Ginekologa apmeklējums – turpmāk obligāts?

Izrādās – jā! Jau sākot ar 2009. gadu, visām sievietēm, kuras sasniegušas 25 gadu vecumu, ik pa trim gadiem centralizēti  pa pastu tiks izsūtīti uzaicinājumi  apmeklēt ginekologu.  Šādas vēstules saņemsim līdz pat 67 gadu vecumam. Kāpēc? Tas, ka ginekologs būtu jāapmeklē regulāri, jau zināms (jautājums gan, cik daudzas no mums to ievēro), taču – kāpēc šādi jauninājumi?
Vai nevar vakcinēties?
Ginekoloģiskā apskate un analīzes var nebūt efektīvas, ja nebūsi tām gatava.  Tāpēc ārsti pirms apmeklējuma lūdz ievērot dažus  būtiskus nosacījumus.
Nobeigumam
Raksts tapis sadarbībā ar Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju

9 komentāru
  1. Katrai mums ir jādomā par sevi pašai, jo kurš tad mūs lutinās ja ne pašas sevi.Varu tikai pievienoties rakstītajam!Paldies!

  2. Es eju pie ginekaloga katru gadu. Bet sogad kad aizgaaju, aarste bija cita un kad teicu ka man nav suudziibu bet esmu vienkaarski atnaakusi uz paarbaudi, vina, man veelreiz paarjautaaja, vai tiesaam nav nekaadu sududziibu un kaapeec tad es esot atnaakusi? Tad es vinai skaidroju, ka uz paarbaudi eju vienu reizi gadaa, suudziibu nav, esmu tikai taa pat atnaakusi. Vina uz mani skatiijaas kaa uz jociigu!!!!

  3. Mjā,raksts tiešām ļoti vērtīgs un pamācošs! Anta- izlasīju Tavu komentāru un esmu šokā-jājautā,kas tā par dr?Man arī tikai normāli liekas,ja reizi gadā parādos pie ginekologa uz kārtējo pārbaudi 🙂 Jocīgas esam nevis mēs,kas rūpējamies par savu veselību,bet dr. Jāsāk domāt vai tā dr.vispār atrodas īstajā vietā… 🙁

  4. Es pie ginekologa biju pirms pusotra gada, jo bija šādas tādas šudzības par sāpēm ik pa laikam un tā…bet, kad aizgāju, izrādījās, ka viss ir labākajā kārtībā. Kad oponēju ka man gan tā neliekas, atbilde bija – visas analīzes, testi, apskates gan saka pretējo. Hmmmm, mainīt ārstu tā kā par dārgu, lai atkal visu to pašu piedzīvotu aš par 30ls. Katrā ziņā, man liekas, ka arī pašām jābūt uzstājīgākām, ja liekas, ka kaut kas nav vai pat uzprasīties uz kādu lieku pārbaudi. Piemēram, izmeklēt krūtis, jo mana goinekoloģe to darīja tikai tad, kad biju to ierosinājusi. Varbūt kāds var ieteikt Rīgā labu ginekologu?

  5. zebest, ja jautā par labu ginekologu, man pašai patīk Dr. Čaligava ceselības centrā Pulss S, uz Lācplēša ielas 🙂 jauka, saprotoša; man viņu arī ieteica draudzene, un iesaku arī citām 😉

  6. Reizi 3 gados nav par retu? Manuprātu vajadzētu tos aicinājumus sūtīt reizi gadā… Vēzis mēdz arī attīstīties ļoti ātri…

  7. Dr. Vēsma Kažociņa, 67310013 / A.Čaka iela 83/85 – patiešām ļooooti jauka dakterīte – cepuri nost :))

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.