisors Tonija Gilroja (Maikls Kleitons) kriminālfilmā Nekā personīga.
Bijusī CIP darbiniece Klēra Stenvika un bijušais MI6 aģents Rejs Kovals kopīgi uzsāk vērienīgu un potenciāli ienesīgu afēru. Kāds ir uzdevums? Iegūt savā īpašumā formulu produktam, kas atnesīs veselu bagātību tam uzņēmumam, kurš to patentēs pirmais.
Galvenajās lomās: Julia Roberts, Clive Owen, Tom Wilkinson, Paul Giamatti

No 20. marta Parex PlazaMārlijs un es
Žurnālista Džona Grogena memuāru ekranizācija stāsta par jaunu precētu pāri, kuri secina, ka vēl nav īsti gatavi radīt bērnus. Viņi nolemj sagatavoties šai lomai, iegādājoties suni un izvēlas labradora kucēnu…
Lomās: Jennifer Aniston, Owen Wilson, Alan Arkin, Eric Dane

No 20. marta
Parex PlazaGran Torino
Valts Kovalskis ir tikko zaudējis savu sievu un viņa bērni vēlas ievietot savu tēvu veco ļaužu pansionātā. Būdams ass, cinisks un nekomunukabls, Valts slikti sadzīvo ar aziātu izcelsmes kaimiņiem, pret kuriem Korejas kara veterāns neslēpj savus rasistiskos uzskatus. Viss iesākās ar kaimiņu puikas Tao mēģinājumu nozagt Valta lepnumu – 1972. gada izlaiduma Fordu Gran Torino, kurš rīkojās aziātu bandas uzdevumā. Lai izpirktu savu vainu, Tao ģimene nosūta viņu strādāt pie Valta. Cenšoties nosargāt Tao no bandītu ietekmes, Valts nonāk konfilktā ar viņiem un kļūst par bandas mērķi
Lomās: Clint Eastwood, Geraldine Hughes, John Carroll Ly

Visu nedēļu
Parex Plaza Septiņas dzīves
Vils Smits atveido nodokļu inspektoru Benu Tomasu. Bens glabā kādu liktenīgu noslēpumu, kas kļūst par aizsākumu neparastai grēksūdzei, kuras laikā Bens uz visiem laikiem izmainīs septiņu cilvēku dzīves. Plāns tomēr kļūst sarežģītāks brīdī, kad Bens apjauš, ka ir iemīlējies neārstējami slimā sievietē.
Vairāk informācijas: http://socializesanas.espati.lv/index/view/raksts/espatilv-kino-kritiki-1-serija—recenzijas-un-jauni-ielugumi/id/772/

No 21. marta Parex Plaza – Metropolitan Somnambula
Vinčenco Bellīni Somnambula. Divdesmit gadu laikā pēc Somnambulas pirmizrādes 1831. gadā Milānā opera tika iestudēta ap piecdesmit pasaules teātros, bet Latvijā pirmo atskaņojumu piedzīvoja vien 2006. gadā Daiņa Kalna rīkotajos opermūzikas svētkos. Romantisma laikmetam raksturīgā misticisma gaisotnē rakstītajai operai par mēnessērdzīgo meiteni piemīt īpatns pievilkšanas spēks – šī pastorālā idille mūzikas vēsturē nereti tiek minēta kā belkanto šedevrs.
Režisores Mērijas Cimermanes iestudējumā dziedās pazīstamākais franču soprāns Natālija Desē un Peru dzimušais tenors Huans Djego Floress.
Opera oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

No 20. marta Kino Rīga – ekscentriskā komēdija Go Go stāsti

No šā gada 20. marta piedāvājam amerikāņu dzīvā klasiķa Ābela Ferraras (Marija (Mary), Sliktais leitnants (Bad Lieutenant), Ņujorkas karalis (King of New York) u.c.) vieglo, spožo un neiedomājami smieklīgo komēdiju Go Go stāsti (Go Go Tales) par bankrota priekšā esošo striptīzbāru ar dejotājām bohēmistēm, vientuļām mātēm, karjeristēm, sapņotājām, grūtniecēm un dziedošo Vilemu Defo. Filmas pirmizrāde Latvijā notika šā gada Eiropas filmu dienu „es – kino” ietvaros.
Go Go stāsti aizvedīs uz bezbēdīgā Reja Rubija žilbinošo paradīzi pašā Manhetenas centrā ar satriecošām meitenēm, reibinošiem dzērieniem, skaļu mūziku un neremdināmu kaisli. Uz ekrāna vērojama alternatīva ikdienas rutīnai un spilgts piemērs, kā var dzīvot un priecāties gan labos, gan sliktos laikos.
Vairāk informācijas: http://www.kinoriga.lv/lv/zinas/zina?id=77


IZSTĀDES

Līdz 22. martam – Radošā darbnīca. Pārtilts
Izstāžu zāle Arsenāls
Izstādes Pārtilts tēma ir tilts, kas kā svarīga pilsētvides sastāvdaļa ir viena no galvenajām satiksmes artērijām. Mūsdienās visi pieci Daugavas tilti savieno uz pusēm sašķelto, arvien augošo pilsētu un ir neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa tiem, kas darba vai mācību nolūkos pārvietojas no Pārdaugavas uz Centru vai otrādi.
Izstāde atspoguļo skatījumu uz tiltu kā laikmeta simbolu, vērtību, kas maina pilsētas seju. Par savdabīgu izstādes tēmas katalizatoru kļuva fakts, ka Rīgā pār Daugavu 2008.gada 17.novembrī tika atklāts jauns tilts – Dienvidu tilts. Tilta celtniecība sabiedrībā izraisīja asas diskusijas un diametrāli pretēju viedokļu sadursmes.

Līdz 22. martam – Latvijas mākslinieku rotas un miniatūrtekstilijas
no pl 11.00-17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu ielā 10/20
Miniatūrtekstiliju kolekcija veidota ar nolūku iepazīstināt skatītājus ar šī mākslas veida variācijām. Šajā ekspozīcijā izstādīti 15 autoru 35 darbi. Šie autordarbi darināti laikā no 2001.-2008. gadam. Līdzās Latvijas mākslas akadēmijas profesoru – Aijas Baumanes un Ievas Krūmiņas tekstilijām, pārstāvēti arī tādu populāru mākslinieku kā Ainas Muzes, Irisas Blumates, Skaidrītes Leimanes, Rutas Bogustovas, Pētera Sidara, Tatjanas Aleksandras, Antras Augustinovičas mākslas darbi. Ekspozīcijā iekļautas arī jauno mākslinieku un studentu miniatūras, jo viņu daiļradei raksturīgas jaunas, inovatīvas idejas (Rolands Krutovs, Baiba Šauriņa, Ieva Vēze, Lelde Braķe). Dažādu paaudžu mākslinieku darbi atspoguļo mūsu tekstilmākslas tematisko attīstību, netradicionālu tehniku un materiālu lietojumu. Raksturīgi, ka mūsdienu tekstilijās ļoti iecienīti ir darbi, kuros pielietotas dažādas izšuvuma tehnikas. Mākslinieki no jauna atklājuši seno filca velšanas tehniku.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.