Kādu kontracepcijas līdzekli izvēlēties? Piedalies aptaujā!

Jau iepriekšējā rakstā ieskicējām, cik patiesībā joprojām aktuāls ir kontracepcijas jautājums. Lai kā mums šķistu, ka visu zinām un protam, tā nebūt nav. Aptaujas skaidri un gaiši parāda – kad runa ir par kontracepciju, jautājumu joprojām ir vairāk nekā atbilžu.

Skaidrs ir tikai viens, ja grūtniecība ir nevēlama, kontracepcija ir neaizstājama. Taču, ko tālāk – kādu kontracepcijas līdzekli izvēlēties? Kurš būs efektīvāks? Kurš vismazāk kaitēs veselībai? Iespēju ir daudz, taču, kad nonākam līdz izvēlei, bieži vien rodas apmulsums un bažas. Patiesībā jāteic – vieglāk ir tām, kurām nav stabilu attiecību. Tādā gadījumā izvēle ir skaidra – prezervatīvs un tikai. Taču, tiklīdz ir nopietnas attiecības un no seksuāli transmisīvajām slimībām teorētiski varētu nebaidīties, sākas citi uztraukumi.  Vai nekļūšu resna? Vai tas neapdraud iespēju kādreiz tomēr palikt stāvoklī? Vai šie līdzekļi nebojā aknas, kuņģi un citus iekšējos orgānus? Ko darīt, ja nevēlos pārtraukt smēķēšanu? Dažas domu par kontracepciju atmet vispār, jo šķiet – neviens no līdzekļiem nebūs gana piemērots.

Kā jau rakstījām iepriekš, mēs, portāls espati.lv, esam devušās ideālā kontracepcijas līdzekļa meklējumos. Protams, mēs apzināmies, ka katra sieviete ir individualitāte un, tāpat kā atšķiramies mēs pašas, atšķiras arī mūsu vajadzības. Tieši tāpēc vēlamies jūs vispirms iepazīt – uzzināt jūsu paradumus, jūsu pieredzi, uzzināt arī par jūsu bailēm, jūsu veiksmēm un neveiksmēm, kas saistītas ar kontracepcijas lietošanu.

6 komentāru
  1. Spriežot pēc anketas jautājumiem, tads diezgan nopietns pētījums būs sanācis, malači.

  2. Man arī aptauja patika.
    Ļoti gribas uzzināt arī speciālistu viedokli par šiem līdzekļiem,par to kurš labāks,jo man, mācoties ķīmiju, ir radies savs viedoklis.
    Aptauja patiešām laba!

  3. Nav pieminēts vēl viens kontracepcijas veids – sterilizācija jeb olvadu pārgriešana.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.